Porównanie kont osobistych

Każdy z nas pełnoletnich, ale i niepełnoletnich, w przeszłości stanął przed koniecznością wyboru konta osobistego, ponieważ ciężko bez niego w dzisiejszych czasach funkcjonować. Potrzebne jest ono, chociażby do przelewów wynagrodzenia z pracy, ponieważ niewiele firm dzisiaj jest w stanie dawać wynagrodzenie “do ręki”. 

Porównaj wybrane przez siebie konta osobiste

Wybierz konta do porównania:

Ale jak wybrać najlepsze konto osobiste? Na co zwrócić uwagę? Opcji masz kilka:

  • Chodzisz od banku do banku i sprawdzasz po kolei wszystkie oferty. Rozwiązanie to jest niestety bardzo czasochłonne, za to od pracownika banku dowiesz się wszelkich szczegółów. 
  • Samodzielnie sprawdzasz oferty banków na ich stronach internetowych i porównujesz. Rozwiązanie dobre, pod warunkiem że dysponujesz naprawdę dużą ilością wolnego czasu oraz umiejętnością czytania regulaminów bankowych, oraz interpretacji tabel opłat i prowizji. 
  • Zakładasz konto w ciemno w pierwszym lepszym banku. Ryzykowne. W końcu powierzasz tej instytucji swoje ciężko zarobione pieniądze. 
  • Korzystasz z naszej porównywarki kont osobistych. Dzięki niej w dosłownie kilka minut porównasz oferty kont osobistych banków w Polsce i wybierzesz tę najlepszą. 

Jak działa nasza porównywarka kont osobistych?

To bardzo proste. Wybierasz interesujące Cię banki, klikasz Porównaj i gotowe! Otrzymujesz porównanie najważniejszych parametrów wybranych kont osobistych. Bez ślęczenia nad tabelami opłat i prowizji, bez wielogodzinnego wczytywania się w regulaminy i zapisy drobnym druczkiem. My zrobiliśmy to wszystko za Ciebie. 

Co więcej, dla każdego z kont osobistych dokonaliśmy obszernej, szczegółowej analizy. Wystarczy, że na dole porównania wybierzesz opcję Analiza konta. Dowiesz się z niej wszystkiego, co warto wiedzieć o wybranym rachunku. Również to, czego bank głośno nie mówi. 

Sprawdź także porównanie kont walutowych

Jakie parametry są porównywane w naszej porównywarce kont osobistych?

  1. Konto osobiste. Czyli opłaty za prowadzenie konta wraz z instrukcją, jak ich uniknąć, czy konto jest oprocentowane, czy wyciągi coś kosztują. 
  2. Przelewy. To, co interesuje nas w przelewach z konta, to to, czy są one darmowe i nielimitowane. Warto pamiętać również o tym, że za przelewy w oddziałach czy przez infolinię banki zazwyczaj naliczają opłaty. Niemniej ważne są sms-y autoryzacyjne. Jeden bank ma je za darmo, inny — pobierze prowizję. 
  3. Karty. Czy karta jest za darmo, a jeśli nie, to ile kosztuje miesięcznie, oraz czy tej opłaty możemy uniknąć. 
  4. Bankomaty. Dla osób, które lubią mieć dostęp do wszystkich bankomatów, ważne będzie, czy bank nie pobiera opłat za korzystanie z urządzeń innych sieci. A jeśli już nalicza taką prowizję, to ile ona wynosi. 
Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!