GNT Kurs Golem Network Tokens

Ceny Golema na wykresie podawane są w Dolarach amerykańskich Wykres odzwierciedla sytuację na giełdzie Poloniex

  • 9Tyle osób kupiłoby Golema
    w tym miesiącu
  • Typ użytkowników:
KUP GOLEMA TERAZ Bezpieczne połączenie SSL

Ceny z popularnych giełd kryptowalut

Akt. 00:53:30 16-07-2018
  • Binance

    MIN (24H): 0.00004505 BTCMAX (24H): 0.00004702 BTCOSTATNIA: 0.00004677 BTC

Golem Network, w skrócie nazywana siecią Golem, to nowy sposób pracy komputerów na całym świecie. Sama platforma Golem Network została stworzona dla połączenia wysiłków w wielu specjalizacjach, a jej zadaniem jest umożliwienie oferowania na sprzedaż mocy obliczeniowej komputera. Użytkownicy posługują się przy tym środkiem płatniczym Golem Network Token. Sieć Golem to światowy, otwarty i zdecentralizowany superkomputer, do którego każdy może dołączyć. Jego moc zależy od mocy obliczeniowej oferowanej przez wszystkich użytkowników.

Uczestnicy Golem Network mogą wykonywać transakcje kupna/sprzedaży niewykorzystanych zasobów komputerowych, zaś sam Golem Network Token, nazywany również Tokenem Sieciowym Golem, to kryptowaluta niezbędna do przeprowadzania wszystkich transakcji na platformie. Każdy użytkownik dysponuje tokenami, które stanowią metodę rozliczania handlu niewykorzystanymi zasobami komputera.

Kryptowaluta Golem Network Token ma zastosowanie wyłącznie na platformie Golem i jest podstawą transakcji na mocy obliczeniowej w sieci. GNT umożliwia wyłącznie realizację transakcji w oparciu o inteligentne umowy na tej właśnie platformie.

GNT działa na zasadzie crowfundingu, a projekty użytkowników platformy finansowane są przez społeczność, która docelowo jest nimi zainteresowana. Kluczowym zadaniem tejże kryptowaluty jest zapewnienie elastyczności i kontroli nad ewolucją sieci. Użytkownicy platformy są wynagradzani wyłącznie poprzez przyznawanie żetonów GNT.

Na platformie obowiązuje 5-procentowa wysokość prowizji za przeprowadzane transakcje. Sam Token Sieci Golem nie znajduje zastosowania jako metoda płatności w sieci, a jest jedynie walutą wymaganą przy przeprowadzaniu transakcji na platformie wymiany zasobów. W porównaniu z bitcoinem, nie jest to bynajmniej waluta realna, ale kryptowaluta o ściśle ustalonym celu istnienia.

Na dzień 27 listopada 2017 roku waluta GNT (Golem Network Token) wyceniana była na 1.0727 zł, czyli 0,304 dolara za sztukę. W stosunku do BTC (bitcoina), Token sieci Golem jest wyceniany na 0,000031 BTC.

BitBayGiełda Bitcoin »Sprawdź nowe kryptowaluty!