Przelicznik kursów walut oraz kryptowalut – kalkulator online

Kilka słów o przeliczniku walut i kryptowalut

Zamieszczony przez nas kalkulator walut pozwala w łatwy sposób dokonać konwersji pomiędzy kursami poszczególnych walut. Dostępnymi walutami są: polski złoty, euro, dolar amerykański, frank szwajcarski oraz funt szterling. W kalkulatorze znajdują się również najpopularniejsze kryptowalty takie jak Bitcoin, Ethereum, Lisk czy Litecoin

Wystarczy wpisać kwotę, którą chcemy przeznaczyć na wymianę, a następnie wybrać walutę, którą chcemy wymienić. Ostatnim krokiem jest wybór waluty lub kryptowaluty, na którą chcemy aby odbyła się wymiana. Wynik zostanie wyświetlony dynamicznie, w miarę wpisywania liczb lub podczas wyboru walut.

Użytkownicy, który mają wyłączoną obsługę Java Script w przeglądarce, muszą wcisnąć przycisk OBLICZ. Strona zostanie przeładowana, a pole Wynik – pokaże ile danej waluty możemy uzyskać, przy parametrach, które podaliśmy w formularzu.

Do powyższych obliczeń są wykorzystywane tylko najaktualniejsze kursy kryptowalut  i walut tradycyjnych

Jeśli podoba Ci się nasz przelicznik walut lub uważasz go za przydatny – dodaj tą stronę do ulubionych lub podziel się nią na Facebooku czy innym serwisie społecznościowym. A może i Twoim znajomym przypadnie do gustu.

W każdym razie – serdecznie zapraszamy do korzystania z naszego kalkulatora walut.

Zobacz również nasz forex ranking gdzie można handlować walutami oraz kryptowalutami bez ich fizycznego posiadania

 

Czym jest kalkulator walut i do czego służy?

Wyjazd na zagraniczne wakacje, zakupy czy spłata kredytu w obcej walucie sprawiają, że gros z nas zaczyna interesować się walutami, a konkretnie ich korzystną wymianą. Nie jest żadną tajemnicą, że za tę samą kwotę możemy kupić więcej, bądź mniej obcego nominału, stąd też transakcja powinna być przemyślaną i dobrze zaplanowaną. Jak dobrze się do tego przygotować i sprawdzić ile potrzebujemy pieniędzy i gdzie najlepiej je wymienić?

W gąszczu możliwości

Początkujący mogą przyprawić się o ból głowy i w pewnym momencie przestać szukać najlepszej ceny. Praktycznie w każdym mieście znajdziemy kilkadziesiąt kantorów i banków proponujących przeprowadzenie transakcji. Problem w tym, że ceny w tych miejscach są zróżnicowane i niejednokrotnie mało korzystne. Klienci zaczynają wątpić, że mogą poczynić jakiekolwiek oszczędności, szczególnie że w ostatnim czasie waluty bardzo mocno reagują na zmiany gospodarcze i społeczne na świecie i w efekcie szybują do góry. Co więcej, znacznie wysoki spread (różnica pomiędzy kursem kupna a kursem sprzedaży) w tych instytucjach bywa wysoki, co dla klienta oznacza wyłącznie większą stratę na pobieranej prowizji.

Sprawdź również nasz aktualny ranking kont osobistych → 

Miejsca przyjazne wymianie walut

Pora zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście kantor stacjonarny i bank jest w ogóle dobrym miejscem na tego rodzaju transakcje? Jak to się dzieje, że jedni klienci niezmiennie cieszą się niskimi kursami zakupu i dzięki temu więcej pieniędzy pozostaje w ich portfelach?

Naturalnie, każdy może wybrać tę opcję i tę instytucję, do której ma największe zaufanie, jednak doskonale wiemy, że w przypadku pieniędzy nie kierujemy się ani przypadkiem, ani brakiem rozwagi. Podobnie jest z walutami. Zamiast biegać od kantoru do kantoru i przy okazji sprawdzać oferty bankowe o wiele lepiej jest sięgnąć po kalkulator walut dostępny w Internecie. Nowoczesne narzędzie w kilka chwil wskaże aktualny kurs NBP i w szybki sposób pozwala na dokonanie konwersji walutowej, uwzględniającej interesujące nas waluty. Wymieniony wcześniej spread jest znacznie niższy, a więc finalnie w portfelu zostanie nam więcej aktywów przeznaczonych na wakacje, spłatę raty kredytowej czy zakupy. Z praktyki i opinii klientów internetowa wymiana walut jest zdecydowanie najkorzystniejsza i opłacalna.

Podpowiedź w Sieci

Kalkulator walutowy jest dostępny praktycznie w każdym internetowym kantorze, dodatkowo znajdziemy go na specjalistycznych stronach zajmujących się tematyką pieniężną, w tym walutową. Przelicznik walut pozwoli na sprawdzenie aktualnego kursu i znalezienie kantoru internetowego, w którym otrzymamy najlepszą cenę. W kilka chwil otrzymamy kompletne i rzetelne informacje o warunkach wymiany uwzględniających spreadów i prowizji. Sprawdzenie kursu i przeliczenie interesującej nas waluty sprawia, że dodatkowo oszczędzamy czas, a zyskujemy pewności, bezpieczeństwo oraz wygodę. Z całym przekonaniem jest to rozwiązanie, które znakomicie spełnia oczekiwania oszczędnych i przezornych klientów, którzy stawiają na pomyślność i opłacalność każdej – nawet tej najmniejszej transakcji.