Czy Bitcoin będzie wyceniany poniżej 23 tys. USD?

Data dodania: 19 lipca 2021 r. / Aktualizacja: 19 lipca 2021 r.
Spadki na Bitcoinie Niełatwy okres dla inwestorów w kryptowaluty - cena BTC spada
Źródło: Pixabay / Pexels

Zdaniem Jeffreya Gundlacha, czyli dyrektora generalnego Doubleline Capital, cena Bitcoina będzie nadal spadała i osiągnie poziom poniżej 23 000 dolarów. Przemawia za tym wykres tej najważniejszej w skali światowej kryptowaluty. Nazywany „królem obligacji” Gundlach wieszczy nawet to, że czeka nas wkrótce krach na rynkach kryptowalutowych. Fani BTC powinni być więc naszykowani na taki negatywny scenariusz, który może się niestety ziścić w najbliższym czasie. Podobny, dotyczący spadku wartości, kreśli on dla dolara amerykańskiego i złota.

Czy mieszkańcy Jackson w USA będą płacić podatki w BTC?

Burmistrz niewielkiego miasta Jackson w stanie Tennessee w USA, Mayor Scott Conger, jest entuzjastą kryptowalut. Wypowiada się on nawet, że są one jednym z niewielu sposobów na to, by pokonać problem inflacji oraz dewaluacji dolara amerykańskiego. Zarzucił Fed, że amerykański bank centralny nie dba o jakość rodzimej waluty.

Z tego też względu Scott Conger chce w swoim mieście udostępnić płatność podatku od nieruchomości w Bitcoinie. Zlecił już miejskiej grupie zadaniowej ds. blockchaina przeprowadzenie badania dotyczącego potencjalnych metod przyjmowania przez władze miasta płatności podatku od nieruchomości w tzw. cyfrowym złocie.

Koniec handlu cyfrowymi tokenami reprezentującymi akcje na Binance

Z dniem 16 lipca 2021 roku światowa giełda kryptowalut Binance wstrzymała ze skutkiem natychmiastowym handel cyfrowymi tokenami reprezentującymi akcje. Ma to związek z problemami dotyczącymi regulacji tej giełdy w wielu krajach na świecie. Na przykład w Niemczech tamtejsza Komisja Nadzoru Finansowego zgłosiła zastrzeżenia dotyczące tokenizowania akcji kilka tygodniu po uruchomieniu.

Dodatkowo, wpłaty i wypłaty w kilku walutach, w tym w euro i funtach szterlingach - również zostały wstrzymane. W zamian za to Binance umożliwia przesłanie pieniędzy na kartę debetową. Prowizja od tej operacji wynosi 1%. Jeśli ktoś chce wypłacić swoje środki taniej - może to zrobić np. za pomocą konwersji kryptowalut do rubli rosyjskich, przesłaniu na Revolut i tam zamianę na polskie złotówki. Przelewy Binance -> Revolut w rublach są bezpłatne. Warto samemu policzyć, która opcja będzie dla Ciebie bardziej opłacalna.

Ekskluzywne NFT-y od Dolce and Gabbana

Marka modowa Dolce and Gabbana jest doskonale znana na całym świecie, ale głównie z projektowania znakomitych kreacji czy dodatków. Obecnie wprowadziła na rynek ekskluzywną kolekcję NFT, wkraczając na rynek kryptowalut. Debiutancka kolekcja nosi nazwę Collezione Genesis lub Genesis Collection. Kolekcja zostanie pokazana pod koniec sierpnia. Zostanie zaprezentowana na pokazach dla Alta Moda, Alta Sartoria i Alta Goilleria w Wenecji we Włoszech.

Publikacja whitepaper cyfrowego juana

Ludowy Bank Chin opublikował whitepaper cyfrowego juana, który wyjaśnia cele i wizję całego projektu. Warto przypomnieć, że odbył się już pilotaż cyfrowego juana, który został zastosowany już w ponad 1,3 mln transakcjach, które obejmowały płatności za media, usługi transportowe, publiczne i gastronomiczne oraz zakupy.

Anthony Di Iorio poza światem kryptowalut

Być może nazwisko Anthony Di Iorio niewiele wam mówi, ale warto przypomnieć, że jest on jednym z nielicznych założycieli Ethereum. Ogłosił on w ubiegłym tygodniu, że definitywnie opuszcza świat kryptowalut. Swoją decyzję motywuje tym, że jego zdaniem świat ten nie jest już bezpieczny. Nie podał konkretów, ale nie chce być już kojarzony z kryptowalutami. Czy ogłoszona przez niego decyzja będzie miała wpływ na wycenę Ethereum i innych kryptowalut? Przekonamy się o tym już wkrótce.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!