Szkolenia z handlu kryptowalutami

Często staramy się odkryć koło na nowo. Siedzisz, myślisz, zastanawiasz się – tracąc w ten sposób wiele godzin. Brzmi znajomo? Nie musi. Czasami warto skorzystać z pomocy ekspertów. Jak mawia Robert Kiyosaki: „Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł”. Zgodzisz się, że jest w tym bardzo dużo prawdy. Nie chodzi o pielęgnowanie lenistwa czy proszenie o rybę zamiast wędki. Jednak, kilka tipów i trików – warto sobie od kogoś „pożyczyć”.

Żyjemy w czasach ogromnego wyboru, wręcz zalewu informacji. Jak się odnaleźć w gąszczu ofert szkoleniowych? Odpowiadając na Wasze potrzeby – wybraliśmy dla Was opcje, które naszym subiektywnym zdaniem warto rozważyć. Natomiast decyzję musisz podjąć Ty sam/a.

Wszystko zależy również od Twojego aktualnego poziomu wiedzy. Jeśli jesteś krypto-nowicujszem – zacznij od szkoleń podstawowych, a dopiero później, stopniowo przechodź na głębszą wodę. Nie bój się poświęcać na to swojego czasu, w końcu nie od razu Rzym zbudowano. Jeśli nie wiesz, czy ta zabawa jest dla Ciebie – skorzystaj z bezpłatnych materiałów. A dopiero potem – rozważ zakupy.

Sprawdźmy zatem, co do zaoferowania ma dla nas sieć Internet.

Szkolenia z handlu na rynkach krypto i Forex

Bardzo ciekawą ofertę szkoleniową znajdziesz w Instytucie Kryptografii. To firma o polskich korzeniach. Ich materiały szkoleniowe pozwalają poznać czym jest technologia Blockchain, czym są kryptowaluty, jak działają, aż do zaawansowanych warsztatów z handlu na rynkach kryptowalutowych i Foreign Exchange.

Jeśli dopiero zaczynasz – na start możesz pobrać bezpłatnego e-booka. Dowiesz się z niego jak w prosty sposób zacząć swoją przygodę z kryptowalutami.

Kryptowaluty dla początkujących - bezpłatny e-book

A jeśli już wiesz czym są kryptowaluty – z pomocą może przyjść bezpłatny kurs Radka Rygielskiego zatytułowany: Bitcoin – Twój kurs tradingu.

Oferta edukacyjna Instytutu jest bardzo bogata, znajdziesz w niej również szkolenie z bezpieczeństwa w sieci, a także jak zostać programistą Solidity i pisać aplikacje oparte na Blockchainie i smart contractach. Może to drugie nie jest pisane każdemu, jednak – do odważnych świat należy! Sprawdź pełną ofertę Instytutu Kryptografii.

Instytut Kryptografii


Phil KoniecznyPhil Konieczny – najpopularniejszy analityk rynku kryptowalut w Polsce. Prywatnie inwestuje w kryptowaluty, złoto, nieruchomości. Jego kanał na YouTube ma ponad 135 tysięcy subskrypcji. Posiada rozległą wiedzę i potrafi przekazać ją w prosty sposób. Swoją społeczność na bieżąco informuje o okazjach i zagrożeniach na rynkach krypto. Tutaj zapiszesz się na najbliższe bezpłatne szkolenie online.

Jak przygotować się do hossy?

Phil przytacza hossę z lat 2016-2017, omawia mechanizmy i zasady działania, które wtedy zauważył. Obliczył, że w tamtym czasie cena Bitcoina wzrosła 20 razy, Zcasha 17 razy, Litecoina aż 83 razy. I to były najpopularniejsze kryptowaluty tamtego okresu. Phil ma również duże doświadczenie w handlu altcoinami, i wskazuje, że w tamtym czasie Ripple urósł aż… 571 razy.

Podczas szkolenia autor prezentuje mechanizmy, które pozwalają na maksymalizację zysków. Pokaże również jak zbudować zdywersyfikowane portfolio inwestycyjne, które ma szansę zadziałać w długim terminie, rozgrywane pod wydarzenia i pod hossę. Z materiałów dodatkowych dowiesz się również jak handlować w bessie.

