TikTok ma wydać kolekcję tokenów NFT

Data dodania: 4 października 2021 r. / Aktualizacja: 4 października 2021 r.
TikTok NFT od TikToka - to będzie coś
Źródło: Miriam Espacio / Pexels

Znany serwis społecznościowy TikTok, najbardziej lubiany przez zwłaszcza młodą część globalnego społeczeństwa, ma w planach wejście w branżę tokenów NFT. Kolekcja tokenów TikTok Top Moments będzie zawierała treść z sześciu ważnych materiałów wideo od najlepszych twórców pod względem kulturowym. Plan zakłada, że pierwsza kolekcja NFT TikToka zostanie wystawiona na sprzedaż 6 października i będzie zawierała poklatkowe wideo Rudy`ego Willinghama do piosenki „Monter” Lil Nas X.

Do końca października kolejne NFT TikToka mają znaleźć się w sprzedaży, która będzie prowadzona na dedykowanej platformie zasilanej przez Immutable X, czyli rozwiązanie skalowania warstwy drugiej dla Ethereum.

Wzrost wartości Bitcoina

W niecały dzień Bitcoin zdążył zwiększyć swoją wartość o 2000 dolarów. Miało to miejsce po kolejnym spadku do okolic 41 000 dolarów. Wówczas zgodnie z oczekiwaniami buków Bitcoin zdrożał w ciągu 24 godzin o 2000 dolarów. W ubiegłym tygodniu wyceniany był już na 44 500 dolarów.

Czy na tej podstawie można wnosić, że najważniejsza kryptowaluta na świecie podąża w kierunku swojego ATH? Wydaje się, że najgorsze już za Bitcoinem, a działania Chin, które mocno uderzyły w jego wycenę już nie są takie straszne dla inwestorów.

Zapowiedź aktualizacji sieci Ethereum

Długo planowana aktualizacja sieci Ethereum do skalowalnego modelu konsensusu proof-of-stake zbliża się, a deweloperzy ustalili już jej datę. Chodzi tu o modernizację Altair. Ma ona zostać przeprowadzona już 27 października tego roku. Altair według Danny`efi Ryana, który jest badaczem Ethereum Foundation, ma być pierwszą aktualizacją mainnetu do Beacon Chain. Uaktualnienie spowoduje, że do sieci Ethereum wprowadzona zostanie obsługa klienta do podstawowego konsensusu. Jej skutkiem będzie czyszczenie księgowania bodźców stanu beacon, naprawa niektórych problemów z bodźcami walidatora oraz zwiększenie parametrów karnych zgodnie z EIP-2982.

Ripple zbuduje platformę do emitowania NFT

Ripple na Twitterze ogłosiło, że stawia na NFT. Ma to odbywać się w ten sposób, że Ripple otworzyło nowy fundusz o wartości 250 mln dolarów, którego celem będzie wsparcie inicjatywy związanej z NFT. Ripple ma w planach podjęcie współpracy z artystami i platformami handlowymi, by móc im zapewnić wsparcie finansowe, kreatywne i techniczne, którego mogą wymagać przy dokonywaniu emisji swoich NFT.

Revolut chce mieć swój token

Brytyjska firma Revolut, znana między innymi z wprowadzenia karty wielowalutowej również i na polski rynek, stara się o zgodę brytyjskiego regulatora papierów wartościowych na uruchomienie swojego tokena giełdowego. Takie informacje przekazał portal Coindesk, który powołuje się przy tym na anonimowe źródła. Najpierw taki token zacząłby funkcjonować na rynku europejskim.

Firma Revolut potrzebuje zgody regulacyjnej, którą może wydać brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego, na wyemitowanie swojego tokena giełdowego. Ma on działać właściwie w tożsamy sposób, jak tokeny konkurencyjnych neo banków – Wirex i Nexo.

Salwador wykorzystuje energię z wulkanu do kopania kryptowalut

Prezydent Salwadoru opublikował na Twitterze film i przedstawił kopalnie BTC, które znajdują się na terenie tego kraju. Są one na tyle szczególne, że zasilane są energią pochodzącą z wulkanów. Dodatkowo prezydent Nayib Bukele pochwalił się, że energia ta posłużyła już do wykopania pierwszej kryptowaluty satoshi.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)