Wyrok w sprawie Craiga Wrighta

Data dodania: 15 stycznia 2020 r. / Aktualizacja: 20 marca 2020 r.
Znamy już wyrok w sprawie Craiga Wrighta Znamy już wyrok w sprawie Craiga Wrighta
Źródło: Pixabay / Pexels

Podający się za twórcę Bitcoina, Craig Wright, został uniewinniony w długotrwałej sprawie sądowej dotyczącej 1,1 mln Bitcoinów wydobytych wspólnie przez niego i Dave'a Kleimana we wczesnych latach istnienia BTC. Sąd na Florydzie rozpatrywał sprawę dotyczącą oddania przez Wrighta połowy jego BTC spadkobiercom Kleimana. Sąd orzekł, że pozwany nie musi zwracać kryptowalut tym osobom.

Bitcoin jako nowe złoto

Niepokoje polityczne i militarne, z jakimi w ostatnim czasie mamy do czynienia, źle odbijają się na giełdach papierów wartościowych na świecie. Inwestorzy poszukują bezpiecznych przystani, gdzie mogliby przeczekać ciężkie czasy i zachować wartość swojego kapitału. Dotychczas najważniejszą tego rodzaju przystanią było po prostu złoto, jednak Bitcoin, który nazywany jest cyfrowym złotem, może pretendować także do miana bezpiecznego aktywa.

Co ciekawe, istnieje związek pomiędzy ceną Bitcoina i ceną złota. W ciągu ostatniego tygodnia ta druga wzrosła do rekordowo wysokiego poziomu 1 606 USD za uncję, podczas gdy w tym samym czasie cena Bitcoina osiągnęła 8 300 USD, co stanowi najwyższy poziom od listopada 2019 roku.

40 proc. wszystkich ETH, ADA, USDT i LTC w 461 portfelach

Nie wiadomo, ile cyfrowych walut mają najbogatsi kryptomiliarderzy. Dzięki specyfice funkcjonowania technologii blockchain, mogą oni pozostawać osobami anonimowymi. Badania pokazują, że faktycznie w branży kryptowalutowej spora część takich zasobów posiada stosunkowo wąska liczba inwestorów. Wyliczono, że aż 40 proc. wszystkich kryptowalut ETH, ADA, USDT i LTC znajduje się w 461 portfelach kryptowalutowych.

Adam Back z Blockstream: BTC za 100 000 USD

Założyciel Blockstream, Adam Back, twierdzi, że już wkrótce za jednego Bitcoina przyjdzie nam zapłacić 100 000 USD. Kryptowaluta BTC z pewnością wzrośnie. Back przypomina, że kilkukrotnie już BTC przebijało pułap 10 000 USD. Jego zdaniem Bitcoin jest dziś w o wiele lepszej formie niż we wcześniejszych latach. Jego wyższą wartość wspierają kontrakty futures oparte na tej kryptowalucie, które stają się coraz bardziej popularne.

Czy giełdy kryptowalutowe w Brazylii stracą konta w bankach?

Banco Bradesco, jeden z największych banków komercyjnych w Brazylii odmówił przestrzegania umowy, która uniemożliwiałaby mu zamknięcie kont firm działających jako giełdy kryptowalutowe. O całej sprawie informuje Criptonoticias, latynoski magazyn informacyjny o kryptowalutach. Napisano w nim, że Brazylijska Rada Administracyjna Obrony Gospodarczej (CADE) orzekła, iż zamykanie rachunków giełd kryptowalutowych nie jest nielegalne. Bank obawia się, że aktywa cyfrowe mogą pomóc określonym organizacjom przestępczym w praniu brudnych pieniędzy.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!