Jak sprzedać bitcoina?

Data dodania: 5 marca 2018 r. / Aktualizacja: 12 grudnia 2022 r.
jak sprzedać bitcoina jak sprzedać bitcoina
Źródło: pattymalajak / Pixabay

Popularność Bitcoin, jak i innych kryptowalut rośnie, a zainteresowanie tymże rynkiem ma swoje odbicie w ilości rejestrujących się na giełdach użytkowników. Naturalną koleją rzeczy jest kupno kryptowaluty, ale zaraz po tym przychodzi chęć sprzedaży, która przeprowadzona w dobrym momencie może przynieść niemały zarobek. Podpowiemy więc, gdzie sprzedać bitcoiny.

Sprzedaż bitcoin poprzez wymianę

Wymiana na rynku kryptowalutowym to najbardziej naturalna i oczywista opcja. Będąc użytkownikiem jednej z giełd nie trudno nie zauważyć, że to właśnie tam są najlepsze warunki wymiany. Oprócz możliwości natychmiastowej reakcji na korzystne kursy zyskujemy jeszcze czas, który musielibyśmy poświęcić na inne formy sprzedaży.
Poza tym warunki transakcji są jasno określone i wyznaczone przez rynek, a nie pojedynczego usługodawcę. Co istotne, w tym przypadku zyskujemy pewność bezpieczeństwa transakcji.
Warto podkreślić, że transakcje giełdowe wymagają rejestracji i weryfikacji konta, która jest procesem, który może wydawać się nadmiernie długi, nie mniej każdy właściciel portfela kryptowalutowego zazwyczaj jest już użytkownikiem giełdy, więc procedurę uwierzytelnienia ma już za sobą.

Pod tym linkiem znajduje się zestawienie giełd kryptowalut.

Bitcoin w kantorach

Jako że bitcoin jest walutą oczywistym wydaje się, że jest dostępny także w kantorach. Oczywiście nie wszystkie proponują tego rodzaju wymianę, ale bez trudu można znaleźć te pozytywnie nastawione do kryptowalut. Tutaj sprzedaż BTC podlega kontroli złożonej, w której części znajdują się pośrednicy. To z kolei sprawia, że wybierając kantor należy liczyć się z mniejszym zarobkiem i gorszym kursem. Plusem jest szybka transakcja, która nie należy ani do skomplikowanych, ani problematycznych.

Sprzedaż bitcoina klientom indywidualnym

Trzecią opcją sprzedaży bitcoina są kupcy indywidualni. Transakcja opiera się na metodzie peer-to-peer i polega na wyszukaniu osób, które najczęściej nie są zarejestrowani na żadnej z giełd, ale są zainteresowani bezpośrednim zakupem kryptowaluty.
Kupców można znaleźć przy pomocy tematycznych forów internetowych czy stron na mediach społecznościowych.

Niestety ta metoda to potężne ryzyko, które spoczywa na barkach sprzedającego. Tutaj nie ma opieki serwisu czy weryfikacji danych, a więc o kwestie bezpieczeństwa należy zadbać samodzielnie. Oczywistym plusem tego rodzaju sprzedaży jest łatwość i szybkość transakcji, która w żaden sposób nie jest kontrolowana, a cena ustalana jest wyłącznie pomiędzy zainteresowanymi stronami.

Bitcoin — czysty zysk sprzedaży

Będąc właścicielem bitcoinów można liczyć na sowity zarobek. Decyzja o tym, w jaki sposób sprzedamy bitcoiny zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji. Wszystkie możliwości są legalne i w pełni dostępne, a kluczem wyboru powinno być skorelowanie własnych oczekiwań do jednej z opcji. Przy okazji nie można zapominać o istotnym elemencie, który powinien towarzyszyć nam niezależnie od sposobu sprzedaży, a mianowicie o kursach BTC. Dopiero po dokładnej analizie tendencji powinno się podejmować decyzję o sprzedaży kryptowaluty.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!