STEEM Kurs Steem

Ceny Steem na wykresie podawane są w Dolarach amerykańskich Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Bittrex

Ceny Steem na wykresie podawane są w Bitcoinach Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Binance

  • 5Tyle osób kupiłoby Steem
    w tym miesiącu
  • Typ użytkowników:
KUP STEEM TERAZ Bezpieczne połączenie SSL

Ceny z popularnych giełd kryptowalut

Akt. 08:39:48 15-08-2018
  • Binance

    MIN (24H): 0.00013250 BTCMAX (24H): 0.00014220 BTCOSTATNIA: 0.00013740 BTC

Kryptowaluta STEEM, a właściwie Steemit jest projektem zapoczątkowanym w 2016 roku. Jego twórcą jest Ned Scott oraz Dan Larimer, którzy wspólnie założyli firmę Steemit Inc., zajmującą się rozwijaniem projektu.

Niedługo po założeniu firmy Steemit Inc., twórcy tokenów STEEM, opuścił ją jeden z założycieli – Dan Larimer. Ogłosił to 15 marca 2017 roku.

Ideą powstania projektu Steemit było stworzenie platformy społecznościowej (social media) w oparciu o technologię blockchain. Użytkownicy sieci Steemit za swoje aktywności w postaci komentarzy i postów w platformie społecznościowej otrzymują w nagrodę tokeny o nazwie Steem.

Platforma Steemit pozwala na przechowywanie w łańcuchu bloków zawartości społecznościowej. Można przyrównać ją do popularnego portalu Reddit. Wszystkie posty, komentarze i inne materiały umieszczane przez użytkowników są przechowywane w sieci blockchain, nie zaś w serwerze portalu. Steemit ma postać zdecentralizowanej sieci peer-to-peer.  

Wydobywanie kryptowaluty

Tokeny Steemit wydobywa się przy użyciu metody Proof-of-Stake, a nagroda trafia do osób przetrzymujących tokeny Steem na swoich portfelach – dzieli się ją pomiędzy osoby zajmujące się kopaniem metodą Proof-of-Stake oraz autorów postów. Dzięki tej metodzie skrócono czas między blokami do 3 sekund w sieci Steemit.

Oprócz tokenów STEEM, sieć Steemit dysponuje drugą walutą – Steem Dolars (SBD), której kurs powiązany jest z kursem dolara amerykańskiego (USD).

Nie ma maksymalnego, górnego limitu ilości monet STEEM. Dotychczas zaś wydobyto: 250,732,765.841 STEEM oraz 2,227,673.527 SBD. Waluta STEEM podlega inflacji na poziomie 9,5 proc. rocznie i zmniejsza się o 0,5 proc. każdego roku. Pierwsze z tokenów STEEM były wydobywane za pomocą Proof-of-Work.

Różnice pomiędzy STEEM a Bitcoin

Sieć Bitcoina jest oparta o zadania związane z wydobyciem i transferami walut. Oczywiście blockchain w obu przypadkach ma ogromne znaczenie, ale Steemit to przede wszystkim platforma social media. Steemit dysponuje tokenami STEEM i SBD, podczas gdy bitcoin jest jeden. W sieci Steemit liczba tokenów jest nieograniczona, a bitcoinów już tak.

BitBayGiełda Bitcoin »Sprawdź nowe kryptowaluty!