Bitcoin: Rzut oka na rynek przed weekendem

Data dodania: 7 czerwca 2019 r. / Aktualizacja: 26 czerwca 2019 r.

Postanowiliśmy rzucić okiem jak się ma wykres Bitcoina do naszej strategii dwóch średnich. Dla przypomnienia, jeśli cena jest powyżej obu - jest zielone światło do gry na wzrosty.

Obecnie cena spadła poniżej średniej 10-okresowej, co oznacza, że mamy korektę. Dziś jest trzeci dzień, kiedy inwestorzy próbują pchnąć cenę w górę. Jak na razie - bez skutku, jednak może weekend przyniesie lepsze wieści. Cały czas jest szansa na wyjście przez szczyt, ale najpierw BTC musi sobie poradzić ze średnią 10-dniową.

Wykres Bitcoina do dolara amerykańskiego

  1. Bitcoin a Ichimoku

Bitcoin a Ichimoku

Tu, jak widzimy - nadal jesteśmy nad chmurą wzrostową. Tenkan Sen (czerwony) jest nad linią Kijun Sen (niebieską), jednak cena jest pomiędzy nimi - to również oznacza okres przejściowy, i jeśli ktoś nie ma tam pozycji, to może jeszcze poobserować rynek i zobaczyć w którą stronę pójdzie. Chikou Span (zielona linia) jest nad Chmurą i nad wykresem ceny, jednak widać, że bardzo się zbliża do poziomu notowań z ostatnich tygodni - jest to również znak ostrzegawczy.

To tyle na dziś. Udanego handlu. Do poniedziałku.

Jeśli chciałbyś nauczyć się sam analizować wykresy, zapraszam Cię do odwiedzenia sekcji Warto wiedzieć.

Wykres Bitcoina + Strategia Ichimoku

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!
Roman Cieciuch

Roman Cieciuch

Od kilku lat związany z rynkiem kryptowalut i Forex. Na co dzień programista. Miłośnik algorytmów i rozwiązań, które tworzy się raz, a działają na zawsze. Minimalista. Twórca systemów transakcyjnych automatyzujących trading. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną kapitału i money management. W wolnym czasie biega, jeździ rowerem, pływa.