Czy Dogecoin zwiększy wartość jeszcze w 2022 roku?

Data dodania: 6 grudnia 2022 r. / Aktualizacja: 7 grudnia 2022 r.
Dogecoin - moneta Źródło: Rūdolfs Klintsons / Pexels

Stworzony dla żartu – memecoin Dogecoin (DOGE) – w 2022 roku zyskiwał na wartości. Osiągnął ponad 35-procentowy wzrost w ciągu ostatnich 10 dni, na koniec listopada. Pozostaje jeszcze kwestia tego, ile wyniesie jego wycena w grudniu bieżącego roku. Eksperci twierdzą, że istnieje przestrzeń do tego, by zwiększył wartość, ale z drugiej strony na razie nie wiadomo, jak zachowa się w przyszłości.

Cena Dogecoina w ciągu kilku ostatnich dni doświadczyła trwałego wzrostu, pomimo generalnego trendu spadkowego na rynku kryptowalutowym. Napawa to optymizmem, ale utrzymanie byczego trendu do końca roku może być trudne. Tym bardziej, że po kilkudniowym umacnianiu się, dzienny wolumen zaczął spadać .

Porsche wchodzi w Web 3 z wykorzystaniem strategii NFT

Producent luksusowych samochodów wkracza w Web 3 z wykorzystaniem technologii NFT. Powstało Porsche NFT Collection, a wszystko po to, by przenieść zapoczątkowaną w 1931 roku historię w cyfrową przyszłość. Projekt oferuje 7500 NFT Porsche 911, a dzięki niemu właściciele mogą otrzymać dostęp do nowego świata cyfrowego Porsche. Dodatkowo będą mieli szansę na dostanie wyjątkowych nagród. Cały projekt ma ruszyć w styczniu 2023 roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie to nastąpi.

10 lat chudych dla Bitcoina

Bitcoin roku 2022 nie będzie mógł zaliczyć do udanych, z uwagi na znaczną utratę wartości. Bessa trwająca dwa czy trzy lata to coś właściwie normalnego, jeśli chodzi o rynek BTC. Prawdopodobnie jednak o wiele dłużej będziemy obserwować malejące notowania cyfrowego złota, ponieważ otoczenie ekonomiczne znacznie się zmieniło.

Czy powstaną metamiasta?

Wraz z rebrandingiem Facebooka na Meta i przedstawieniem zapowiedzi koncepcji metaverse przez Marka Zuckerberga otworzyło dyskusję o tym, czy w przyszłości mogą powstać tak zwane metamiasta. Metaverse to świat wirtualnej rzeczywistości, w którym korzystanie z niej jest inspirującym przeżyciem. W metamiastach człowiek mógłby prowadzić zupełnie inne życie i inaczej spędzać swój czas.

Postęp w technologii jest nieunikniony i pomimo sceptycyzmu chociażby analityków z Wall Street i wysokich kosztów całego przedsięwzięcia szef FB chce realizować swoją wizję Metaverse. Jednym ze zwolenników tej koncepcji jest Crypto House Capital, czyli firma zajmująca się cyfrowymi nieruchomościami. Buduje ona nowe miasto właśnie w metaverse – to wieżowiec mieszkalny MetaReal.

Ujemne notowania EUR/USD

Notowania jednej z najważniejszych par walutowych, euro do dolara amerykańskiego (EUR/USD) zaczęła ubiegły tydzień na minusie, spadając do najniższego poziomu 1,0340. Pojawiła się ogólna awersja do ryzyka.

Wszystko to spowodowane było niepokojami w Chinach, gdzie mieszkańcy Pekinu i Szanghaju  demonstrowali przeciwko polityce zero-Covid. Zamieszki wybuchły ponadto w Zhengzhou, ponieważ rząd zdecydował się wprowadzić w tym mieście lockdown.

Inwestorzy w obliczu takiej sytuacji zachowują daleko idącą ostrożność, faworyzując tzw. bezpieczne przystanie inwestycyjne, skąd wynika słabość pary EUR/USD.  

Czy para EUR/USD spadnie do 1,02?

Analitycy pracujący dla ING wyrażają daleko idące zaniepokojenie w kwestii tego, że potencjalnie kurs EUR/USD może trafić z powrotem w okolice strefy 1,02. Na osłabienie euro wpływa to, że Europejski Bank Centralny może złagodzić jastrzębią politykę monetarną. Potencjalny wpływ na kurs tej pary ma wstępny odczyt inflacji w Niemczech oraz publikacja badania zaufania konsumentów Conference Board z USA.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)