Satoshi coraz cenniejsze

Data dodania: 6 sierpnia 2019 r. / Aktualizacja: 13 października 2022 r.
centy Wartość Satoshi rośnie. Jest szansa, że będą jak centy.
Źródło: cottonbro / Pexels

Jednostką kryptowalutową jest satoshi, czyli najmniejsza część Bitcoina odpowiadająca 0,00000001 BTC. Jeśli cena głównej kryptowaluty osiągnie kiedyś wartość miliona dolarów, wówczas jedno satoshi odpowiadać będzie zaledwie 1 centowi. A jednak właśnie satoshi kosztuje dziś więcej niż niejedna waluta fiducjarna (tradycyjna). Np. jest wart więcej niż sum z Uzbekistanu, kip z Laosu, frank gwinejski, czy indonezyjska rupia.

Zmiany na giełdzie BitBay

W ostatnim tygodniu wiele się zmieniło na giełdzie kryptowalut BitBay. Pojawiła się lepsza, rozszerzona wersja operatora płatności w kryptowalutach BitBay Pay 3.0. Pozwala on na płatności za pomocą nowych kryptowalut. Ma opcję natychmiastowego przewalutowania oraz ulepszoną bramkę płatności. Możliwe są wypłaty przelewami bankowymi, a wypłaty środków są realizowane bezpośrednio na rachunek bankowy.

Pojawiła się nowa aplikacja BitBay Pay POS na iOS i Android, za pomocą której można przyjmować płatności stacjonarnie w 10 kryptowalutach.

Giełda wprowadziła nowe pary tokenów, a część z nich to polskie projekty. Będą to coiny z pierwszej setki CoinMarketCap.

Iran delegalizuje płacenie cyfrowymi walutami

Rząd Iranu podjął decyzję co do płacenia cyfrowymi walutami. Okazuje się, że według irańskich regulacji dotyczących rynku kryptowalut płacenie nimi w Iranie jest nielegalne. Co więcej, ani rząd, ani bank centralny nie będą traktować kryptowalut jako prawnych środków płatniczych. Bank centralny nie będzie gwarantować wartości kryptowalutom. Żadna osoba, która handluje kryptowalutami i straci na takich inwestycjach nie będzie mogła mieć żadnych roszczeń względem władz.

Mining kryptowalutowy, czyli kopanie kryptowalut pozostaje w Iranie zgodne z prawem, ale do prowadzenia tego typu działalności konieczne jest uzyskanie stosownego pozwolenia. Wcześniejsze doniesienia dotyczące tego, że Iran uznaje kopanie kryptowalut za działalność przemysłową, zostały więc potwierdzone.

BTC za 15 000 dolarów?

Max Keiser to były trader z Wall Street, który obecnie pracuje jako dziennikarz ekonomiczny. Prognozuje on, że w krótkim czasie kurs Bitcoina przekroczy poziom 15 tys. USD. Co więcej, powiedział on, że ma się to zdarzyć jeszcze w tym tygodniu. Ponadto stwierdził, że zaufanie do rządów banków centralnych i scentralizowanych pieniędzy jest bardzo niskie, a poziom zaufania jest najniższy od dekad.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!