Bitcoin przed świętami, oraz popularne strategie w oparciu o Wstęgi Bollingera

TwitterLinked InE-mail

Jest wolno, ale dobrze. Cena zmierza w stronę górnej krawędzi czerwonego boxu. Dopóki jest między poziomami 4900 USD a 5400 USD – jesteśmy w bezpiecznej konsolidacji. Jeśli cena wybije poziom 5400 USD – teoria boxów (Korekta 1:1, Metoda Overbalance) zostanie zachowana, i tego właśnie życzymy zarówno Wam, jak i Bitcoinowi na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy 🙂

Wykres Bitcoin a Ichimoku

Sytuacja wygląda dobrze, jednak Tenkan Sen (czerwona linia) jest skierowany ku dołowi, co może oznaczać zbliżającą się korektę, jednak dopóki nie nastąpi – nie ma co krakać. Impulsy i korekty są nieodłączną częścią wykresów i giełdy i będą zawsze. Z tym musimy się pogodzić.

  1. Tenkan Sen – cena jest powyżej niego, jednak sam TS jest zwrócony w dół. Średnio.
  2. Kijun Sen – cena jest powyżej niego, a on sam jest pod Tenkan Sen. Dobrze.
  3. Chmura Kumo – jest zielona, cena jest nad nią, Tenkan Sen i Kijun Sen także. Dobrze.
  4. Chikou Span – jest nad linią ceny. Dobrze.

Czyli jak to w życiu. Trochę średnio, trochę dobrze.

Bitcoin a Wstęgi Bollingera

Założenie wstęg Bollingera jest następujące: linia czerwona idąca przez środek jest linią główną. Linie boczne to odchylenia standardowe od linii głównej. Cena lawiruje od dołu do góry odchyleń standardowych. 

Metod czytania sygnałów jest wiele.

Metoda I

Kiedy cena przebije górną linię odchylenia i świeczka zamknie się powyżej niej – jest to sygnał do kupna.

Metoda II

Kiedy cena przebije górną linię odchylenia i świeczka zamknie się powyżej niej, a następnie cena zjedzie do głównej środkowej linii i tam zobaczymy reakcję ceny, np. w postaci formacji świecowej – to jest sygnał do kupna.

Metoda III

Kiedy cena przebije górną linię odchylenia i świeczka zamknie się powyżej niej, a następna świeczka lub w ciągu kilku świeczek cena zamknie się ponownie poniżej górnej linii odchylenia – jest to sygnał do sprzedaży. Jest to jednak bardzo agresywna metoda handlu i sprawdza się tylko w szerokich konsolidacjach.

Pamiętajcie, że metody są różne, ale najważniejsze jest zarządzanie kapitałem. Jeśli wiele postawimy na jedną pozycję i zbyt szybko go stracimy – nie będziemy mieli możliwości dalszej gry. A o to chyba nam chodzi, prawda? Żeby pozostać w grze jak najdłużej.

Wesołych i Spokojnych Świąt!

TwitterLinked InE-mail
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BitBayGiełda Bitcoin »Sprawdź nowe kryptowaluty!