Metoda X

Phil nauczy Cię szeregu umiejętności, które możesz wykorzystać w nadchodzącej hossie. Dowiesz się jak myśli „ulica”, i jak myśleć, żeby nie popełniać jej błędów. Kiedy wejść, kiedy wyjść. Zyskasz dostęp do sprawdzonych strategii handlowych. Nauczysz się rozpoznawać chłodnym okiem projekty, które mają potencjał zysków w najbliższym czasie. Do kursu dołączane są trzy sesje Q&A, podczas których Phil udziela odpowiedzi na ponad 100 pytań.

Opinie o szkoleniach Phila


Radosław RygielskiRadosław Rygielski – trader, od kilku lat systematycznie zarabiający na rynku kryptowalut. Swoje analizy udostępnia przed faktem. Jego profil na Trading View ma ponad 4 000 obserwujących. Regularnie prowadzi Poniedziałki i Piątki Tradera – możesz to oglądać na jego kanale YouTube. Dla początkujących jest dostępny kurs Radka za darmo. Tutaj zapiszesz się na najbliższe bezpłatne szkolenie online.

System Rygielskiego – Pakiet PRO

W swoim szkoleniu Radek dzieli się wiedzą z zakresu tradingu na rynkach kryptowalutowych. Autor kursu zapewnia, że jest to wiedza, która pozwala skrócić czas siedzenia przed monitorem i zmaksymalizować zyski, nie zapominając przy tym o rozsądnym zarządzaniu kapitałem. Radek rozgryzł schemat działania dużych graczy i tą wiedzą dzieli się podczas szkolenia. Uczy jak patrzeć na wykres. Dowiesz się również jak wykorzystać powtarzalne cykle cenowe, aby jeszcze lepiej przewidywać przyszłe ruchy nie tylko Bitcoina. Prezentowane strategie pozwalają otwierać pozycje na wzrosty i spadki. Kupując szkolenie – zyskujesz dostęp do zamkniętej grupy i sesji Q&A.

System Rygielskiego

Opinie o szkoleniach Radka


Kamil GancarzKamil Gancarz – analityk finansowy z kilkunastoletnim stażem i bogatym CV. W swojej karierze zawodowej zarządzał portfelem inwestycyjnym wartym 25 milionów Euro. Specjalista od strategii bezpiecznego pomnażania majątku. Tutaj zapiszesz się na najbliższe bezpłatne szkolenie online.

Bezpieczny portfel inwestycyjny

W szkoleniu uczy jak budować kapitał, stworzyć portfel, który będzie pracował na Ciebie jeszcze przez wiele lat. Jak zapewnia autor – to kompletny plan na wolność finansową. Kamil zdradza również techniki działania najbogatszych graczy na rynku. Twórca kursu uczy jak zmieniać strategie zarabiania w zależności od sytuacji panującej na rynku. Ma tu na myśli zmianę aktywów, na takie, które w danym momencie są mocno przecenione. Z kursu dowiesz się jak czytać najważniejsze wskaźniki fundamentalne mające wpływ na wycenę Bitcoina.


Bitcoin – jak zacząć?

Zonda (BitBay) to polska giełda. Aktualnie ze względów podatkowych mają główną siedzibę w Estonii, jednak Polska zawsze będzie dla nich najważniejszym rynkiem. Firma bardzo mocno postawiła na edukację. Aktualnie dostępnych jest 6 szkoleń. Sprawdź pełną ofertę szkoleniową Zondy (BitBay). W listopadzie 2021 roku giełda przeszła rebranding, w związku z czym, materiały szkoleniowe mogły jeszcze nie zostać przeniesione na nową stronę.

BitBay Academy

Szkolenia mają bardzo duży przekrój. W Zonda (BitBay) Academy każdy znajdzie coś dla siebie. Od obsługi platformy aż do kopania kryptowalut. Część szkoleń jest w formie tekstowej, do czytania, a część w formie wideo. Niezaprzeczalnym plusem jest fakt, że nie ma konieczności zakładania konta handlowego.

