McAfee z pomysłem nowej kryptowaluty

Data dodania: 4 czerwca 2018 r. / Aktualizacja: 18 czerwca 2018 r.
Propozycja kryptowaluty od McAfee Propozycja kryptowaluty od McAfee
Źródło: Pixabay.com

John McAfee jest doskonale znany na rynku kryptowalutowym. To ekscentryczny znawca tego tematu. Postanowił stworzyć własną kryptowalutę promującą jego osobę, pod nazwą „McAfee Redemption Unit”. Tokeny miałyby mieć nominały 1, 5, 10, 20, 50, 100 i 500. Byłyby one drukowane jak normalne banknoty z hologramami. Kryptowaluta McAfee ma być oparta na Blockchainie i każdy będzie mógł ją wymienić na walutę FIAT za opłatą, zwracając ją do fundacji MRU. Tokenów nowej kryptowaluty ma być w sumie 6 mln.

Niemieckie służby biją rekord sprzedaży kryptowalut

W ramach prowadzonych działań operacyjnych niemieckie służby zamknęły platformę Lul.to, która zajmowała się nielegalną sprzedażą e-booków i audiobooków. Miała ponad 30 tys. użytkowników i w czasie swojej działalności zgromadziła pokaźne środki w kryptowalutach: 1312 BTC, 1312 BTG, 1399 BCC, 220 ETH. Po jej zamknięciu służby przejęły kryptowaluty i spieniężyły je na niemieckich platformach transakcyjnych podczas 1600 operacji, trwających od lutego do kwietnia tego roku. Nadzorem nad transakcjami zajmowały się bawarskie organy prokuratorskie z takich organizacji jak „CyberCrimeCompetenceCenter” oraz „Zentralstelle Cybercrime Bayern”. Zarobiono na tym aż 1 mln euro.

Nie będzie Estcoin

W zeszłym roku Estonia planowała stworzenie własnej narodowej kryptowaluty pod nazwą „Estcoin”. Miała ona być odpowiednikiem euro w stosunku 1:1. Naciski ze strony sfery bankowej spowodowały, że autorzy projektu już się z niego wycofują.

Czesi akceptują płatności kryptowalutowe

Firma, Pražská Plynárenská będąca jednym z głównych dostawców gazu ziemnego w Republice Czeskiej, produkująca również urządzenia elektryczne i grzewcze, które instalują fotowoltaikę i kotły gazowe, otworzyła  w czerwcu bramkę płatności kryptowalutami.

Indie proponują opodatkowanie handlu kryptowalutami

Centralna Rada Podatków Indywidualnych w Indiach, jak donosi prasa internetowa, rozważa opcję wprowadzenia 18-procentowego podatku na operacje kryptowalutowe, które tym samym miałyby być postrzegane jako dobra niematerialne. Zdaniem twórców projektu, zakup lub sprzedaż kryptowalut należy traktować jako dostawę towarów. Natomiast te, które ułatwiają transakcje, jak m.in. dostawa, transfer, przechowywanie, księgowość itp. będą traktowane jako usługi.

Korea Południowa chce znieść zakaz ICO

Zgromadzenie Narodowe Korei Południowej, które pełni funkcję legislacyjnego ramienia rządu, chce znieść krajowy zakaz dla przeprowadzania ICO. Zakaz sprzedaży tokenów kryptowalutowych prowadziła Komisja Usług Finansowych we wrześniu 2017 roku. Argumentowała taką decyzję tym, że kryptowaluty są nadmiernie spekulacyjne i stanowią naruszenie prawa rynku kapitałowego.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!