Propozycje tożsamości ojca Bitcoina Satoshi Nakamoto

Data dodania: 12 czerwca 2019 r. / Aktualizacja: 12 czerwca 2019 r.
Kim jest twórca Bitcoina Satoshi Nakamoto? Kim jest twórca Bitcoina Satoshi Nakamoto?
Źródło: Lucas Pezeta / Pexels

W świecie walut wirtualnych bardzo znany jest Satoshi Nakamoto. Paradoksalnie, nikt nie wie kim naprawdę jest twórca Bitcoina. Od lat ukrywa się on pod tym pseudonimem, ale ta naprawdę nie wiadomo, czy Satoshi Nakamoto to jedna osoba czy grupa osób. Wielu twierdziło, że to biznesmen z Australii Craig Wright, który jednak jest coraz mniej wiarygodnym kandydatem na to „stanowisko”. Wśród innych osób, których podejrzewa się o stworzenie Bitcoina i napisanie jego manifestu, wymienia się fińskiego profesora Vili Lehdonvirta, Gavina Andersena udzielającego się w społeczności kryptowalut, Paula Le Rouxa - genialnego informatyka, Nicka Szabo, który stał za projektem „bit gold”, czy Hala Finneya, który jako pierwszy został obdarowany Bitcoinami. Kto jest Satoshim? Na razie nie wiadomo.

10 lat więzienia za korzystanie z kryptowalut w Indiach

Negatywne zaskoczenie to uczucie towarzyszące doniesieniom z Indii. Rząd tego kraju zaproponował wprowadzenie przepisów, które umożliwiałyby skazywanie nawet na 10 lat kary więzienia użytkowników kryptowalut. Indie jak widać nie są entuzjastami wirtualnych walut. Nowe przepisy miałyby być częścią niedawno zaproponowanego w Indiach projektu ustawy, który miałby kompletnie zakazywać w tym kraju kryptowalut. Kara do 10 lat więzienia miałaby dotyczyć wszystkich użytkowników kryptowalut, którzy je kopią, przechowują, kupują i sprzedają oraz zajmują się nimi w bezpośredni lub pośredni sposób.

BTC wydobywane są przy użyciu energii odnawialnej

Zgodnie z doniesieniami ze strony firmy analitycznej CoinShares ponad 74 proc. wydobycia tokenów BTC - Bitcoina jest zasilane energią odnawialną. Stwierdzono to na podstawie półrocznych badań dotyczących miningu kryptowalut. Raport wskazuje, że przy obecnych cenach Bitcoina, praca przeciętnego „kopacza”, czyli górnika jest wysoce rentowna. Zastosowanie do miningu energii odnawialnej obniża koszty wydobywania kryptowalut.

Co dalej z pomysłem wprowadzenia kryptowaluty Facebooka?

Najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie – Facebook, przymierza się do wprowadzenia własnej kryptowaluty. Podobno już w czerwcu mamy poznać szczegóły operacji wdrożenia tokena Facebooka. Na 18 czerwca zaplanowano publikację White Paper tego projektu. Kryptowaluta Facebooka może wystartować już w przyszłym roku, a ma ona być powiązana z koszykiem paru walut, co pozwoli na ustabilizowanie jej kursu.

Prace nad tokenem kryptowalutowym Wysp Marshalla

Wyspy Marshalla utworzyły niedawno organizację typu non-profit, której zadaniem będzie nadzorowanie rozwoju cyfrowego tokenu krajowego. Będzie on nazywany „Sovereigna” SOV. Organizacja działa pod nazwą „SOV Development Fund”. Opracowuje, wdraża i będzie w przyszłości odpowiadać za utrzymanie infrastruktury tokenu SOV.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!