UOKiK wydaje ostrzeżenie przed DasCoin

Data dodania: 27 kwietnia 2019 r. / Aktualizacja: 30 kwietnia 2019 r.
UOKiK przestrzega przed inwestycjami w DasCoin UOKiK przestrzega przed inwestycjami w DasCoin
Źródło: Pixabay z Pexels.com

DasCoin jest kryptowalutą stworzoną przez spółkę CL Singapore. Zachęca ona do zakupu licencji, ale zdaniem specjalistów z polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprzedaje tylko puste obietnice, bez żadnego pokrycia. Warto podkreślić, że UOKiK oceniło DasCoin jako piramidę finansową.

Powyższe trzeba mieć na uwadze, zwłaszcza że spółka zarządzająca projektem kryptowaluty DasCoin sprzedaje licencje kosztujące od 100 euro do nawet 25 tys. euro, w zależności od ich rodzaju. Ten, kto je kupuje, otrzymuje określoną wartość cykli, za które może później kupić usługi CL Singapore lub żetony DasCoin. To jednak w opinii urzędników jedynie teoria, a licencje CL Singapore są kompletnie bez pokrycia.

Wkrótce uruchomienie Rakuten Wallet

Jedną z najlepiej znanych marek rynku e-commerce w Japonii jest firma Rakuten. Oświadczyła ona niedawno, że rozpoczyna wstępne rejestracje użytkowników do kryptowalutowego portfela Rakuten.

Ma wkrótce uruchomić platformę tradingową pod marką Rakuten Wallet, choć wcześniej nazywała się ona „Everybody`s Bitcoin”. W 2018 roku Rakuten ostatecznie ją przejęło i dzięki temu mogło stworzyć fundamenty pod przyszłe płatności kryptowalutami, jakie ma zamiar oferować w e-sklepie. Operator giełdy, firma Rakuten jest w pełni zatwierdzony przez Japońską Agencję Usług Finansowych FSA.

Jak znaleźć Skarb Satoshiego

Dokładnie 13 kwietnia 2019 roku satelity Blockstream, które transmitują blockchain Bitcoina na całym świecie, zarejestrowały wiadomość, którą skierowano do poszukiwaczy skarbów - Satoshi`s Treseaure. W wiadomości tej wyjaśniono, że chodzi o Skarb Satoshiego Nakamoto, którego wartość szacowana jest na 1 mln dolarów w Bitcoinie. Skarb rozbito na 1000 części, zaszyfrowanych i ukrytych na całym świecie.

Poszukiwacze ruszyli więc do rozwiązywania zagadki i pierwsze wskazówki już zostały rozpracowane. W każdą niedzielę o godzinie 15:00 czasu polskiego na stronie satoshistresaure.xyz pojawiają się kolejne wskazówki i lokacje, w których znajdują się brakujące części układanki.

Blockchain na świecie

Blockchain to po prostu zaawansowana technologia łańcucha bloków, która wykorzystywana jest nie tylko do tworzenia kryptowalut. Ma znacznie szersze zastosowanie, co dowodzi fakt, że globalne przedsiębiorstwa z niej korzystają. Do tej pory projekty z blockchainem w roli głównej realizują tacy giganci rynkowi jak IBM, General Motors i Microsoft.

Według International Data Corp. całkowite wydatki ponoszone przez rządy różnych państw oraz korporacje, przeznaczone na blockchain wyniosą 2,9 mld dolarów w 2019 roku, co oznacza wzrost o niemal 90 proc. rok do roku.

Amerykański dwutygodnik Forbes opublikował listę “Blockchain’s Billion Dollar Babies”, na której znalazły się przedsiębiorstwa Amazon, Walmart, Facebook, BBVA, ING, Mastercard, CitiGroup, Microsoft czy Nestle.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!