VTC Kurs Vertcoin

 • 1Tyle osób kupiłoby Vertcoin
  dziś
 • 9Tyle osób kupiłoby Vertcoin
  w tym miesiącu
GIEŁDA Z VERTCOIN Bezpieczne połączenie SSL
GRAJ Z DŹWIGNIĄ Bezpieczne połączenie SSL
Ocena artykułu
4.0/5 (głosów: 5)

Kalkulator Vertcoina - przelicz VTC na FIATy lub inne kryptowaluty
Za potencjalnego następcę kryptowaluty Bitcoin niegdyś uważano Vertcoin. Czym jest ta kryptowaluta i jaka jest jej idea?

Historia powstania Vertcoin

W 2014 roku powstał projekt kryptowaluty Vertcoin, ale jej aktywacja odbyła się dopiero 7 maja 2017 roku, kiedy to Segregated Witness aktywował ją w głównej sieci. Do 12 grudnia 2017 roku wydobyto blok 840 000, w związku z czym, zgodnie z wcześniej poczynionymi założeniami, automatycznie spadła o połowę nagroda dla górników za wydobycie Vertcoina – najpierw było to 50 VTC, a obecnie już tylko 25 VTC.

🌍 Kursy VTC z popularnych giełd kryptowalut

Ostatnia aktualizacja: 2021-05-09 18:38:03
 • Min. - Cena minimalna (24h)
 • Max. - Cena maksymalna (24h)
 • Ost. - Cena ostatniej transakcji
 • Wol. - Wolumen
 • - Najniższa cena w tej parze walutowej
 • - Najwyższa cena w tej parze walutowej

VTC/BTC

 • BittrexMin. 0.00002238 BTCMax. 0.00002399 BTCOst. 0.00002311 BTCWol. 231191.8180

VTC/USD

 • YoBitMin. 0.3099 USDMax. 0.3204 USDOst. 0.3099 USDWol. 38.7880

Czym jest Vertcoin?

Vertcoin to stosunkowo nowa kryptowaluta typy peer-to-peer open source, która ma być z założenia „monetą dla zwykłych ludzi”. Opiera się na zasadach ASIC resistant, One-Click-Miner, a cały projekt jest finansowany z darowizn społeczności i składek członkowskich.

Twórcy Vertcoin założyli, że uruchomią alternatywną kryptowalutę w stosunku do Bitcoina i Litecoina na własnym blockchainie. Uruchomienie projektu nie poprzedziło ICO, ani przedwczesne wydobywanie monet TVC.

Główne cechy Vertcoina

Wiemy już, że Vertcoin jest wierne idei tego, że ma być monetą dla ludzi. Konsekwentnie ją realizuje. Cechą charakterystyczną Vertcoina są niskie opłaty transakcyjne, które wynikają z implementacji Lightning Network. Twórcy monety VTC zdecydowali, że jej portfel użytkownicy będą mogli przechowywać na Macu Apple, Windowsie i na Linuksie, przez co Vertcoin stało się wieloplatformowym menu cyfrowym.

Zaletą kryptowaluty VTC jest odporność na ASIC (Application-Specific Integrated Circuit), przez co nie jest ona wydobywana przez duże firmy i spółki, jak chociażby Bitcoin. VTC wydobywa się na bazie zwykłych komputerów, nie zaś specjalnie tworzonych maszyn do wykopywania kryptowalut, o dużej mocy, zasilanych ogromnymi pokładami energii. VTC można wydobywać metodą One-Click-Miner, czyli wydobywania poprzez jeden klik. To metoda przeznaczona dla ludzi, którzy chcą wydobywać swoje kryptowaluty, ale nie są ekspertami. Rozpoczęcie wydobywania jest bardzo łatwe i każdy je może opanować.

Twórcy VTC

W zespole tworzącym kryptowalutę Vertcoin znaleźli się wolontariusze, wśród których jest wielu ekspertów w dziedzinie kryptografii czy programowania. Głównym programistą jest James Lovejoy z Massachusetts Institute of Technology (MIT). Członkiem zespołu jest też Joe Straub, znany jako Zemrys.