Czy to czas ucieczki z Bitcoina?

TwitterLinked InE-mail

Według prezentowanej w ramach naszego serwisu prostej strategii tradingowej – tak, to moment do przeanalizowania, czy chcemy wytrzymać potencjalną nadchodzącą korektę czy już teraz ucinamy straty, póki jesteśmy jeszcze w zysku (jeśli jesteśmy).

Na czym polega prosta strategia tradingowa?

Otóż jedna z naszych strategii jest banalnie prosta. Jeśli cena jest nad obiema średnimi: większą (100-okresową, grubsza niebieska linia) i mniejszą (10-okresową, cieńsza niebieska linia) – wszystko jest OK. Kiedy świeczka zamyka się pod mniejszą średnią – jest to czas do wyjścia z pozycji.

Strategia korekty 1:1

Biorąc pod uwagę inną strategię, która polega na porównaniu aktualnej korekty do największej korekty w bieżącym trendzie. Możemy się czuć bezpieczni, dopóki cena pozostaje powyżej poziomu 6850 USD.

Pamiętaj, każdy inwestor dobiera strategię tradingową pod siebie i zazwyczaj najlepiej na tym wychodzi. Jeśli jesteś na początku drogi – polecamy materiały dostępne w sekcji Warto wiedzieć.

Bitcoin notowany poniżej-8000 USD

Roman Cieciuch

Roman Cieciuch

Od kilku lat związany z rynkiem kryptowalut i Forex. Na co dzień programista. Miłośnik algorytmów i rozwiązań, które tworzy się raz, a działają na zawsze. Minimalista. Twórca systemów transakcyjnych automatyzujących trading. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną kapitału i money management. W wolnym czasie biega, jeździ rowerem, pływa.

TwitterLinked InE-mail


×BitBayGiełda Bitcoin »Bogaty wybór kryptowalut