Udane testy Ethereum

Data dodania: 12 lipca 2022 r. / Aktualizacja: 13 lipca 2022 r.
Tablica z kryptowalutami Przejście Etheru z PoW na PoS może być silnym katalizatorem do ruchów w górę
Źródło: RODNAE Productions / Pexels

Kryptowalutowy świat czeka na moment, kiedy Ethereum przejdzie na nowy protokół „Proof of Stake”. Jest już coraz bliżej tej chwili, zwłaszcza że w ubiegłym tygodniu Terence Tsao podsumował na swoim Twitterze, że Ethereum właśnie zakończyło przedostatni, duży test poprzedzający wdrożenie nowego mechanizmu „Proof of stake”. Został on przeprowadzony w publicznej sieci testowej Sepolia.

Ogólnie rzecz ujmując test ten zakończył się z sukcesem, o czym została poinformowana społeczność skupiona wokół kryptowaluty Ethereum. Jednak nie obyło się bez żadnych błędów. Między 25 a 30 proc. walidatorów przeszło w tryb offline po scaleniu. Przyczyną tego problemu miały być niewłaściwe konfiguracje.

Hossa na Bitcoinie – czy obserujemy odwrócenie się trendu na głównej kryptowalucie?

Ostatnie miesiące nie były łaskawe dla cyfrowego złota, jak często określany jest Bitcoin. Cały rynek kryptowalutowy ma problemy, ale te stały się udziałem także inwestorów działających na rynku papierów wartościowych czy na rynku surowców i metali szlachetnych.

Tymczasem niektórzy twierdzą, że należy spodziewać się w najbliższym czasie większych wzrostów Bitcoina, a w parze z nim również i mniejszych kryptowalut. Zdaniem twórcy giełdy Binance, obecne wyceny Bitcoina są na tyle atrakcyjne, zwłaszcza dla długoterminowych inwestorów, że ich zakupy mogłyby stać się przyczynkiem do następnej hossy. Wkrótce się o tym przekonamy.

Co może odwrócić bessę na kryptowalutach?

Wciąż obserwujemy malejące kursy na kryptowalutowym rynku na całym świecie. Istnieje jednak kilka sytuacji, które zdaniem ekspertów mogą zasadniczo zmienić sytuację. Być może hossa rozpocznie się w wyniku udanego połączenia Ethereum. To jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w ostatnich pięciu latach. Chodzi tu o przejście sieci Ethereum z weryfikacji pracy do weryfikacji stawki – Proof of Stake. Proces ten jest już na finiszu.

Innym wydarzeniem, które mogłoby zakończyć bessę na kryptowalutach, byłoby zatwierdzenie spotu Bitcoin ETF na rynek Stanów Zjednoczonych. Na razie Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w USA systematycznie odrzuca wniosku o wprowadzenie na giełdę BTC ETF.

Bitcoin po 20 tys. USD – czy warto go kupić?

Czy wycena na poziomie 20 000 USD dla BTC jest na tyle atrakcyjna, że inwestorzy masowo powinni zainteresować się jego zakupem? Na to wskazuje Jurrien Timmer z Fidelity Investments. Pozostaje optymistycznie nastawiony do siły cyfrowego złota. Cena BTC jest atrakcyjna, ale nie aż tak, jak wtedy, gdy Bitcoin wyceniany był na około 1130 USD. Jednak Timmer podkreśla, że tak tani Bitcoin powinien być włączony do portfela inwestycyjnego.

Amerykański dolar z rekordową wyceną

W piątek, 8 lipca 2022 roku wyraźnie obserwowaliśmy na rynku walutowym pokaz siły amerykańskiego dolara. W wyniku tego kurs euro do dolara doszedł do poziomu 1,01. Z kolei kurs USD/PLN osiągnął najwyższy poziom w swojej historii – za jednego dolara trzeba było zapłacić wówczas 4,756 zł.

Kurs euro przełamał granicę 4,73 zł

Para walutowa EUR/PLN w ubiegłym tygodniu wygenerowała silny ruch wzrostowy. Para euro-polski złoty była wyceniana w granicach 4,73-4,74, co było celem na ten czas. Warto przyjrzeć się, czy rynek zatrzyma się na takich poziomach w kolejnych tygodniach, czy euro straci nieco na wartości.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)