Santander i Ripple łączą siły

Data dodania: 14 lipca 2020 r. / Aktualizacja: 17 października 2022 r.
W skali roku nawet połowa przelewów międzynarodowych Banku Santander może być obsługiwana przez aplikację Ripple W skali roku nawet połowa przelewów międzynarodowych Banku Santander może być obsługiwana przez aplikację Ripple
Źródło: Pete Linforth z Pixabay

Znana również i w Polsce międzynarodowa grupa banków Santander już dwa lata temu wprowadziła u siebie rozwiązanie płatnicze One Pay FX, które w 2018 roku zostało zaimplementowane w kilku krajach, w tym w Polsce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Brazylii. Obecnie prezes Santander banku Ana Botin ogłosiła, że w skali roku nawet połowa przelewów międzynarodowych firmy może być obsługiwana przez aplikację Ripple, która działa też na terenie Stanów Zjednoczonych. Zaletą Ripple jest to, że pomaga poradzić sobie z niektórymi z tych problemów, które doświadczył Santander w przeszłości z niektórymi klientami. Przy realizacji przelewów przez aplikację Ripple można śledzić transakcję tak samo, jak ma to miejsce w przypadku Blockchainów kryptowalut.

Konkurs tradingowy GAME

Giełda kryptowalutowa BitBay ogłosiła start nowego konkursu dotyczącego projektu GAME. To konkurs dla traderów, w których pula nagród wynosi 111 106 jednostek GAME. Wszystko to z okazji przejścia projektu GAME na sieć Ethereum, a partnerem konkursu jest rzecz jasna GAME Credits.

By móc wziąć udział w konkursie, należy zweryfikować swoje konto na BitBay najpóźniej do 17 lipca bieżącego roku oraz wysłać zgłoszenie udziału w konkursie na adres contest@bitbay.net z treścią „chcę wziąć udział w konkursie Top GAME Traders” oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Od 13 do 17 lipca należy grać ponadto na parze GME/PLN, dla osiągnięcia jak najwyższego wolumenu obrotu. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na okres od 20 do 22 lipca, a zwycięzcami zostanie 10 osób o najwyższym wolumenie.

Bankowanie i wymiana kryptowalut mobilnie dzięki SwissBorg

SwissBorg to platforma do zarządzania finansami, która wspierana jest przez ekosystem oparty o technologię Blockchain. Dzięki temu projektowi można będzie w przyszłości przywrócić w dużej mierze kontroli nad majątkiem dla właścicieli. Obecnie platforma SwissBorg sfinansowania przez udaną zbiórkę ICO, w ramach której zgromadzono 52 mln USD, organizuje promocję dla nowych użytkowników. Można w niej zgarnąć do 100 euro w kryptowalucie.

SwissBorg składa się z dwóch aplikacji mobilnych, z których pierwsza działa jak mobilny bank, do którego użytkownik może wpłacać i wypłacać aż 17 walut fiducjarnych, z PLN-ami włącznie. Transfery bankowe są realizowane nawet w ciągu kilku minut. Druga aplikacja to gra społecznościowa, przeznaczona dla początkujących inwestorów kryptowalutowych, która uczy o takich inwestycjach, a nawet pozwala zarobić nieco BTC bez ryzykowania własnym kapitałem.

TecraCoin wchodzi na giełdę

Na swoim profilu na Facebooku TecraCoin ogłosiło, że kryptowaluta projektu już niebawem, bo w październiku 2020 roku ma pojawić się na giełdzie HotBit. Tecra podpisała kontrakt z platformą handlu kryptowalutami HotBit. W IV kwartale 2020 roku TetraCoin ma oficjalnie być notowana na giełdzie kryptowalutowej.

Ocena artykułu
4.5/5 (głosów: 2)