Binance – cykliczny zakup kryptowalut

Data dodania: 31 października 2022 r. / Aktualizacja: 12 grudnia 2022 r.
Dollar Cost Averaging Źródło: Pixabay / Pexels

Chcesz budować swoje krypto portfolio, ale nie lubisz stresu związanego z ręcznym nabywaniem kryptowalut? Giełda Binance przynosi rozwiązanie, które pozwoli Ci inwestowanie w kryptowaluty na autopilocie.

Czym jest DCA (Dollar-Cost Averaging)?

Strategia DCA, czyli Dollar-Cost Averaging (a po polsku uśrednienie kosztów w dolarach) polega na zakupie małych ilości tokenów w regularnych odstępach czasu. Taki handel kryptowalutami pozwoli na zmniejszenie ryzyka zmienności cen w twoim planie inwestycyjnym. Regularne inwestowanie poprzez zautomatyzowanie procesu, pozwoli uniknąć stresu decyzyjnego oraz uśrednić koszt jednostkowy.

Przykład: Ustaliłeś, że poświęcisz na inwestycję w Bitcoina 2000 zł.
Zamiast wydawać całą kwotę w jednej transakcji, to:

 • uruchamiasz cykliczny zakup,
 • określasz wielkość kapitału,
 • ustalasz cenę oraz częstotliwość zlecenia, np. tygodniowy, dwutygodniowy lub miesięczny.

W związku z tym podjąłeś decyzję o tym, że jedno zlecenie cykliczne ma wartość 200 zł i będzie powtarzane co dwa tygodnie.

Teraz kiedy już wiesz, na czym polega DCA, to możemy przejść dalej. A dokładniej do tego, czym jest Zakup Cykliczny Binance.

Na czym polega Zakup Cykliczny na platformie Binance?

Funkcja cyklicznych zakupów na giełdzie Binance to nic innego jak wykorzystanie strategii DCA. W 3 krokach ustal istotne elementy przed uruchomieniem tej automatyzacji. W związku z tym:

 1. Wybierz, jaką kryptowalutę chcesz kupić w ramach automatyzacji.
 2. Ustaw swój cel finansowy, czyli kwotę, za którą chcesz kupić monety.
 3. Na koniec ustal częstotliwość zakupów.

I to wszystko! Po ustawieniu automatycznych zakupów zmniejszasz wpływ zmienności rynkowej na swój kapitał oraz systematycznie zwiększasz swoje portfolio krypto.

Przejdźmy teraz do korzyści, jakie za sobą niesie wykorzystanie Zakupu Cyklicznego Binance dla inwestorów.

Jakie korzyści niesie ze sobą cykliczny zakup kryptowalut?

W pierwszej kolejności, jako główny atut korzystania z planów cyklicznych zakupów, to wygoda, dzięki automatyzacji. Zobaczmy, jednak co jeszcze jest korzystne z punktu widzenia użytkownika.

Wygoda stosowania

Możliwość porzucenia ręcznego kupowania kryptowalut pozwala zaoszczędzić czas oraz nerwy, które trzeba na takie zakupy poświęcić. Funkcję ustawiasz raz i możesz zająć się innymi sprawami. Do wyboru masz ponad 50 różnych kryptowalut.

Zastanawiasz się, czy możesz zmienić lub przerwać swoje zakupy? Jak najbardziej tak! Nie ponosisz z tego tytułu żadnych kosztów.

Powiększanie swojego krypto portfolio

Warto skorzystać z automatyzacji od Binance. Dzielisz swoje inwestycje na mniejsze części, które są rozłożone regularnie w czasie. W ten sposób małymi krokami twoje portfolio się powiększa, a Ty uśredniasz koszty niezależnie od warunków rynkowych.

Przystępny dostęp do Binance

W celu zbudowania pokaźnego portfolio jest potrzebne systematyczne zwiększanie swojego zapasu kryptowalut. Łatwo to osiągniesz z pomocą Zakupu Cyklicznego Binance. Później pozostaje już tylko maksymalizowanie dochodu. Po wypróbowaniu zautomatyzowanego kupowania kryptowalut możesz przejść do innych produktów takich jak:

 • yield farming,
 • handel,
 • staking,
 • launchpady lub pule,
 • NFT.

Jak skonfigurować cykliczny zakup na giełdzie Binance?

W celu uruchomienia zakupu cyklicznego przejdź do swojego konta Binance i postępuj zgodnie z kolejnymi punktami. Pokażemy Ci, jak Binance umożliwia ustawienie zakupów cyklicznych. Wystarczy do tego zaledwie 5 kroków!

 1. Na początek wybierz, jaka kryptowaluta Cię interesuje i aktywuj automatyczne zakupy. W tym celu zaloguj się do swojego konta na giełdzie Binance. Po zalogowaniu wybierz, w jaki sposób chcesz opłacać swoje zakupy. Do wyboru masz kartę debetową albo kredytową. Teraz wybierz swoją upatrzoną kryptowalutę i włącz Zakup Cykliczny Binance na tej samej stronie.
 2. Kolejny krok to wybranie waluty fiducjarnej. Masz do wyboru ponad 40 różnych walut fiat. Ustaw swoją walutę lokalną.
 3. Przyszła pora na ustawienie cyklu. Wystarczy wybrać datę, a potem ustalić, jaki odstęp czasowy Cię interesuje. Możesz określić konkretny dzień i godzinę. Masz do wyboru zakupy co:
  • tydzień,
  • dwa tygodnie lub
  • miesiąc.
 4. Na początku określałeś, w jaki sposób chcesz zapłacić. Teraz wybierz swoją kartę. Binance obsługuje karty Visa i Mastercard. Na swoim koncie możesz maksymalnie mieć zapisanych 5 kart płatniczych.
 5. To już koniec! Wystarczy potwierdzić zlecenie, kiedy sprawdzisz jego poprawność. Masz na to jedną minutę. Tylko tyle, bo po tym czasie ceny kryptowalut zostaną ponownie przeliczone. Kliknij "odśwież", żeby zobaczyć zaktualizowaną cenę rynkową interesujących Cię kryptowalut. Gotowe! Swoje zakupy cykliczne sprawdzisz w historii zleceń, gdzie możesz obserwować ich aktualny status.

Zakup Cykliczny od Binance ułatwia budowanie swojego portfolio małymi krokami. Pomaga również zniwelować wahania na rynku kryptowalut.

Nim jednak rozpoczniesz długofalowe inwestowanie w kryptowaluty - dokładnie rozeznaj się na rynku, żeby szczegółowo określić swoje cele finansowe. Inwestowanie w kryptowaluty jest ryzykowane. Nigdy nie wpłacaj więcej, niż możesz stracić.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)