Bitcoin przekracza magiczną barierę 4000 USD

Data dodania: 21 marca 2019 r. / Aktualizacja: 26 czerwca 2019 r.

Stało się! Bitcoin złamał magiczną granicę 4000 USD.

Czy jest powód do dumy? Tak. Czy jest się czego obawiać? Też tak. Dlaczego? 

Ostatnim wielkim ruchem był impuls spadkowy (widać go z lewej strony na wykresie). Cena dojechała do poziomu 3200 USD, i bujała się przez dwa kwartały pomiędzy rzeczonymi 3200 USD a 4200 USD. I od tego wyższego poziomu - cena odbijała się już kilka razy - nie udało się przebić tego poziomu.

I teraz właśnie będziemy świadkami kolejnego podejścia do przebicia najbliższej strefy oporu 4100-4200 USD.  Warto również zauważyć, że wraz z tymi wzrostami ostatnich dni - rośnie też RSI. Ostatnio, kiedy RSI wyszło ponad poziom 70, a cena zbliżyła się do poziomu 4200 USD - mieliśmy spadek do  ok. 3500 USD.

Najbliższe dni zapowiadają się ciekawie. Mamy nadzieję, że tym razem uda się przebić poziom 4200 USD i zapomnieć o nim na dobre.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!
Roman Cieciuch

Roman Cieciuch

Od kilku lat związany z rynkiem kryptowalut i Forex. Na co dzień programista. Miłośnik algorytmów i rozwiązań, które tworzy się raz, a działają na zawsze. Minimalista. Twórca systemów transakcyjnych automatyzujących trading. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną kapitału i money management. W wolnym czasie biega, jeździ rowerem, pływa.