Bitcoin: Osunięcie o 200 USD w dwa dni

Data dodania: 28 stycznia 2019 r. / Aktualizacja: 26 czerwca 2019 r.

Czyżby Bitcoin zaczął swój rajd w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji (3100 USD)? 
Tego nie wiemy. Warto jednak pamiętać, że w trendzie spadkowym spadki są silniejsze i bardziej prawdopodobne niż wzrosty. Obserwujemy dalsze ruchy ceny. Aktualny poziom 3420 USD.

Kiedy możemy liczyć na odwrócenie trendu?

Zmienilibyśmy zdanie o trendzie, kiedy udałoby się wybić ostatni szczyt. Poniższa ilustracja obrazuje to, co musi wystąpić na wykresie interwału dziennego, żebyśmy mogli mówić o zmianie trendu.

Spójrzmy na poniższy obrazek.

  1. Mamy niższe Low w porównaniu do poprzedniego
  2. Mamy niższe High w porównaniu do wcześniejszego
  3. Pierwsze wyższe Low
  4. Wyjście poza ostatnie High, które oznacza, że następne High jakie się utworzy będzie wyższe niż poprzednie.

Sekwencja wyższych Low i wyższych High jest sekwencją występującą w trendzie wzrostowym. I na to czekamy. Mam nadzieję, że nie przyjdzie nam czekać długo.

Odwrócenie trendu

Sytuacja na rynku BTCUSD według strategii Ichimoku

Według Ichimoku - kontynuacja spadków. Jesteśmy pod Chmurą Spadkową (3), pod linią Tenkan Sen (1, czerwona), który jest pod Kijun Sen (2, niebieska). Chikou Span (4, zielona) jest pod wykresem. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią o spadkach. Krzyż Śmierci jest oznaczony punktem nr 5. Po jego wystąpieniu i wyjściu ceny z Chumry Spadkowej - mamy sygnał do dalszych spadków. 

Wykres BTCUSD wg Ichimoku

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!
Roman Cieciuch

Roman Cieciuch

Od kilku lat związany z rynkiem kryptowalut i Forex. Na co dzień programista. Miłośnik algorytmów i rozwiązań, które tworzy się raz, a działają na zawsze. Minimalista. Twórca systemów transakcyjnych automatyzujących trading. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną kapitału i money management. W wolnym czasie biega, jeździ rowerem, pływa.