Bitcoin przebija 10000 dolarów

Data dodania: 2 czerwca 2020 r. / Aktualizacja: 10 czerwca 2021 r.
Trading na kryptowalutach Trading na kryptowalutach
Źródło: Tom Fisk / Pexels

W nocy z poniedziałku na wtorek (1/2 czerwca 2020) - Bitcoin silnym ruchem przebił granicę 10 000 USD i mamy nadzieję, że rynek będzie dalej podążał w tę stronę. Chociaż, obserwując interwał miesięczny - można się było tego spodziewać. Zobacz sam, kwiecień 2020 zakończył się ponad średnią 10-okresową i wraz ze świecą marcową - utworzył formację Objęcia Hossy. Jest to silna dwuświecowa formacja zwiastująca wzrosty.

Objęcie Hossy na BTC

Dodatkowym potwierdzeniem nadchodzących wzrostów może być fakt, iż w zeszłym roku (kwiecień 2019), kiedy świeca miesięczna po raz pierwszy zamknęła się powyżej średniej 10-okresowej - cena eksplodowała. To był ruch na ponad 8 tysięcy dolarów! Pamiętaj jednak, że rynek jest zmienny, a powyższa analiza nie jest poradą inwestycyjną.

Facebookowy portfel zmienia nazwę na Novi

Portfel cyfrowy Calibra, będący własnością Facebooka, zmienia nazwę. Od niedawna to portfel Novi. Przedstawiciel projektu powiedział, że podjęta decyzja dotycząca rebrandingu portfela cyfrowego podyktowana była tym, by uniknąć ewentualnych pomyłek z kryptowalutą Libra.

W czerwcu 2019 roku Facebook ogłosił oficjalne plany wprowadzenia kryptowaluty Libra i portfela Calibra. Dobór nazw nie był przypadkowy – było jasne, że portfel cyfrowy Calibra ma być ściśle powiązany z globalnym systemem płatności i kryptowalutą Libra. Jednak rzeczywistość pokazała, że użytkownicy mylą się, co jest czym. Dlatego twórcy projektu zdecydowali się wprowadzić większe rozróżnienie dla kryptowaluty Libra i nowego portfela cyfrowego – Novi.

Nazwa Novi pochodzi od słowa „novus” z łaciny, czyli „nowy” oraz „via” droga. Portfel Novi zostanie wydany jako samodzielna aplikacja, choć zintegrowana z Messengerem i WhatsApp.

Grayscale kupiło 60 tys. BTC w ciągu 100 dni

Firma zarządzająca cyfrowymi aktywami Grayscale Investment kupiła 60 tys. BTC w ciągu zaledwie 100 dni. Już zanim nastąpił halving Bitcoina, Grayscale robiło zwiększone zakupy. Jednak teraz nie potwierdziły się przewidywania ekspertów, że dojdzie do masowej wyprzedaży cyfrowej waluty. Stało się wręcz odwrotnie. Aktualne zakupy Grayscale to 33 proc. wszystkich wydobytych w tym czasie Bitcoinów. Od 11 maja wykopano 12 337 BTC.

CoinMarketCap wprowadza nowe wskaźniki

Agregator danych o kryptowalutach CoinMarketCap wprowadził nowe wskaźniki mające na celu walkę z fałszywym wolumenem. Nowe statystyki prowadzone przez agregator mają mieć zastosowanie przede wszystkim przy ustalaniu pozycji giełd kryptowalutowych oraz rynkowych par. Zmiany wynikają z tego, że inne giełdy kryptowalutowe zarzucały platformie CoinMarketCap faworyzowanie giełdy Binance. Nic w tym dziwnego, skoro pod koniec marca 2020 roku CoinMarketCap kupiło tę właśnie giełdę.

Podejrzane wolumeny zgłaszane do CoinMarketCap przez giełdy skupione wokół platformy od 29 maja 2020 roku mają nową metrykę „Confidence”, a wskaźnik ten wykorzystuje algorytm uczenia maszynowego do badania wszystkich danych przekazywanych przez CMC.

Pierwszy na świecie „Cyfrowy Port”

Chiński operator portowy Cina Merchants Port w ubiegłym tygodniu zawarł umowę o współpracę z gigantem rynku e-commerce, tj. Alibaba Group oraz z jego spółką zależną – Ant Financial. Wszystko po to, by rozwijać platformę opartą na technologii Blockchain i stworzenia pierwszego w skali światowej „Cyfrowego portu”. Branża logistyczna ma na tym kroku wiele zyskać. Cyfrowy port pozwoli wszystkim stronom transakcji, a więc kupującym, sprzedającym, bankom, firmom logistycznym czy urzędnikom celnym i podatkowym na realizację całkowicie bezdotykowych cyfrowych transakcji eksportowych i importowych.

Ocena artykułu
4.7/5 (głosów: 3)