Międzynarodowe Stowarzyszenie Stablecoinów założono w Szwajcarii

Data dodania: 30 lipca 2020 r. / Aktualizacja: 30 lipca 2020 r.
Stablecoiny Stablecoiny stają się coraz popularniejsze.
Źródło: Pixabay / Pexels

W Genewie utworzono World Stablecoin Association, WSA, inaczej Międzynarodowe Stowarzyszenie Stablecoinów. W Szwajcarii społeczność kryptowalutowa chce działać na korzyść rozwoju stablecoinów w 2020 roku na masową skalę. W najbliższej przyszłości ma być uruchomiona przez giełdę kryptowalutową VirgoX i Blockchainową firmę Global Digital Assets lub GDA Capital organizacja WSA.

Bitcoin przebił granicę 10 tys. USD

W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy od 7 tygodni kurs Bitcoin przebił poziom wyceny 10 000 dolarów. Ostatni raz cena ta została przekroczona 2 czerwca 2020 roku. W czerwcu i lipcu BTC wpadł w stagnację i wyceniany był na poziomie około 9200 dolarów. Póki co można wyłącznie spekulować, dlaczego akurat teraz cena BTC wzrosła. Niewykluczone, że spowodowane jest to ogromnym zainteresowaniem sektorem zdecentralizowanych finansów.

ETH po 300 USD

26 lipca 2020 roku za 1 ETH (Ethereum) płacono już ponad 300 dolarów za sztukę. Przez długi czas ETH pozostawało w konsolidacji, a teraz kurs z dnia na dzień, systematycznie wzrasta. Podobnie jak w przypadku Bitcoina, Ethereum drożeje z powodu zainteresowania sektora zdecentralizowanymi finansami. Do tego łączna wartość środków zablokowanych w ramach platformy DeFi osiągnęła aż 4 mld dolarów.

LBCOIN stał się faktem

Władze Litwy informują, że wyemitowały pierwszą cyfrową monetę swojego kraju. Otóż jest to jednocześnie pierwsza kryptowaluta krajowa w strefie euro. Mowa tu o LBCOIN, a emisja przez Bank Litwy właśnie w tym momencie swojej cyfrowej monety kolekcjonerskiej jest nieprzypadkowa. Otóż ma ona upamiętniać odzyskanie niepodległości przez Litwę – podpisanie Aktu Niepodległości Litwy w 1918 roku i jego 20 sygnatariuszy.

LBCOIN oparty jest na Blockchainie i składa się z sześciu cyfrowych tokenów oraz jednej fizycznej monety kolekcjonerskiej. Bank Litwy informuje, że wyemitował łącznie 4000 LBCOIN-ów, czyli 24 000 tokenów cyfrowych i 4000 srebrnych monet kolekcjonerskich.

Włoskie banki używają Blockchaina do weryfikacji transakcji finansowych

Portal Coindesk na początku tygodnia informował, że włoskie banki już w 85 proc. używają technologii łańcucha bloków do weryfikacji transakcji. Przechodzą tym samym z dotychczasowej infrastruktury uzgadniania międzybankowego na łańcuch bloków Corda R3. W przypadku uzgodnień międzybankowych banki zmuszone są do weryfikowania swoich ksiąg i podwójnego sprawdzania transakcji. Jednak dla przyspieszenia ich działalności zastosowany ma być Blockchain do weryfikacji transakcji. Najnowsza technologia transferu danych stosowana jest już przez 55 banków we Włoszech. Wykorzystywana jest do tego platforma zaprojektowana przez NTT Data, obsługiwana przez firmę technologiczną SIA.

Nowa platforma gamingowa od ESPN już wkrótce

E-Sports Programming Network (ESPN Global) informuje, że uruchomił platformę gier online, która obsługuje płatności Bitcoin. Wkrótce gracze będą więc mogli dokonywać wpłat i wypłat za pośrednictwem nie tylko BTC, ale również i innych kryptowalut. Rywalizacja w połączeniu z możliwością zarabiania pieniędzy to cel, który ma zostać osiągnięty przez uczestników platformy ESPN.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)