Gwałtowne odwrócenie trendu na rynku kryptowalutowym

Data dodania: 9 kwietnia 2019 r. / Aktualizacja: 14 kwietnia 2019 r.
Zmiana trendu na kryptowalutach. Czy gracze uwierzą w nie ponownie? Zmiana trendu na kryptowalutach. Czy gracze uwierzą w nie ponownie?
Źródło: Pexels

Z początkiem kwietnia wyraźnie widoczne jest odwrócenie trendów w wycenie czołowych kryptowalut. Bitcoin obecnie jest wyceniany powyżej 5000 dolarów. Zdaniem analityków Reuters i CNBC jest to wynikiem jednorazowej transakcji o wartości 20 000 BTC. W okresie od 2 do 4 kwietnia, według danych giełdy Coinpaprika, przybyło na rynku kryptowalut około 27 miliardów dolarów.

Ciekawostką może być to, że od 1 kwietnia 2019 roku wyraźnie wzrósł kurs Dogecoina, który uplasował się na pierwszym miejscu pod względem wzrostu wartości w perspektywie tygodniowej. Wzrosty w obrębie tej cyfrowej waluty wyniosły blisko 86 proc. Pozostałe waluty odnotowały wzrost kursu na poziomie 83 proc. IOST, 78 proc. Bitcoin Cash, 64 proc. Bibox Token i 54 proc. Elastos.

W poniedziałek 8 kwietnia 2019 roku z kolei Bitcoin był wyceniany na 5228,41 dolarów, co daje wzrost rzędu 2,74 proc. w ciągu zaledwie 24 godzin. Wyraźnie widać, że w całym I kwartale 2019 roku na rynku kryptowalutowym powiało optymizmem.

Charytatywna akcja z kryptowalutami w tle

Binance utworzyło fundację i specjalną platformę charytatywną, w pełni transparentną i wolną od negatywnych wpływów, a wszystkie środki zgromadzone na platformie mają trafić do potrzebujących. Mowa tu o fundacji Binance Charity Foundation. Fundacja ta istnieje od lipca 2018 roku i zarządzana jest przez ścisły zespół we wsparciu platformy charytatywnej. Binance Charity pozwala darczyńcom na śledzenie procesu przepływu środków.

Niecodzienne zastosowanie technologii Blockchain

Technologia łańcucha bloków, czyli Blockchain, jednoznacznie kojarzona jest z kryptowalutami. Tymczasem w pierwszych dniach kwietnia w Wiedniu w Austrii odbyła się konferencja Blockchainowa „ANON Blockchain Summit Austria 2019”, na której producenci nowoczesnych technologii zastanawiali się, gdzie jeszcze można ją wykorzystywać. Testowano m.in. Blockchain w lodówce - Wien Energie we współpracy z firmą Bosch stworzyła pierwsze w historii świata Blockchainowe lodówki. Gospodarstwa domowe dzięki nim będą mogły monitorować i sprawować kontrolę nad zużyciem energii. Wystarczy smartfon z odpowiednią aplikacją, aby w pełni zdalnie móc kontrolować m.in. temperaturę chłodziarki.

Dotacja od Ripple dla Uniwersytetu w San Francisco

Stanowy Uniwersytet w San Francisco w Stanach Zjednoczonych opublikował informację o uzyskaniu dotacji. Założyciel Ripple przekazał tej wyższej uczelni zawrotną kwotę dotacji krypto, rzędu 56 milionów XRP. Miało to miejsce jeszcze w listopadzie 2018 roku. Kampus otrzymał pakiet tokenów XRP - 56 milionów sztuk, które wówczas wyceniane były na 25 mln dolarów. Niestety, obecnie to mniejsza kwota. Dotacja ma być skierowana na rozwój katedr finansowo-technologicznych oraz przedsiębiorczych.

Kolejni giganci w projekcie R3

Firma R3 realizuje pilotażowy projekt umożliwiający firmom przeniesienie transakcji dotyczących nieruchomości z systemów papierowych na skonsolidowaną platformę cyfrową. Obecnie do projektu pilotażowego firmy R3 dołączyły dwie wiodące instytucje finansowe w Wielkiej Brytanii, mianowicie: Royal Bank of Scotland (RBS) oraz Barclays PLC. Łącznie do projektu nowej platformy autorstwa R3 zgłosiło się aż 40 podmiotów, które testują nowe narzędzie - Instant Property Network.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!