Paragwaj może być nowym rajem dla górników kryptowalut

Data dodania: 26 lipca 2022 r. / Aktualizacja: 31 lipca 2022 r.
Mining kryptowalut Kopanie kryptowalut jest najbardziej opłacalne w miejscach, gdzie jest tani prąd.
Źródło: Morthy Jameson / Pexels

Uwarunkowania prawne dotyczące kryptowalut w danym kraju determinują to, czy warto je tam wydobywać. Obecnie wiadomo już, że Paragwaj przyjął ustawę tworzącą ramy podatkowe i regulacyjne dla wydobycia kryptowalut w tym kraju. Senacki projekt ustawy reguluje działalność górników kryptowalutowych, czyli firm, które chcą prowadzić działalność związaną z kopaniem walut wirtualnych.

Według danych umieszczonych w serwisie Kongresu Paragwajskiego, wydobycie kryptowalut będzie musiało być zatwierdzone w Paragwaju przez MIC – Ministerstwo Przemysłu i Handlu, a za dostawy energii elektrycznej odpowiedzialna stanie się Krajowa Administracja Elektryczności. Paragwaj jest atrakcyjny dla kryptowalutowych górników także i dlatego, że ma tanią i przyjazną dla środowiska energię elektryczną.

Analiza on-chain – co dalej z Bitcoinem i kryptowalutami

Kryptowaluty funkcjonują i kreują wysoce zmienny rynek. Dlatego trudno jest tu prognozować i identyfikować trendy. Jednak duże znaczenie dla decyzji inwestujących swoje pieniądze w kryptowaluty ma analiza danych on-chain. Pozwala ona na uzyskanie informacji o tym, co się dzieje w sieci, a czego na pierwszy rzut oka nie widać.

Dane te wskazują, że w tym momencie, kiedy obserwowane są głębokie spadki na giełdowych parkietach, trudno oczekiwać, by bessa nagle odwróciła się na hossę z dnia na dzień. Obecnie, zgodnie z analizą danych on-chain jest dobra okazja do kupna Bitcoina i innych wycenianych nisko kryptowalut przez inwestorów, którzy dostrzegają ich długoterminowy potencjał.

Sprzedaż Bitcoinów przez Teslę

Raport kwartalny opublikowany przez markę Tesla przyniósł negatywne informacje dla kryptowalutowych rynków. Okazało się, że w I kw. 2022 roku firma ta sprzedała aż 75 proc. posiadanych przez siebie Bitcoinów, których łączna wartość wyniosła około 936 mln USD. To z kolei wymusza odpowiedź na pytanie, czy Bitcoin przestał być dobrą inwestycją dla Tesli i Elona Muska. Bitcoin zareagował paniczną wyprzedażą, a jego kurs spadł blisko 23 000 USD.

Ethereum z imponującym wynikiem

Rynek kryptowalut w ostatnich dniach III tygodnia lipca 2022 roku powoli odbija się od przysłowiowego dna. Bitcoin kosztował powyżej 22 000 USD, ale warto zwrócić uwagę na ostatnie wyceny Ethereum. ETH wzrosło o prawie 9 proc. i to zaledwie w ciągu jednej doby. Zanotowało ponad 40-procentowy wzrost w ciągu tygodnia, dobijając do wyceny powyżej 1500 USD. Ethereum widocznie korzysta na poprawie w zakresie akceptacji ryzyka wśród inwestorów na rynkach kryptowalutowych.

Kurs głównych walut na koniec III tygodnia lipca 2022

W piątek, 22 lipca tego roku za jednego dolara amerykańskiego trzeba było zapłacić 4,6740 zł. Natomiast za jedno euro już nieco mniej niż przed paroma dniami, bo 4,7629 zł. Tym samym utracony został parytet euro wobec dolara.

Złoty znów traci na wartości

Wysokie kursy głównych walut światowych na polskim rynku to najlepsza oznaka tego, że złotówka niestety nadal traci na wartości. Tym razem zaszkodziły jej informacje płynące z Europejskiego Banku Centralnego – EBC, który zdecydował się na podniesienie stopy procentowej o 50 punktów bazowych, choć oczekiwano o połowę niższej podwyżki. Co prawda bezpośrednio po ogłoszeniu decyzji EBC złoty ożywił się, ale już kolejnego dnia zaczął słabnąć.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)