Ripple na nowych lokalnych szczytach

Data dodania: 13 kwietnia 2021 r. / Aktualizacja: 13 kwietnia 2021 r.
Nowe lokalne szczyty na XRP Ripple zmierza w kierunku ATH z roku 2018
Źródło: cottonbro studio / Pexels

Po raz pierwszy od 3 lat kryptowalutę Ripple (XRP) w ubiegłym tygodniu można było kupić po 1,10 USD za token, a dziś (13 kwietnia 2021) jest już po 1,62 USD. To nowy rekord wyceny w tym przypadku (po styczniu 2018). Wyraźnie widać, że ostatnie dni wyniosły XRP na szczyty wyceny. Przyczyn tego stanu rzeczy należy upatrywać w wyłamaniu się XRP ze schematu „head-and-shoulder”. Altcoin, jakim jest Ripple nie poprzestał na takiej wycenie, bo już 10 kwietnia 2021 roku na głównych giełdach kryptowalutowych na świecie wyceniane było na 1,36 dolara amerykańskiego. Zrealizowanie zysków właśnie teraz z inwestycji w Ripple powinno przynieść inwestorom bardzo dobre wyniki. Trudno oczekiwać, że rajd ten będzie utrzymany. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że inwestorzy zaczną realizować inwestycje.

State Street wchodzi w kryptowaluty

W Stanach Zjednoczonych bank State Street, czyli drugi najstarszy w USA, zdecydował się na wejście na rynek kryptowalut. Ma on w planach stworzenie platformy handlowej BTC wraz z firmą Currenex. Platforma ta będzie nosiła nazwę Pure Digital. Currenex będzie odpowiadać za stworzenie całej jej infrastruktury. Będzie ona w pełni zautomatyzowanym rynkiem pozagiełdowym, charakteryzującym się wysoką przepustowością dla aktywów cyfrowych i kryptowalut. Komunikat prasowy głosi ponadto, że będzie ona oferowała fizyczne dostawy i bankowe powiernictwo, a State Street dodaje, że platforma Pure Digital będzie uruchomiona jeszcze w tym roku, w drugiej połowie 2021.

11 nowych kryptowalut w Revolut

W ubiegłym tygodniu pojawiła się potwierdzona informacja, że brytyjski neo bank Revolut, który znany jest m.in. z wielowalutowych kart płatniczych, zdecydował się dodać kolejnych 11 kryptowalut. W wyniku tego ich całkowita liczba w Revolut zwiększyła się do 21. To najbardziej popularne kryptowaluty jakie występują na światowym rynku. Dzięki takiemu działaniu użytkownicy Revolut z całej Europy będą mogli przechowywać, kupować i sprzedawać nowe, wybrane przez siebie aktywa cyfrowe. W Revolut pojawiły się takie nowe tokeny jak: Cardano, The Graph, Uniswap, Synthetix, Yearn Finance, Uma, Bancor, Filecoin, Numeraire, Loopring, Orchid. Wcześniej Reolut obsługiwał kupno i sprzedaż Bitcoina, Bitcoina Cash, Litecoina, Ethereum, Stellar, XRP (Ripple), EOS, OMG Network, Tezos i 0x.

Drożejące ETH

Ethereum zanotowało 10 kwietnia 2021 roku nowe ATH dla swoich tokenów ETH. Wyniosło ono 2217 USD, co oznacza, że ta kryptowaluta rozpoczęła nową falę hossy. W podobnym kierunku idą również i inne altcoiny – na wartości zyskuje XRP, Binance Coin, czy Bitcoin BTC. Można spodziewać się, że ETH w kolejnym tygodniu jeszcze bardziej wzrośnie – możliwe są wzrosty nawet o kilkadziesiąt procent.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)