Jak przelać pieniądze w PLN z Binance na ZEN?

Data dodania: 9 października 2023 r. / Aktualizacja: 11 listopada 2023 r.
przelew z Binance na ZEN przelew z Binance na ZEN

Masz środki na giełdzie Binance, ale chciałbyś wrócić do waluty FIAT i je wycofać?

Znamy łatwy, szybki i tani sposób. Na dodatek nie musisz przejmować się tym, że pieniądze otrzymasz w innej walucie. Przedstawiamy metodę, jak przelać złotówki z giełdy Binance na konto ZEN. 

Jak wypłacić środki z konta Binance w PLN?

Masz konto Binance, masz na nim środki. Może są to kryptowaluty, a może waluta fiat. Chciałbyś je wycofać z platformy i cieszyć się gotówką na swoim koncie bankowym. Jaki jest najlepszy sposób, by to zrobić?

Trzeba przyznać, że w Polsce mamy, przynajmniej w tym momencie, sytuację całkiem dobrą. Od jakiegoś czasu Binance współpracuje z polskim start-upem ZEN (taki następca Revoluta). I dzięki temu możesz bez większych problemów wypłacić złotówki ze swojego portfela na Binance bezpośrednio na konto w ZEN. Co ważne, Binance pobiera 0 zł opłaty za tę czynność.

Patrząc wstecz, należy dodać, że opcja ta może zmienić się w czasie. Już nie raz i nie dwa bywało, że firmy rozwiązują współprace z giełdami kryptowalut i dotychczasowe metody czy to zasilenia konta, czy też wycofania z niego środków, stają się niedostępne.

Z ZEN możesz także wpłacić pieniądze — waluty FIAT na konto na Binance. Obecnie dostępne waluty to PLN, CZK, RON i HUF. Opłata za wpłatę PLN na Binance przez ZEN to 1%

Zobacz również recenzję i opinie giełdy Binance

Przelew PLN z Binance na ZEN

1. Załóż konto ZEN

Ten krok oczywiście pomijasz, jeśli jesteś już użytkownikiem ZEN.

Na początek musisz pobrać aplikację ZEN i założyć konto. Aby to zrobić, niezbędne jest przejście pełnej rejestracji, czyli musisz podać swój numer telefonu, uzupełnić swoje dane osobowe i adresowe, dołączyć zdjęcie paszportu lub dowodu osobistego i zrobić selfie. Wybierasz plan ZEN. Następnie czekasz na wynik weryfikacji: albo wszystko odbywa się w ciągu kilku minut, automatycznie (szanse na to są tym wyższe, im lepszej jakości zdjęcia wykonasz), albo proces trafia do pracownika ZEN, który przeprowadza weryfikację manualną. To także nie powinno długo potrwać.

Plany ZEN — krótkie omówienie

Darmowy plan Free wiąże się z opłatami za doładowanie konta w złotówkach (0,50 eur) oraz za przelewy wychodzące w złotówkach (również 0,50 eur). Karta fizyczna w tym planie kosztuje 10 euro — za darmo masz jedną kartę wirtualną, którą możesz podpiąć pod Google Pay. Wypłaty z bankomatów wiążą się z prowizją 1,5%, a za wymianę waluty 0,5% (+0,4% za wymianę w weekendy i święta). Jeśli Twoja transakcja z Binance na Zen ma mieć charakter jednorazowy, to pakiet Free powinien Ci wystarczyć do tego, by przesłać pieniądze z Binance na ZEN i dalej. 

Drugi plan, Gold, kosztuje 4 zł miesięcznie i oferuje więcej: wymiana waluty 0,2% (+0,4% za wymianę w weekendy i święta), wypłaty z bankomatów za darmo do 200 euro miesięcznie (powyżej prowizja 1,5%), darmowa karta fizyczna, darmowe doładowanie przelewem w PLN i EUR i bezpłatne przelewy wychodzące w tej walucie.

Plan Platinium: kosztuje 30 zł miesięcznie, ale nie płacisz prowizji za wymianę waluty w dni powszednie (+0,4% za wymianę w weekendy i święta), limit wypłat z bankomatów to 800 euro miesięcznie, nie płacisz za przelewy przychodzące i wychodzące.

Jak plan wybrać? To zależy od tego, co chcesz zrobić dalej z pieniędzmi i ile ich masz. Jeśli chcesz wymienić je na inną walutę, a środków jest sporo, przelicz, czy bardziej nie opłaca Ci się założyć płatnego planu, niż płacić za przewalutowanie. W każdym momencie możesz za darmo przejść na niższy plan ZEN w aplikacji.

Uwaga: zazwyczaj ZEN ma promocję dla nowych klientów, którzy otwierają konto przez Binance. Zakładając konto ZEN przez Binance, otrzymujesz plan ZEN Gold przez 90 dni za darmo.

2. Połącz konto ZEN z rachunkiem na giełdzie Binance

 • Zaloguj się na swoje konto Binance. 
 • Przejdź do zakładki Portfel - opcja Wpłać -> FIAT.
 • Z listy dostępnych walut wybierz PLN. Podstawią Ci się dostępne opcje wpłaty złotówek. Ty wybierz ZEN. 
 • W kolejnym kroku musisz potwierdzić posiadanie konta ZEN i wyrazić zgodę na synchronizację kont i poinformowanie Binance, że jesteś klientem ZEN.
 • Po pozytywnej synchronizacji kont otrzymasz maila z informacją od Binance. Cała procedura jest prosta i nie zajmuje z reguły więcej, niż kilka minut.

