Tesla nie sprzedaje swoich Bitcoinów

Data dodania: 26 października 2022 r. / Aktualizacja: 26 października 2022 r.
Fabryka samochodów elektrycznych Źródło: Craig Adderley / Pexels

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi i spekulacji ze strony ekspertów rynku kryptowalutowego, producent samochodów elektrycznych Tesla nie dokonała sprzedaży swoich Bitcoinów. Potwierdziło się to w ramach opublikowanego sprawozdania za III kw. 2022 roku. Okazuje się, że nadal utrzymuje ona w swoim bilansie pierwotną kryptowalutę. Tesla dysponuje Bitcoinami, które są obecnie warte niebagatelną kwotę aż 218 mln dolarów. Brak podjęcia decyzji o ich sprzedaży może wynikać bezpośrednio z ich skrajnie niskiej wyceny, poniżej 20 tys. dolarów za 1 BTC.

Przypomnijmy, że trzy miesiące temu firma Tesla poinformowała o sprzedaży aż 75 proc. udziałów w Bitcoinach firmy za 936 mln dolarów.

Bluesky z 30 000+ zapisów użytkowników

Pod koniec 2019 roku Jack Dorsey, były CEO Twittera poinformował za pomocą tweeta o tym, że finansują mały niezależny zespół, którego celem jest opracowanie otwartego i zdecentralizowanego standardu dla mediów społecznościowych. Dodał też, że celem Twittera będzie zostanie w przyszłości klientem tego protokołu. Z kolei w sierpniu 2021 roku Bluesky zaczął działać niezależnie od Twittera.

Bluesky obecnie buduje protokół AT, czyli nowy fundament dla sieci społecznościowych, które daje twórcom niezależność od platform, a deweloperom swobodę budowania. Protokół Authenticated Transfer (AT) przyciągnął zainteresowanych użytkowników. Bluesky zyskało w ostatnim czasie aż 30 000+ zapisów na listę oczekujących na swoją wersję beta.

Lionel Messi i kryptowaluty

Piłkarz Barcelony, a obecnie Paris Saint-Germain, Lionel Messi rozpoczął współpracę z giełdą kryptowalut Bitget: Web3. Bidget to giełda kryptowalutowa, a to nie pierwszy raz, gdy Messi podejmuje partnerstwo ze światem kryptowalut.

Bitget poinformowało w ostatnim tygodniu partnerstwo z Messim, które ma polegać na pokazaniu przez piłkarza, jak różne są formuły Web3 i w jaki sposób można zastosować w świecie piłkarskim kryptowaluty.

Handel CFD na kryptowalutach za pośrednictwem Libertex

Broker internetowy Libertex oferuje swoim klientom możliwość handlu CFD na kryptowalutach wśród innych klas aktywów. Dzięki temu inwestorzy mogą podejmować się inwestycji z wykorzystaniem instrumentów pochodnych bazujących na rynku kryptowalutowym. Mogą zawierać transakcje na tym, czy ich zdaniem cena danej kryptowaluty pójdzie w górę czy w dół, bez konieczności kupowania bezpośrednio na własność aktywa bazowego, jakim są kryptowaluty w takim przypadku.

Wysoka zmienność funta brytyjskiego

Nie tylko w III tygodniu października, ale w ciągu ostatnich 30 dni wyraźnie widoczna była duża zmienność funta brytyjskiego. Wszystko z powodu niepewności związanej z ostatnią analizą Bloomberga dotyczącą gospodarki Wielkiej Brytanii. Negatywnie na wycenę funta szterlinga wpłynęła rezygnacja Liz Truss ze stanowiska premier Wielkiej Brytanii, w zaledwie po 45 dniach od objęcia urzędu.

Złoty słaby, ale z perspektywami na wzrost

W ostatni dzień notowań, czyli w piątek, 21 października bieżącego roku kurs dolara wynosił rano 4,8839 zł, natomiast kurs euro – 4,7715. W tym samym czasie rentowność obligacji dziesięcioletnich w Polsce wynosiła 8,603%.

Nadal nie można mówić jeszcze o znacznym umacnianiu się polskiej złotówki, ale powoli stabilizuje się jej kurs. Polska waluta na początku tygodnia traciła na wartości po doniesieniach możliwości pozbawienia naszego kraju dostępu do funduszy unijnych z Krajowego Planu Odbudowy. Jednak w perspektywie całego tygodnia euro potaniało nieco ponad 0,5 proc., a dolar, frank i funt straciły w relacji do złotówki więcej niż jeden procent.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)