Bitcoin przed świętami, oraz popularne strategie w oparciu o Wstęgi Bollingera

Data dodania: 19 kwietnia 2019 r. / Aktualizacja: 17 marca 2023 r.

Jest wolno, ale dobrze. Cena zmierza w stronę górnej krawędzi czerwonego boxu. Dopóki jest między poziomami 4900 USD a 5400 USD - jesteśmy w bezpiecznej konsolidacji. Jeśli cena wybije poziom 5400 USD - teoria boxów (Korekta 1:1, Metoda Overbalance) zostanie zachowana, i tego właśnie życzymy zarówno Wam, jak i Bitcoinowi na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy :)

Wykres Bitcoin a Ichimoku

Sytuacja wygląda dobrze, jednak Tenkan Sen (czerwona linia) jest skierowany ku dołowi, co może oznaczać zbliżającą się korektę, jednak dopóki nie nastąpi - nie ma co krakać. Impulsy i korekty są nieodłączną częścią wykresów i giełdy i będą zawsze. Z tym musimy się pogodzić.

  1. Tenkan Sen - cena jest powyżej niego, jednak sam TS jest zwrócony w dół. Średnio.
  2. Kijun Sen - cena jest powyżej niego, a on sam jest pod Tenkan Sen. Dobrze.
  3. Chmura Kumo - jest zielona, cena jest nad nią, Tenkan Sen i Kijun Sen także. Dobrze.
  4. Chikou Span - jest nad linią ceny. Dobrze.

Czyli jak to w życiu. Trochę średnio, trochę dobrze.

Bitcoin a Wstęgi Bollingera

Założenie wstęg Bollingera jest następujące: linia czerwona idąca przez środek jest linią główną. Linie boczne to odchylenia standardowe od linii głównej. Cena lawiruje od dołu do góry odchyleń standardowych. 

Metod czytania sygnałów jest wiele.

Metoda I

Kiedy cena przebije górną linię odchylenia i świeczka zamknie się powyżej niej - jest to sygnał do kupna.

Metoda II

Kiedy cena przebije górną linię odchylenia i świeczka zamknie się powyżej niej, a następnie cena zjedzie do głównej środkowej linii i tam zobaczymy reakcję ceny, np. w postaci formacji świecowej - to jest sygnał do kupna.

Metoda III

Kiedy cena przebije górną linię odchylenia i świeczka zamknie się powyżej niej, a następna świeczka lub w ciągu kilku świeczek cena zamknie się ponownie poniżej górnej linii odchylenia - jest to sygnał do sprzedaży. Jest to jednak bardzo agresywna metoda handlu i sprawdza się tylko w szerokich konsolidacjach.

Pamiętajcie, że metody są różne, ale najważniejsze jest zarządzanie kapitałem. Jeśli wiele postawimy na jedną pozycję i zbyt szybko go stracimy - nie będziemy mieli możliwości dalszej gry. A o to chyba nam chodzi, prawda? Żeby pozostać w grze jak najdłużej.

Wesołych i Spokojnych Świąt!

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!
Roman Cieciuch

Roman Cieciuch

Od kilku lat związany z rynkiem kryptowalut i Forex. Na co dzień programista. Miłośnik algorytmów i rozwiązań, które tworzy się raz, a działają na zawsze. Minimalista. Twórca systemów transakcyjnych automatyzujących trading. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną kapitału i money management. W wolnym czasie biega, jeździ rowerem, pływa.