3. Wypłać PLN przelewem na ZEN

 • Zaloguj się na konto Binance.
 • Wybierz zakładkę Portfel -> SPOT -> PLN.
 • Na dole strony kliknij zakładkę Wypłata.
 • Aplikacja domyślnie podstawia sposób wypłaty ZEN. Naciśnij Kontynuuj.
 • Jeśli masz już zsynchronizowane swoje konto ZEN z Binance, w tym kroku uzupełniasz tylko kwotę wypłaty z Binance (od 10 zł) i zatwierdzasz. Pieniądze w walucie PLN z konta Binance trafią na rachunek ZEN w czasie rzeczywistym.

Sprawdź recenzję i opinie o koncie i karcie ZEN

Jak zamienić kryptowaluty na walutę FIAT PLN na Binance, żeby przelać środki?

1. Konwersja

Najłatwiej będzie wykonać konwersję kryptowaluty na złotówki. Możesz wykonać ją po cenie market, czyli aktualnie obowiązującą, lub ustawić zlecenie z limitem. Konwersja to najlepszy sposób, jeśli masz mało popularną kryptowalutę w swoim portfolio, która nie ma pary z interesującą Cię walutą FIAT.

 • Zaloguj się do Binance.
 • Wybierz zakładkę Portfel -> Spot.
 • Następnie wybierz kryptowalutę, którą chcesz przekonwertować, np. BTC i wybierz opcję Handluj ->Konwertuj. 
 • Przy zleceniu natychmiastowym market stawiasz tylko ilość kryptowaluty, którą chcesz sprzedać oraz walutę lub kryptowalutę docelową, w tym przypadku PLN.
 • Jeśli aktualna cena Ci nie odpowiada, wybierz zlecenie Limit. Ustaw cenę, po jakiej chcesz przekonwertować kryptowalutę, wpisz jej ilość i ustaw walutę docelową oraz określ, jak długo zlecenie ma być aktywne. Najdłuższy okres to 30 dni.
 • Mając już złotówki na portfelu Binance, możesz dokonać wypłaty na konto bankowe w zen.com. Pieniądze powinny trafić na Twoje konto ZEN w ciągu kilku minut.

2. Sprzedaż

Możesz sprzedać kryptowaluty na giełdzie na rynku Spot w każdym momencie, ale jeśli chodzi o parę do PLN, to na Binance możesz handlować tylko 4 kryptowalutami w tej parze: BTC, ETH, USDT i BUSD.

 • Zaloguj się do Binance. Sugerujemy robić to na pełnej wersji, nie w aplikacji: ostatnio w aplikacji dość często pojawiają się różnego rodzaju błędy.
 • Wybierz zakładkę Handluj -> Spot.
 • Po prawej stronie przefiltruj pary walutowe i wybierz interesującą Cię parę z PLN.
 • Złóż zlecenie sprzedaży po cenie natychmiastowej lub z limitem.

Co jeszcze możesz zrobić ze środkami na giełdzie Binance?

1. Wypłata kryptowalut na inną giełdę.

Jeśli chcesz przelać kryptowaluty na inną giełdę, możesz to zrobić w każdym momencie. Pamiętaj o tym, że opłaty za przesyłanie poszczególnych krypto są różne: są coiny tanie w przesyle (np. TRX) i są drogie, tak jak np. BTC.

Ponadto upewnij się, że przesyłasz krypto odpowiednią siecią, którą obsługuje zarówno Binance, jak i giełda docelowa. 

2. Przelew BTC na Revolut. 

Revolut Bank oferuje w swoim portfolio także kryptowaluty, i jest ich dość sporo. Naszym zdaniem handel krypto na Revolucie to dobra sprawa dla początkujących osób, które obracają niewielkimi kwotami. Bardziej zaawansowani użytkownicy powinni wybrać konto na jednej z polecanych giełd kryptowalut, by nie zjadły ich porażające prowizje, które za handel pobiera Revolut.

Od jakiegoś czasu na Revolut można także odbierać kryptowalutę, ale tylko jedną: bitcoina. Musisz wejść w zakładkę Kryptowaluty, wybrać BTC i opcję Odbierz. Podstawi Ci się adres do wysyłki bitcoina siecią BTC (ostrzegamy, będzie drogo).

3. Transfer kryptowalut na portfel. 

Najlepsze wyjście, jeśli zamierzasz holdować swoje krypto. Pozostawianie ich na giełdzie zawsze niesie ze sobą ryzyko, i to niejedno. Raz, ktoś może włamać się na Twoje konto i je opróżnić. Może nastąpić także atak na samą platformę. I ostatnia możliwość, wcale nie z segmentu fantastyki: giełda może po prostu z dnia na dzień upaść.

Dlatego warto pomyśleć o przetransportowaniu swoich coinów na zewnętrzny portfel, czy to online, np. Metamask, czy też na sprzętowy, typu Ledger.

4. Przelew innej waluty FIAT na konto bankowe.

Te możliwości się zmieniają. Na przykład co jakiś czas Binance ma problemy z przelewami bankowymi SEPA w euro: albo nie można ich przyjmować, albo wysyłać, albo w ogóle rynki euro bywają czasowo niedostępne. 

Dlatego każdorazowo sprawdź, z jakich opcji wypłaty na dany moment możesz skorzystać na Binance dla interesującej Cię waluty FIAT.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)