Obniżenie stóp procentowych przez Fed – co z BTC?

Data dodania: 10 marca 2020 r. / Aktualizacja: 4 marca 2022 r.
Czy obniżka stóp procentowych w USA może wpłynąć na kursy krytpowalut? Czy obniżka stóp procentowych w USA może wpłynąć na kursy krytpowalut?
Źródło: Sharefaith/Pexels

W ubiegłym tygodniu bank centralny (Fed) w Stanach Zjednoczonych obniżył stopy procentowe. Rezerwa federalna zdecydowała się na to we wtorek, 3 marca 2020 roku. Jak Bitcoin zareagował na to wydarzenie? W wyniku tej decyzji wyraźnie obniżył się kurs dolara amerykańskiego na rynku walutowym, ale spadki te nie wpłynęły, jak można by przypuszczać, na umocnienie Bitcoina. Cyfrowe waluty nie odpowiedziały wzrostami na decyzje Fed. Nadal pozostają w konsolidacji, w którą przeszły po ostatniej fali spadków.

Kolejne straty Bitcoinów przez PlusToken

Oszustwo internetowe, jakim okazało się PlusToken, nie pozwala zapomnieć o sobie, a nowe dowody w tej sprawie wskazują, że kolejne partie skradzionych Bitcoinów są transferowane do mikserów. Skoro nadal taki proceder ma miejsce, może to oznaczać, że nie wszyscy liderzy projektu PlusToken zostali aresztowani – raczej prowadzą w dalszym ciągu swoją oszukańczą działalność. Pozostając na wolności, z pewnością cyklicznie będą sprzedawać na giełdach swoje zasoby. Jeden z analityków, który zajmuje się śledzeniem podejrzanych portfeli w pewien sposób powiązanych z PlusToken dostarczył dowody na to, że aż 13 tys. BTC jest przenoszonych do mikserów.

Przypomnijmy przy tym, że w lutym 2020 roku niemal 12 tys. Bitcoinów zostało już przeniesionych na anonimowe adresy, ale kwota została podzielona na mniejsze części, by skutecznie zacierać ślady.

Francja uznaje BTC za pieniądz

Bitcoin we Francji uzyskał oficjalny status pieniądza, w wyniku wyroku sądu z lutego tego roku, co zostało właśnie upublicznione. Dzięki temu najprawdopodobniej transakcje zawierane za pomocą Bitcoina będą łatwiej dostępne, a przy tym może zwiększyć się płynność rynku kryptowalut w kraju. 

Francuski sąd uznał BTC za wymienny składnik wartości niematerialnych, podobny do waluty fiducjarnej. Decyzja sądu pozwala teraz legalnie wykorzystywać Bitcoiny jako pieniądze. Powinno to pobudzić inwestorów kryptowalutowych do przeprowadzania transakcji. Może też zwiększyć się liczba produktów i usług, które są sprzedawane w zamian za cyfrową walutę, a tym samym zwiększyć płynność rynku.

80 proc. ludzkości będzie korzystać z kryptowalut

Zdaniem dyrektora generalnego Coinbase, Briana Armstronga, w przyszłości rynek kryptowalutowy będzie rósł i zataczać coraz szersze kręgi. Jego zdaniem na świecie aktualnie jest około 50 mln ludzi używających w jakikolwiek sposób kryptowalut. Rzeczywiście może być to zgodne z prawdą, ponieważ firma Statist wyliczyła, że w czwartym kwartale 2019 roku było prawie 45 mln użytkowników kryptowalut.

Armstrong idzie jednak o krok dalej i wskazuje, że niewykluczone jest poszerzenie rynku kryptowalutowego na tyle, że będzie z niego korzystało 80 proc. ludzkości – 5 mld ludzi.

Czat na giełdzie BitBay

Jedna z największych europejskich giełd kryptowalutowych - BitBay - w ostatnim czasie na platformie przywróciła dla swoich klientów bezpośredni czat z obsługą klienta. Ułatwia to nawiązywanie błyskawicznego kontaktu, kiedy okazuje się to potrzebne. Tutaj przeczytasz więcej o BitBay.

Libra Facebooka nie będzie kryptowalutą?

Po wielu negatywnych opiniach dotyczących projektowanej kryptowaluty Facebooka, Libra Coin, może się okazać, że projekt ten zostanie mocno zmodyfikowany. Portal Bloomberg twierdzi, że będzie on opierał się na walutach fiat. W takim przypadku portfel Libry, Calibra, będzie umożliwiał też płacenie i przesyłanie środków w walutach narodowych, jak dolar amerykański czy euro.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!