Projekt Squid Game to jedynie scam

Data dodania: 9 listopada 2021 r. / Aktualizacja: 9 listopada 2021 r.
Kryptowaluta Squid Game Kryptowaluta Squid Game okazała się scamem. Inwestorzy stracili 3 miliony USD.
Źródło: Pablo Ezequiel Nieva / Pexels

Rynek kryptowalut jest pojemny i nieprzewidywalny. Na co dzień powstają w jego obrębie kolejne kryptowalutowe projekty. Tak też i było w przypadku Squid Game, który koresponduje z niezwykle popularnym w serwisie Netflix serialem produkcji koreańskiej. Wielu jego entuzjastów i jednocześnie użytkowników giełd kryptowalutowych zdecydowało się w niego zainwestować, co było możliwe za pośrednictwem CoinMarketCap.

Niestety okazało się w ubiegłym tygodniu, że projekt ten był jedynie scamem, a jego twórcy zrobili tzw. rug pull, w wyniku którego cena tokena SQUID spadła o 99,99 proc. Z poziomu 2800 dolarów spadł on w jednej chwili do 0,005 USD. Twórcy projektu wyciągnęli płynność, czyli przeprowadzili rug pull. Polega to na użyciu backdoora w kodzie, który pozwolił im wyprowadzić zyski.

Pojawiła się informacja, że oszuści z projektu oferującego kryptowalutę Squid Game zniknęli po zgarnięciu bagatela 3 milionów dolarów od oszukanych inwestorów. Obecnie kryptowalutowa giełda Binance podejmuje wysiłek, by ich znaleźć i postawić przed obliczem wymiaru sprawiedliwości.

Rebranding Facebooka i jego wpływ na giełdy kryptowalutowe

W ubiegłym tygodniu, w czwartek, Facebook ogłosił, że decyduje się na zmianę swojej nazwy. Rebranding w kierunku „Meta” nie pozostał obojętny dla giełd kryptowalutowych. Ruch ten spowodował ogromne wzrosty na tokenach związanych z metawersum. Token MANA, który napędza przeglądarkową grę wideo Decentraland, był notowany po 3,39 dolarów, co oznacza, że po ogłoszeniu decyzji przez Facebooka wzrósł on o ponad 100 proc. Inne tokeny związane z metawersum także zyskiwały znacząco na wartości.

Kurs Bitcoina wystrzelił w górę

Kurs Bitcoina pozytywnie zaskoczył ostatnio użytkowników giełd kryptowalutowych, ponieważ wyceniany był już na poziomie 66 000 dolarów, a analitycy twierdzą, że cyfrowe złoto nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Trwa realna do zrealizowania walka o poziom 70 000 dolarów za BTC. Bardzo dobrze oceniana jest długoterminowa sytuacja Bitcoina.

Bardzo dobrze na giełdach kryptowalutowych radzi sobie również Ethereum. 1 ETH kosztował już 4739 USD, dlatego wkrótce będzie walczyć o poziom wyceny 5000 USD.

Czy Revolut stworzy własną giełdę kryptowalut?

Revolut jest firmą znaną przede wszystkim z karty wielowalutowej, przynajmniej jeśli chodzi o polski rynek finansowy. Jednak brytyjski challenger bank ma apetyt na dalszy rozwój i rozszerza tym samym swoje zaangażowanie w kryptowaluty.

Firma Revolut prowadzi nabór na stanowisko głównego technologa. Ma on być odpowiedzialny za rozwój giełdy kryptowalutowej. Jest to jasny sygnał co do tego, że Revolut w istocie ma w planach uruchomienie giełdy tego rodzaju w swojej strukturze.

Obecnie Revolut stopniowo dodaje kryptowaluty do swojej platformy, ale nie pojawił się jeszcze żaden oficjalny komunikat co do tego, czy tworzona przez firmę giełda kryptowalutowa będzie miała charakter scentralizowany czy wręcz przeciwnie – zdecentralizowany.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)