Bitcoina kupimy w 20 tys. kioskach na świecie

Data dodania: 22 stycznia 2019 r. / Aktualizacja: 8 lutego 2019 r.

Zasięg oddziaływania najbardziej popularnej kryptowaluty na świecie, Bitcoina, rośnie. W ubiegłym tygodniu ogłoszono, że Coinme oraz Coinstar łączą swoje siły, dzięki czemu uruchamiają możliwość zakupu Bitcoina w ponad 20 tys. kioskach zlokalizowanych na całym świecie. Tysiące takich urządzeń znajduje się w Stanach Zjednoczonych.

Oprogramowanie dostarczone przez Coinme w połączeniu z kioskami stacjonarnymi Coinstare oficjalnie stworzyło ogromną sieć punktów dostępowych, oferujących każdemu klientowi zakup Bitcoinów. Procedura kupna Bitcoinów jest przy tym banalnie prosta. Na ekranie kiosku Coinstar trzeba kliknąć opcję „Buy Bitcoin”, zaakceptować warunki transakcji, podać numer telefonu i włożyć odliczoną gotówkę do komory. Kiosk wydrukuje w odpowiedzi paragon z kodem na Bitcoiny.

Kryptowalutowe karty kredytowe legalne w Rosji

Wiceminister finansów Alexei Moiseev w Rosji twierdzi, że używanie kryptowalutowych kart kredytowych nie jest sprzeczne z rosyjskim prawem. Transakcje realizowane za pomocą takich kart także będą legalne. Sprzedający jednak przy okazji zawierania takich umów otrzymują ruble, dlatego dochodzi do konwersji cyfrowej waluty na dolary, a następnie na ruble, z tego względu rosyjskie przepisy nie są łamane.

Grayscale Investments wchłonął Stellar Lumens Trust

Nowojorski fundusz inwestycyjny Grayscale Investments włączył 17 stycznia 2019 roku do swojej oferty Stellar Lumens Trust. Pozwala tym samym inwestować w kryptowalutę Stellar Lumens (XLM) na tradycyjnych warunkach. Inwestorzy kupują po prostu udziały. Platforma Stellar Lumens Trust to prywatny, otwarty system z możliwością przeprowadzania audytu.

Inwestorzy nie muszą ponosić wielu zobowiązań, kupując bezpośrednio kryptowalutę XLM, skoro za pośrednictwem nowojorskiego funduszu inwestycyjnego mogą wykorzystywać Stellar Lumens Trust, ponosząc przy tym niższe koszty. Takie inwestycje są przeznaczone wyłącznie dla akredytowanych inwestorów. Mogą oni kupować udziały już od 25 000 dolarów, gdzie na każdy udział przypada około 100 XLM. Przy czym warto powiedzieć, że opłata sponsorska wynosi 2,5 proc. rocznie. Związana jest ona z obsługą funduszu przez XLM Holding.

Kryptowaluta DOGE - dla żartu?

Coin z psem w logo, czyli DOGE zdawałoby się, że jest parodią kryptowalut na świecie, jednak zainspirował on środowisko kryptowalutowe do dyskusji na temat celu powstania. Dogecoin, bo o nim tu mowa, został stworzony przez Billy'ego Markusa i Jacksona Palmera, jako zdecentralizowana kryptowaluta z otwartym kodem źródłowym. Ma w swoim logotypie psa Shiba Inu.

Projekt polegał na tym, aby w Blockchainie powstało coś zupełnie niecodziennego, ale wywołującego wyłącznie miłe skojarzenia.

 

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!