Bitcoin: Dojście do poziomu wsparcia

Data dodania: 26 kwietnia 2019 r. / Aktualizacja: 26 czerwca 2019 r.

Wczoraj, w najgorszym momencie cena Bitcoina zjechała o 500 USD. Nawet poniżej zakładanego poziomu 5080 USD. Powtórzę to, co wczoraj: dopóki cena utrzymuje się w zasięgu wyznaczonego kwadratu - dalsze wzrosty nie są zagrożone. Mamy do czynienia z coraz wyższymi dołkami i coraz wyższymi szczytami, a teraz obserwujemy naturalną korektę ceny. Aktualny poziom 5190 USD.

Pod wykresem dalsza część tekstu :)

Kiedy uciekać z rynku?

Warto rozważyć zakończenie transakcji, kiedy świeczka dzienna zamknie się poniżej 5080 USD, bo to może oznaczać zapowiedź większej korekty.

Dla tych, którzy jeszcze nie kupili i wierzą, że korekta nie będzie dużo głębsza niż teraz - mogą wykorzystać okazję do kupna BTC w niższej cenie.

Dla osób, które kupiły Bitcoina jako długoterminowa inwestycja - dopóki BTC nie robi coraz niższych szczytów - sytuacja jest w miarę opanowana.

Pamiętajcie tylko, że transakcje finansowe wiążą się z ryzykiem utraty środków. Można zarobić, i o ile z zyskami poradzi sobie każdy - o tyle trudniej jest przetrwać straty. Zwłaszcza dla osób początkujących.

Spokojnego handlu, udanego weekendu.

W poniedziałek zobaczymy jak zakończyły się te spadki i jak wygląda wykres BTC/USD w oparciu o Ichimoku.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!
Roman Cieciuch

Roman Cieciuch

Od kilku lat związany z rynkiem kryptowalut i Forex. Na co dzień programista. Miłośnik algorytmów i rozwiązań, które tworzy się raz, a działają na zawsze. Minimalista. Twórca systemów transakcyjnych automatyzujących trading. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z ochroną kapitału i money management. W wolnym czasie biega, jeździ rowerem, pływa.