Upadek czy horrendalne wzrosty wartości – co czeka BTC w przyszłości?

Data dodania: 8 września 2020 r. / Aktualizacja: 8 września 2020 r.
Prognozy na kurs BTC Prognozy na kurs BTC
Źródło: Worldspectrum / Pexels

Analitycy nie są zgodni co do przyszłości cyfrowego złota, czyli Bitcoina. Bracia Winklevoss stwierdzili w ostatnim tygodniu, że w najbliższym czasie za 1 BTC być może będziemy płacić aż 500 000 dolarów amerykańskich. Podobne zdanie ma analityk Bloomberga, Mike McGlove. Z drugiej strony realny jest dla niego zupełnie odwrotny scenariusz, w którym BTC ostatecznie upadnie.

W ostatnim tygodniu Bitcoin ponownie, po raz drugi w tym roku przekroczył poziom 12 000 dolarów i podobnie jak za pierwszym razem, nie trwało to długo. Bitcoin obecnie jest notowany na poziomie 10 000 USD, co oznacza, że w zaledwie kilka dni stracił około 2000 dolarów ze swojej pierwotnej wartości. Trudno uwierzyć, że kiedykolwiek jego rajd ku górze skończy się w okolicach 500 tys. dolarów.

Binance Smart Chain – Blockchain Binance dla Ethereum

Binance Smart Chain to inteligentny Blockchain z obsługą smart kontraktów uruchomiony przez giełdę kryptowalutową Binance. Jest wyposażony w środowisko kompatybilne z Ethereum Virtual Machine i pozwala programistom Solidity na przejście do nowego łańcucha bez niemal żadnego wysiłku.

BitBay wprowadza wsparcie dla Tether

Polska giełda kryptowalutowa Bitbay.net wprowadziła w ostatnim tygodniu wsparcie dla najpopularniejszego stablecoina Tether (USDT). Nową monetą użytkownicy Bitbay.net mogą handlować w stosunku do Bitcoina, Ethereum, Litecoina oraz Chainlinka.

Obligacje oparte na Blockchainie

Duża inwestycyjna spółka holdingowa w Singapurze, czyli Singapore Exchange (SGX) wyemitowała swoje pierwsze cyfrowe obligacje zasilane technologią Blockchain. Dokładnie 1 września uruchomiła cyfrową platformę emisji aktywów, by móc przeprowadzić 5,5-letnią publiczną emisję obligacji o wartości 400 mln dolarów singapurskich, co odpowiada 194 mln dolarów, na zlecenie dużej lokalnej firmy spożywczej Olam International.

Przedsięwzięcie powiodło się dzięki podjęciu współpracy z Blockchainowymi partnerami SGX, takimi jak HSBC Singapur i firmą inwestycyjną Temasek. By móc emitować obligacje w oparciu o Blockchain, SGX wdrożył DAML, czyli język smart kontraktów opracowany przez amerykański Blockchainowy start-up Digital Asset.

MetaMask uruchomił aplikację mobilną dla systemów Android i iOS

MetaMask to popularny przeglądarkowy portfel Ethereum, który został opracowany i wydany przez ConsenSys w 2016 roku. Od tego czasu funkcjonował wyłącznie w postaci rozszerzenia do przeglądarek internetowych Chrome i Firefox. Łącznie aż 4 mln razy został on pobrany przez użytkowników. Obecnie dla MetaMask uruchomiono aplikację mobilną dla systemów iOS i Android. Dlatego użytkownicy mogą już zarządzać swoimi portfelami, przechowywać tokeny NFT oraz podpisywać komunikaty i grać w Blockchainowe gry z użyciem smartfonu czy tabletu.

Aplikacja ICC AOKpass – bezpieczne podróżowanie w czasie pandemii

Aplikacja o nazwie ICC AOKpass oparta jest na Blockchainie, a jej celem jest ułatwienie podróżowania w czasie pandemii koronawirusa. Została uruchomiona przez firmę Perlin w ubiegłym tygodniu i umożliwia swoim użytkownikom właściwie natychmiastową weryfikację statusu COVID-19. Wykorzystuje ona wspólny standard dla całego świata, który może być wdrożony i używany właściwie wszędzie, ponieważ można go dostosować do reguł obowiązujących w danym kraju.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)