Goldman Sachs przychylnie o kryptowalutach

Data dodania: 8 maja 2018 r. / Aktualizacja: 10 czerwca 2021 r.
Goldman Sachs Goldman Sachs przychylny kryptowalutom
Źródło: Pexels.com

Maj zaczął się na rynku krypto walutowym na świecie w sposób burzliwy. Między innymi pojawiły się informacje dotyczące zmiany polityki Korei Południowej wobec kryptowalut oraz zmiany na japońskich giełdach kryptowalutowych.

Zdaniem Goldman Sachs Bitcoin nie jest oszustwem, dlatego zamierza w pierwszej kolejności uruchomić kontrakty na Bitcoina, zanim ten zostanie wprowadzony na giełdę. Klienci wykazują żywe zainteresowanie możliwością skorzystania z takiej oferty. Goldman Sachs podkreśla jednocześnie, że inwestycje w Bitcoiny są wielce ryzykowne, a inwestorzy powinni być tego ryzyka świadomi.

Łagodzenie przepisów dotyczących kryptowalut w Korei Południowej

W swoich planach Korea Południowa z nowo wybranym szefem głównej instytucji finansowej - Financial Supervisory Service ma zmniejszenie restrykcji i uszczuplenie przepisów dotyczących kryptowalut na swoim terytorium. Władza będzie dążyć do złagodzenia przepisów odnoszących się do krajowego handlu kryptowalutami i ma współpracować z innymi krajowymi organami finansowymi w celu ustabilizowania kryptowalutowego rynku w Korei Południowej. Zajmie się tym Yoon Suk-heun, którego prezydent Korei Południowej Moon Jae-in zatwierdził jako kandydata do pełnienia funkcji szefa głównego koreańskiego organu finansowego, mającego za zadanie m.in. regulować rynki finansowe.

UNICEF a kryptowaluty

Fundusz Narodów Zjednoczonych ds. Dzieci - w skrócie UNICEF kopie kryptowaluty po to, aby zdobyć pieniądze na pomoc biednym dzieciom. W tym celu wykorzystuje komputery swoich darczyńców do pozyskiwania darowizn za pomocą wydobywania kryptowalut. Mechanizm ten jest możliwy do realizacji dzięki uruchomieniu strony „The Hope Page”. Kopie ona kryptowalutę za pomocą mocy obliczeniowej komputera. Odwiedzający ją internauci mogą wybrać, jaką moc obliczeniową pragną wnieść do procesu wydobywczego. Im dłużej pozostają na stronie, tym więcej kryptowalut będzie wydobych na rzecz dzieci, którymi zajmuje się UNICEF.

Kryptowaluta opierająca się o standard bekonu

Amerykański producent mięsa Oscar Mayer wszedł właśnie do świata kryptowalutowego ze swoim pomysłem stworzenia Bacoina, czyli kryptowaluty wspieranej przez złoty standard Oscara Mayera Bacona. Każdemu Bacoinowi odpowiadałoby pokrycie w postaci określonej liczby plastrów bekonu o odpowiedniej grubości. Obecnie jeden Bacoin odpowiada jedenastu prawdopodobnie surowym plastrom bekonu.

CoinMarketCap na iOS

Użytkownicy smartfonów i urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym iOS mogą już korzystać z CoinMarketCap, czyli popularnej strony z danymi rynkowymi kryptowalut. Strona ta wydała swoją pierwszą aplikację mobilną dla użytkowników iOS. Zyskają oni więc dostęp do ceny setek monet i tokenów, a także do danych dotyczących obrotów dla giełd.

Koniec ICO Telegramu?

Aplikacja Telegram jest jedną z najchętniej wykorzystywanych aplikacji przez fanów kryptowalut. Przeprowadziła ICO, ale akcja została zatrzymana. Dotychczas w trakcie przeprowadzonej przez nią przedsprzedaży zainwestowało w nią około 200 inwestorów, dzięki czemu udało się zgromadzić środki w wysokości około 1,7 mld dolarów.

Japonia z nową giełdą kryptowalut

W Japonii firma finansowa SBI Holdings otworzy wkrótce własną giełdę kryptowalut pod nazwą SBI Virtual Currencies. Ma ona ponoć zastąpić giełdę Coincheck. Zostanie ona uruchomiona we wrześniu tego roku i będzie pierwszą giełdą kryptowalutową w Japonii w całości zależną od banku.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!