Tesla przestaje akceptować Bitcoiny

Data dodania: 19 maja 2021 r. / Aktualizacja: 19 maja 2021 r.
Duże spadki po odwróceniu się Tesli od przyjmowania płatności w Bitcoinie Duże spadki po odwróceniu się Tesli od przyjmowania płatności w Bitcoinie

W ubiegłym tygodniu nastąpiło prawdziwe trzęsienie ziemi na rynku kryptowalutowym. Wszystko za sprawą jednego oświadczenia, jakie zostało wydane przez CEO Tesli, Elona Muska. Powiadomił on, że firma produkująca samochody elektryczne, które dotychczas można było kupić za BTC, przestaje akceptować takie płatności. Wypowiedź Elona Muska spowodowała natychmiastową reakcję na giełdach kryptowalutowych. CEO argumentował swoją decyzję tym, że Bitcoin generuje ogromną konsumpcję energii elektrycznej.

To zaskakująca decyzja ze strony Tesli i Elona Muska, tym bardziej że ogłosił on po raz pierwszy w lutym 2021 roku, że kupił Bitcoiny o wartości 1,5 mld dolarów, a później udostępnił płatności kryptowalutom BTC za samochody Tesli klientom w USA.

Tesla zamieni BTC na DOGE?

Po tym jak Elon Musk ogłosił, że nie będzie akceptować płatności za swoje pojazdy elektryczne w BTC, pojawiły się głosy, że być może Bitcoin zamieniony zostanie na nowatorskiego DOGE. CEO Tesli opublikował tweet, który może to sugerować. Przeprowadził ankietę dotyczącą płatności w DOGE za samochody. Ponad 78 proc. respondentów opowiedziało się za akceptacją Dogecoin jako metody płatności.

Spadki czy wzrosty na Bitcoinie w najbliższej przyszłości?

Analitycy rynku kryptowalutowego nie są zgodni co do tego, jak będzie zachować się Bitcoin w przyszłości. Dave the Wave, który przewidział załamanie się kursu Bitcoina do 6400 USD z 11400 USD w 2019 roku, mówi również o tym, że może dojść do znacznej korekty wartości głównej kryptowaluty. Owa korekta może potrwać nawet kilka miesięcy.

Z kolei CEO Pantera Capital, Dan Morehead, twierdzi, że jeszcze w tym roku cena Bitcoina może wzrosnąć, nawet dwukrotnie. Już w sierpniu jest szansa, że za 1 BTC będzie trzeba zapłacić 115 000 USD.

W wyniku wycofania możliwości płacenia za samochody elektryczne bitcoinami, natychmiast spadła cena BTC na giełdzie. W ciągu jednego kwadransa stracił on 3000 USD na swojej wartości. Notowano go na poziomie prawie 55 tys. dolarów, spadł poniżej granicy 52 tys. dolarów, a 19 maja 2021 poniżej 40 tys. USD.

DOGE na Coinbase

Giełda kryptowalutowa Coinbase będzie handlować nowatorską kryptowalutą Dogecoin (DOGE). Dyrektor generalny firmy Coinbase, Brian Armstrong, powiedział, że w ciągu najbliższych 6-8 tygodni DOGE trafi na giełdę. Jeśli nie chcesz tak długo zwlekać ze spekulacją na Dogecoinie - tu możesz poczytać o Binance, która ma już go w swojej ofercie.

Kapitalizacja ETH przebiła granicę pół biliona dolarów

Bitcoin uważany jest za kryptowalutowe złoto, ale tuż za nim stawiana jest Ethereum (ETH). Obecnie znajduje się ona na fali wznoszącej na giełdach kryptowalutowych. W ostatnim czasie Market cap Ethereum przekroczył pół biliona dolarów. W środę 12 maja Ethereum ustanowiła historyczny rekord na poziomie 4 346 dolarów, aby szybko nastąpiła korekta, a ETH notowane było na poziomie 4000 dolarów.

MoneyGram udostępnia możliwość zakupu detalicznego BTC w USA

MoneyGram to gigant rynku płatniczego, który wydał w ubiegłym tygodniu komunikat – ogłosił, że zawiązał partnerstwo z giełdą kryptowalutową i operatorem bitcomatów Coinme Inc. Mają oni współpracować w celu udostępnienia swoim klientom w Stanach Zjednoczonych wypłacania ich zasobów kryptowalutowych za gotówkę w punktach sprzedaży znajdujących się w całym kraju. MoneyGram ujawnił, że klienci będą mieli okazję kupić Bitcoina i kryptowaluty.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)