Tether porzuca ekosystem Solana

Data dodania: 22 listopada 2022 r. / Aktualizacja: 22 listopada 2022 r.
Ręka wyciągnięta w stronę Słońca Źródło: Jonas Ferlin / Pexels

Emitent stablecoinów Tether dotychczas wykorzystywało ekosystem Solana, ale w najbliższym czasie ma się to zmienić. Ogłoszono, że Tether ma zamiar wymienić 1 mld USDT na Solanie na tokeny ERC20 do wykorzystania na Ethereum, a taka zamiana będzie realizowana za pomocą strony trzeciej.

Warto przy tym podkreślić, że cena SOL spadła po ogłoszeniu takich wiadomości o około 0,03%. Na protokołach DeFi Solany zniżkowały aż o 10,95% do 197,73 mln USD.

Przed zamianą Solana miała USDT o wartości 1,8 mld dolarów, a Ether aż 28 mld dolarów. Tron dysponował tokenami USDT o łącznej wartości około 34 mld dolarów.

Zbankrutowana giełda FTX robi przegląd aktywów

19 listopada 2022 roku pojawiła się informacja o tym, że giełda FTX bankrutuje. Teraz wiadomo nieco więcej o całej sytuacji. Bankrut FTX będzie dokonywał strategicznego przeglądu wszystkich swoich aktywów. Ma to pomóc skonstruować plan, jak można odzyskać aktywa w celu uzyskania maksymalnej wartości dla korzyści interesariuszy giełdy.

Dla uspokojenia nastrojów wokół FTX podano w komunikacie prasowym, że wiele regulowanych i licencjonowanych spółek zależnych od giełdy, zarówno w USA, jak i poza nimi, takich jak LedgerX LLC czy Embed Clearing LLC mają wypłacalne bilanse. Są odpowiedzialnie zarządzane.

Ripple zainteresowane zakupem aktywów FTX

O bankrutującej giełdzie FTX wiele mówi się w kryptowalutowej branży. Nic więc dziwnego w tym, że i najwięksi gracze się nią interesują. Ripple właśnie ogłosił, że chciałby kupić niektóre aktywa tej giełdy kryptowalut.

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, powiedział, że jest już po rozmowach z założycielem FTX, choć miały one miejsce jeszcze wcześniej, gdy SBF szukał inwestorów dla zebrania funduszy dla giełdy. Teraz wiadomo, że giełda upadła, a ma ona udziały w ponad 100 firmach. Przejęcie choć części takich aktywów przez Ripple może być dobrym wyjściem dla rozszerzenia działalności spółki.

Cardano będzie miał własny stablecoin

EMURGO 18 listopada bieżącego roku ogłosił, że kryptowaluta Cardano w końcu doczeka się własnego stablecoina wspieranego walutą fiat – dolarami amerykańskimi. Będzie on w pełni zgodny z przepisami. Stablecoin USDA zostanie uruchomiony, zgodnie z przedstawionym planem, w sieci proof-of-stake w I kw. 2023 roku. Zaprojektowany zostanie w celu ochrony uczestników Web3 przed nieodłączną zmiennością, jaka charakteryzuje rynki kryptowalutowe. Stablecoina USDA wspierać będzie dolar amerykański, który powinien mu zapewnić długoterminową stabilność cenową.

Kurs złotówki po informacji o ataku rakietowym na Polskę

We wtorek wieczorem, 15 listopada świat obiegła informacja o tym, że rosyjska rakieta uderzyła w polską ziemię. Pojawiła się panika na rynkach finansowych, a złoty zaczął tracić na wartości. Reakcją inwestorów była wyprzedaż polskich aktywów, dlatego kurs USD/PLN wzrósł w ciągu zaledwie 10 minut z poziomu 4,51 zł do 4,61 zł. Jednak po uspokojeniu nastrojów i podania do wiadomości publicznej, że do eskalacji konfliktu z Rosją raczej nie dojdzie, kurs dolara powrócił do poziomu z wtorkowego poranka.

Jednocześnie też informacja o domniemanym ataku rosyjskim na Polskę musiała wpłynąć na kurs EUR/USD. Spadł on do 1,0260, ale później eurodolar zaczął się umacniać.

Notowania funta brytyjskiego

Z chwilą, gdy kanclerz skarbu Jeremy Hunt ogłosił usunięcie skonstruowanego przez poprzednią premier, Lizz Truss, budżetu, funt rósł w siłę. Jednak było to chwilowe. Jeremy Hunt przekazał w ostatnim czasie, że Wielka Brytania znajduje się w bardzo trudnym położeniu. Ogłosił też rundę podwyżek i cięć wydatków. W wyniku tego funta wyceniano w ubiegłym tygodniu na poziomie 1,182 USD.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)