Weekendowy sztorm na rynku kryptowalut

Data dodania: 7 grudnia 2021 r. / Aktualizacja: 13 września 2022 r.
Sztorm na rynkach krypto Trzymamy kciuki, że weekendowy sztorm na rynkach kryptowalutowych był tylko tymczasowy.
Źródło: Pok Rie / Pexels

4 grudnia 2021 roku doszło do krachu na kryptowalutowych giełdach, w wyniku czego w ciągu zaledwie kilku godzin cena Bitcoina spadła aż o 16 000 dolarów. Jeden BTC kosztował zaledwie 42 000 dolarów. Od razu pojawiły się głosy, że być może to koniec bańki na kryptowalutach. Zwłaszcza że w ślad za Bitcoinem spadki zaliczyły i inne ważne kryptowaluty na giełdach światowych. Za 1 Ether płacono 3400 dolarów amerykańskich.

Eksperci, na czele z anonimowym analitykiem Planu B, który stworzył model wyceny Bitcoina S2F, twierdzą, że mamy do czynienia jedynie z korektą. Zalecają rozpoczęcie zakupów cyfrowych walut właśnie teraz. To jeden z najlepszych pod względem historycznym momentów na dokonanie zakupu Bitcoina.

Salwador dokupuje Bitcoiny

Salwador jest jednym z krajów przyjaźnie nastawionych do kryptowalut jako takich. Prezydent tego kraju już wielokrotnie ogłaszał, że kupuje Bitcoiny. Nie inaczej stało się teraz, gdy doszło do znacznej utraty wartości cyfrowego złota. Salwador dokupił 150 BTC, kiedy cena Bitcoina spadła poniżej 50 000 USD. Obecnie więc ma 1270 BTC, co przekłada się na ponad 60 mln dolarów amerykańskich w kryptowalucie.

Pierwsza aukcja w Polsce z udziałem dzieła NFT

Praca Pawła Kowalewskiego zatytułowana „Dlaczego jest raczej coś niż nic” to pierwsze dzieło NFT sprzedane podczas aukcji na żywo. Ostatecznie kupujący zapłacił za pracę Kowalewskiego kwotę 552 tys. zł. To bardzo dobrze rokuje na przyszłość dla zupełnie nowego segmentu krajowego rynku sztuki współczesnej. Co więcej, w I półroczu 2022 roku planowana jest aukcja poświęcona wyłącznie sztuce NFT.

Polygon rośnie w tempie dwucyfrowym i osiąga półroczne ATH

Rozwiązanie warstwy 2 Ethereum, Polygon (MATIC), zaliczyło w ubiegłym tygodniu sześciomiesięczny szczyt i miało dwucyfrową dynamikę wzrostu. Wszystko przez to, że Polygon wprowadziło nową bibliotekę javascript do interakcji z własnym mostem. To biblioteka o otwartym kodzie źródłowym, nazwana matic.js. Zapewni ona API dla depozytów, wypłat i innych rodzajów transferów w obrębie sieci Polygon.

Adidas nawiązuje kolejne partnerstwa związane z Metaverse

Gigant rynku odzieży i obuwia sportowego – Adidas niedawno nawiązał współpracę z giełdą kryptowalutową Coinbase. Obecnie informuje o rozpoczęciu trzech kolejnych partnerstw z Punks Comic, GMoney i BAYC w związku z Metaverse. Warto powiedzieć, że GMoney to kolekcjoner NFT i lider tego rynku, zaś Punks Comic to seria komiksów NFT autorstwa Chrisa Wahla. Bored Ape Yacht Club – BAYC jest jedną z wiodących dostępnych na rynku kolekcji NFT. Firma Adidas informuje, że „Czas wejść w świat nieograniczonych możliwości”.

Kryptowaluty ponownie będą reklamowane na Facebooku

Meta, czyli obecnie macierzysta firma dysponująca serwisami Facebook, Instagram czy Whatsapp dotychczas nie pozwalała na prowadzenie kampanii marketingowych giełdom i portfelom kryptowalutowym oraz wszelkim firmom z nimi związanymi. Jednak obecnie Facebook, Instagram i Whatsapp przywraca reklamy kryptowalut, w ramach łagodzenia swoich zasad dotyczących kryptowalut w ogóle.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!