Pierwsze kroki w Zondzie (BitBay)

Jeśli nigdy nie tradowałeś/aś – to szkolenie jest dla Ciebie. Zobaczysz platformę handlową, poznasz podstawowe pojęcia. Dowiesz się wszystkiego, co niezbędne, aby sprawnie poruszać się po strefie dostępnej po zalogowaniu. Poznasz dobre praktyki handlu oraz jak zabezpieczyć konto, aby zminimalizować ryzyko włamania.

Analiza techniczna – wprowadzenie

W tym szkoleniu nabędziesz podstawową wiedzę z zakresu analizy technicznej. Porównasz ją również z analizą fundamentalną. Autor wskaże plusy i minusy każdej z nich. Szkolenie jest krótkie, ale treściwe.

Zrozumieć Bitcoina

Z materiałów dowiesz się czym jest Bitcoin, jak założyć pierwszy portfel, jak wykonywać przelewy: wysyłać i odbierać kryptowaluty. Szkolenie prowadzi Piotr Misiurek, zdobywca nagrody Nexus 2019. Szkolenie zawiera materiały wideo.

Psychologia tradingu

Jest to jedno z bardziej potrzebnych szkoleń. Każdy początkujący trader chce od razu zarabiać, nie dając sobie czasu na poznanie zasad i pułapek mózgu. W zamieszczonych materiałach poznasz różnicę między graniem na giełdzie, a hazardem, czym jest efekt FOMO (Fear Of Missing Out), o wpływach społecznych na Twój handel. Autorka kursu przedstawia również ciekawe zagadnienia z zakresu ciemnej strony naszej osobowości: narcyzmu, makiawelizmu, psychopatii.

Mining kryptowalut

To szkolenie zdecydowanie dla ciekawskich. Dowiesz się z niego na czym polega kopanie kryptowalut, czym jest Proof-of-Work i Proof-of-Stake, oraz dlaczego tak ciężko wykopać Bitcoina. I na tym nie koniec – trudność rośnie, a halving zmniejsza nagrodę za wykopanie nowego bloku.


Bezpłatne kursy on-line

Bardzo dobrą alternatywą dla powyższych kursów są bezpłatne kursy z platformy Udemy. Jeśli należysz do grona osób, które znają język angielski – na tej platformie jest nieprzebrana ilość materiałów szkoleniowych z związanych z kryptowalutami. Pełna lista szkoleń krypto w serwisie Udemy.

Udemy - platforma ze szkoleniami

Wprowadzenie do kryptowalut i Blockchain

 • Teoretyczne zrozumienie technologii Bitcoin / Blockchain z perspektywy technicznej i ekonomicznej.
  Przegląd zagadnień prawnych.
 • Poznanie możliwości, jakie ta technologia reprezentuje dla przedsiębiorców.
 • Dostęp do społeczności Blockchain.
 • Jak przeprowadzać transakcje na własnych Bitcoinach, oraz traktowanie BTC jako klasy aktywów.

Krok po kroku – kurs tradingu na kryptowalutach

 • Czym jest technologia Blockchain i czym są kryptowaluty.
 • Historia i perspektywa przyszłości kryptowalut.
 • Czego potrzebujesz, aby zacząć handlować kryptowalutami.
 • Jak kupować, sprzedawać i używać strategii handlowych, aby zarabiać pieniądze.
 • Najlepsze metody badania i analizowania danych, aby dokonywać najmądrzejszych wyborów.
 • ICO, STO, IEO: Dowiedz się, czym są, jak wybrać najlepsze dla siebie i jak w nim uczestniczyć.
 • Zarządzanie ryzykiem i pieniędzmi podczas handlu.
 • Wszystko, co musisz wiedzieć o wydobywaniu kryptowalut.

Wszystko, co musisz wiedzieć o walutach cyfrowych

 • Podejmowanie świadomych decyzji inwestycyjnych dotyczących kryptowalut.
 • Być w stanie analizować wiadomości rynkowe dotyczące kryptowalut lepiej niż ludzie, którzy podążają za trendem.
 • Naucz się również fundamentalnej wartości kryptowalut i poznaj lepsze sposoby na budowanie bogactwa i lepsze planowanie emerytury.

Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać?

Tokeny.pl to młody serwis w sieci. Działa od 2019 roku. Prezentują w głównej mierze newsy ze świata kryptowalut. Tutaj przejdziesz bezpośrednio do strony ze szkoleniem z kryptowalut.

Logo strony tokeny.pl

Prezentowane szkolenie jest kursem skierowanym do osób stawiających pierwsze kroki w branży krypto, rozważających zainwestowanie w BTC lub altcoiny. Osoby średnio-zaawansowane również znajdą porcję wiedzy dla siebie. Szkolenie zawiera szereg porad związanych z bezpieczeństwem w sieci podczas korzystania z giełd kryptowalut. W trakcie szkolenia wyrobisz sobie sposób patrzenia na rynki finansowe.

Szkolenie zawiera następujące moduły:

 1. Wprowadzenie.
 2. W jakie kryptowaluty inwestować?
 3. Podstawy gry na giełdzie kryptowalut.
 4. Zakup Bitcoina i innych kryptowalut.

Bogaty pakiet edukacyjny

Bardzo ciekawą ofertą edukacyjną charakteryzuje się jeden z polskich brokerów Forex. W tym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie. Oferta jest podzielona na poziomy zaawansowania: początkujący, średnio-zaawansowany, zaawansowany i premium.

Warto dodać, że gra u brokera – nie wiąże się z fizycznym posiadaniem kryptowalut czy jakiegokolwiek aktywa. Możemy mieć jedynie kontrakt CFD – można to określić jako „zakład z rynkiem” o to, czy cena danego waloru wzrośnie czy spadnie. Jeśli chodzi o plusy – można grać na wzrosty i spadki. Minusy – nieumiejętne wykorzystanie dźwigni może prowadzić do bardzo szybkiego wyzerowania rachunku.

XTB logo

A wracając do oferty edukacyjnej, to początkujący uczestnicy rynku poznają definicję rynku wymiany walut, różne typy instrumentów. Będzie również okazja do zapoznania się z oferowanymi platformami (xStation 5, Meta Trader 4). Poznasz podstawowe informacje i techniki inwestycyjne.

Dla średnio-zaawansowanych broker przygotował komplet wiedzy z analizy technicznej i fundamentalnej. A także, z zarządzania ryzykiem i kontrolą emocji.

Następnie, dla zaawansowanych graczy będą przedstawione specjalne techniki i narzędzia wspomagające handel, dzięki którym spojrzysz na rynek zupełnie innymi oczami.

Materiały premium zawierają kursy prowadzone przez najlepszych i najskuteczniejszych traderów z Polski i z Europy. Są to między innymi kursy z Traderem 21 (akcje), Albertem Longterm Rokickim (akcje), Mieczysławem Siudkiem (analiza wolumenu), Grzegorzem Moskwą (Ichimoku), Maciejem Golińskim (uczniem Joe Ross-a) czy Robertem Glinickim (kurs z VSA – Volume Spread Analysis).

Nam szczególnie do gustu przypadły kursy z Grzegorzem Moskwą, Mieczysławem Siudkiem i Maciejem Golińskim.

Szkolenia wideo dostępne są bezpłatnie, jednak broker wymaga rejestracji w serwisie. Sprawdź pełną ofertę XTB.

Oferta edukacyjna od brokera Forex XTB


Jak bezpiecznie kupić pierwsze kryptowaluty?

To szkolenie stworzone przez nas (serwis e-kursy-walut.pl). Posługujemy się w nim przykładem giełdy BitBay. Przejdziesz tu przez drogę rejestracji, weryfikacji, wpłatę środków i pierwszą transakcję. Dowiesz się również jak działa Program Partnerski. Tutaj znajdziesz szkolenie z bezpiecznego zakupu kryptowalut.

I na koniec ostatnia myśl: Nie narzekaj, że masz pod górę, gdy zmierzasz na szczyt.

Trzymaj się, powodzenia!

Logotypy i materiały graficzne należą do właścicieli opisywanych serwisów.

Ocena artykułu
3.4/5 (głosów: 297)