KNF popiera Blockchain w Polsce

Data dodania: 6 września 2019 r. / Aktualizacja: 13 października 2022 r.
praca zespołowa KNF chce wspierać rozwój Blockchain w Polsce
Źródło: fauxels / Pexels

Komisja Nadzoru Finansowego podpisała porozumienie z Krajową Izbą Rozliczeniową w kwestii nawiązania ścisłej współpracy dotyczącej rozwoju polskiej infrastruktury fintech oraz wspierania innowacji na rynku finansowym. W jej ramach w przyszłości mają zostać zainicjowane przedsięwzięcia związane z Blockchainem, ale wyraźnie należy rozdzielić je od kryptowalut, które również opierają się na łańcuchach bloków. Szkoda.

Zbiórka pod hasłem „Bajki o Cyferce”

Nowe technologie to świat, w którym żyjemy my i nasze dzieci. Od najmłodszych lat obcują one na szereg różnych sposobów z internetem, dlatego można spodziewać się, że dzieci będą mocno zaangażowane w świat kryptowalut. Na dowód tego warto wspomnieć o tym, że na portalu Zrzutka.pl pojawiła się bardzo ciekawa inicjatywa edukacyjna pod hasłem „Bajki o Cyferce”. To właściwie zbiór wierszyków o matematyce i nowych technologiach, gdzie bohaterkami bajek są cyferki wędrujące przez świat. To one pozwalają dzieciom między innymi poznać tajniki nauk ścisłych i technologii Blockchain. Aby móc rozwijać ten ciekawy projekt, jego twórcy potrzebują wsparcia. Dlatego organizują zrzutkę.

Pomysłodawcy chcą, by ich książka została wydana w wersji tradycyjnej, papierowej, jak i elektronicznej - e-booka, dostępnych w języku polskim i angielskim. Na to właśnie zbierane są pieniądze.

Blockchain FinTech Finanse 3.0 już 19 września

Na 19 września 2019 roku zaplanowano ciekawe wydarzenie w kryptowalutowym świecie, mianowicie Blockchain FinTech Finanse 3.0 w IKONIC.STUDIO w Berlinie.  Spotkanie zostanie podzielone na kilka paneli, z których pierwszy będzie dotyczył kwestii przepisów prawnych i regulacji na rynku nowej technologii. Branża finansowa znajduje się obecnie pod silnym wpływem regulacji i kształtowania ram prawnych przez rządy kolejnych państw. Warto je poznać i dostosować się do nich.

Drugi panel dotyczy tematyki giełd kryptowalutowych. Imprezę zakończy tzw. afterparty, aby uczestnicy spotkania mogli się lepiej poznać.

BTC poniżej 10 tys. USD

Czy to już koniec Bitcoina? Co dalej z BTC? Te i inne pytania pojawiały się w ostatnim tygodniu na rynku kryptowalutowym, za sprawą spadkowego kursu Bitcoina. Wyceniany był on 30 sierpnia 2019 roku na nieco ponad 9500 dolarów amerykańskich. Wyraźnie widać, że jego wartość spadła.

Spowodowane to było przede wszystkim tym, że Chiński Bank Centralny zdementował krążące plotki o tym, że miał już w październiku tego roku wprowadzić narodową kryptowalutę. Eksperci są dalecy od tego, aby wieszczyć koniec Bitcoina, albo nawet prognozować w dłuższym czasie znaczne spadki jego wyceny.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!