Porównanie kont studenckich

Porównaj wybrane przez siebie konta dla studentów

Wybierz konta do porównania:

Jak wybrać najlepsze konto dla studenta?

To wcale nie jest trudne. Nie musisz spędzać pół dnia, przeglądając strony internetowe wszystkich banków, wertując po kolei tabele opłat i prowizji i szukając opinii na temat rachunków dla młodych. Mamy dla Ciebie lepsze rozwiązanie: ranking wraz z porównywarką kont dla studenta. 

Czy musisz być studentem, by założyć rachunek?

Nie, wcale nie musisz studiować. Konta studenckie mogą założyć osoby w odpowiednim wieku, najczęściej od 18 do 26 roku życia. Ale legitymacja studencka wcale nie jest wymagana 🙂

Na co zwrócić uwagę wybierając konto dla młodych?

Dobre konto dla studenta i każdej innej młodej osoby powinno być tanie. Najlepsze jest oczywiście bezwarunkowo darmowe konto w banku.

Zwróć uwagę przede wszystkim na opłaty za prowadzenie konta i karty, przelewy oraz wypłaty z bankomatów. Wszystkie te informacje znajdziesz w naszym aktualnym rankingu kont dla studenta i porównywarce rachunków bankowych.

1. Krok pierwszy — sprawdzasz ranking kont studenckich.

W rankingu kont dla młodych znajdziesz rachunki prowadzone w największych polskich bankach. Nasz ranking kont uwzględnia wiele aspektów: opłaty (np. opłata za prowadzenie konta i opłata za kartę, ile kosztuje wypłata z bankomatów itd.), opinie o rachunku, promocje z nagrodami za otwarcie konta, nowoczesne rozwiązania (np. możliwość założenia konta na selfie czy wiele metod płatności mobilnych) oraz dodatkowe, przydatne w życiu codziennym usługi i produkty (takie jak dodatkowe konto walutowe, kantor czy konto oszczędnościowe z dobrym oprocentowaniem).

2. Wybierasz najlepsze konta dla młodych.

Ranking kont dla młodych pozwoli Ci wytypować najciekawsze konta dla osób w wieku 18-26 (lub, w przypadku mBanku, 18-24). Być może od razu znajdziesz najlepszy rachunek dla siebie. Ale co, jeśli Twoją uwagę przykuje kilka kont osobistych?

W takim wypadku będzie Ci łatwiej wybrać konto po tym, jak je porównasz. I do tego służy nasza porównywarka kont dla młodych.

3. Porównujesz wybrane rachunki — pomoże Ci w tym porównywarka kont dla młodych.

Porównywarka pozwoli Ci szybko i bezproblemowo porównać najważniejsze parametry wybranych kont dla młodych. Możesz zestawić dowolną liczbę rachunków na raz. 

Co znajdziesz w porównaniu kont studenckich:

  • Osobom, w jakim wieku dedykowane jest dane konto bankowe dla studenta.
  • Opłaty za prowadzenie konta i karty.
  • Prowizje (jeśli występują) za wypłaty ze wszystkich bankomatów oraz informację, które urządzenia masz darmowe, zarówno przy wypłatach kartą, jak i BLIKiem, a także podczas robienia zakupów w sklepach w ramach cashbacku.
  • Opłaty za przelewy w złotówkach oraz SEPA w euro przez różne kanały: bankowość, w oddziale banku i na infolinii.
  • Czy bank oferuje możliwość zamówienia karty z własnym wizerunkiem, a jeśli tak, to czy jest to darmowe, czy też wiąże się z opłatą?
  • Inne, przydatne informacje: opłaty za wyciągi, zlecenia stałe, sms-y autoryzacyjne.
Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)