Polkadot wyprzedziło XRP

Data dodania: 19 stycznia 2021 r. / Aktualizacja: 19 stycznia 2021 r.
Polkadot pnie się w rankingu coraz wyżej. Tym razem bardzo popularną kryptowalutę wyprzedza XRP. Polkadot pnie się w rankingu coraz wyżej. Tym razem bardzo popularną kryptowalutę wyprzedza XRP.
Źródło: Pixabay / Pexels

Na giełdach kryptowalutowych trwa wzrost cen projektu Polkadot. Natywny token protokołu DOT – wzrósł w ciągu tygodnia o 80 proc., w wyniku czego wyprzedził XRP w rankingu najbardziej popularnych kryptowalut, przez co znalazł się na 4 pozycji. Kapitalizacja tokena DOT – Polkadot przekroczyła 10 mld USD, po raz pierwszy w historii tego projektu.

Uwaga na kryptowaluty! – apel KNF

Polski organ nadzorczy w stosunku do rynku finansowego – Komisja Nadzoru Finansowego – wystosowała 12 stycznia 2021 roku komunikat, w którym jednoznacznie ostrzega przed podejmowaniem inwestycji w kryptowaluty. Czy rzeczywiście KNF przestraszy inwestorów?

Trudno w to uwierzyć, zwłaszcza że wiele wskazuje na kontynuację wzrostów BTC i altcoinów. Komisja zaznacza jednak, by uważać nie tyle na same kryptowaluty, ile na firmy, które mogą wykorzystać bieżącą sytuację do sprzedawania swoich usług i nie do końca muszą być uczciwe.

Dzienny wolumen dot. kryptowalut w PayPal na rekordowym poziomie

W ostatnim tygodniu globalny dostawca usług z zakresu płatności – firma PayPal – podwoiła swój poprzedni rekord wolumenu kryptowalut. Obecnie pomimo korekty cen Bitcoina i altcoinów, dzienny wolumen dotyczący kryptowalut dostępnych w PayPal wzrósł do poziomu ponad 240 mln USD. Poprzedni rekordowy poziom został zarejestrowany również w roku bieżącym, 6 stycznia i wyniósł 129 mln USD. Co to w praktyce oznacza? Można wysnuć wniosek, że coraz więcej inwestorów korzysta z usług PayPala do obrotu kryptowalutami. Rośnie również popularność BTC wśród sprzedawców detalicznych.

Coinbase będzie inwestować w amerykańską firmę miningową

Coinbase Ventures jest inwestycyjnym oddziałem jednej z największych w skali światowej giełd kryptowalutowych. Ostatnio pojawiła się informacja, że właśnie on dokonał inwestycji w amerykańską firmę miningową Titan, która jest producentem oprogramowania i usług przeznaczonych dla branży wydobywania kryptowalut.

Nie wiadomo, na jaką kwotę dokonana została powyższa inwestycja, ale przekazane środki pozwolą na dalszy rozwój produktów firmy Titan i na poprawę wydajności i rentowności firm miningowych BTC. W najbliższym czasie amerykańska firma Titan ma zaoferować zaawansowane oprogramowanie miningowe, które przeznaczone jest dla profesjonalnych górników ze Stanów Zjednoczonych.

Warto przypomnieć, że wcześniej ta sama firma uruchomiła Tital Pool we współpracy z CointMint i CoreScientific, czyli dwoma głównymi dostawcami infrastruktury miningowej na terenie Stanów Zjednoczonych.

Do lata BTC po 100 000 USD?

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z lekkim obniżeniem wyceny BTC – Bitcoina, ale wciąż pozostaje ona dosyć wysoka. Co będzie dalej? Dan Morehead, zajmujący stanowisko dyrektora generalnego w firmie inwestycyjnej Pantera Capital, prognozuje, że przyspieszona adopcja kryptowalut spowoduje wzrost wartości BTC nawet do poziomu ponad 100 000 USD. Miałoby to jego zdaniem nastąpić już latem 2021 roku. Dziś BTC kosztuje ponad 38 000 USD.

Nie jest to pierwsza optymistyczna prognoza prezentowana przez Dana Moreheada. Wcześniej mówił on, że do sierpnia 2021 roku BTC będzie kosztowało nawet 115 000 USD. W sierpniu 2020 roku, kiedy Bitcoin wyceniany był na giełdach kryptowalutowych na około 11 600 USD, również mówił on o przekroczeniu w ciągu 12 miesięcy wyceny na poziomie 100 000 USD.

Ocena artykułu
3.8/5 (głosów: 4)