XZC Kurs ZCoin

GIEŁDA Z ZCOIN Bezpieczne połączenie SSL
GRAJ Z DŹWIGNIĄ Bezpieczne połączenie SSL
Ocena artykułu
3.0/5 (głosów: 2)

Kryptowaluta ZCoin nie ma bogatej historii. Istnieje od 2016 roku. Na jakim mechanizmie się opiera i jaka jest jej wycena?

Idea ZCoin

Zgodnie z założeniami twórców, kryptowaluta ZCoin opiera się na protokole pozwalającym na przeprowadzanie bezpiecznych transakcji. Twórcy powołują się na zastosowanie rozwiązań w ZCoin opartych na kluczowych błędach BTC.  Protokół nowej kryptowaluty pozwalał na rozwiązanie problemu dostępu do danych.

Wahania cenowe

Swoje „życie” kryptowaluta ZCoin i jej tokeny XZC rozpoczęła w 2016 roku, z kursem na poziomie 0,3-0,6 dolarów. Do końca 2016 roku można było je nabyć po tak niskiej stawce, nawet po 0,29 dolarów za 1 XZC. Gwarantowało to wówczas sprzedaż dobową na poziomie 2000 dolarów. Waluta nie cieszyła się dużą popularnością do chwili, kiedy jej dobowa sprzedaż nie wyniosła ponad 9 000 dolarów. Wzrost ceny przełożył się na zwiększenie zainteresowania kryptowalutą ZCoin. Ten trend zwyżkowy zauważalny jest do dziś. Kiedy wolumen dobowego obrotu osiągnie znacznie wyższy od poprzedniego poziom ceny, ZCoin automatycznie rośnie.

Obecnie kurs ustabilizował się na poziomie około 9 dolarów za 1 XZC, co przyczynia się do obrotu dobowego na poziomie ponad 690 tys. dolarów. W obiegu jest ponad 77 tys. tokenów ZCoinów.