Litecoin rośnie w siłę

Data dodania: 30 listopada 2022 r. / Aktualizacja: 1 grudnia 2022 r.
Biznesmen Źródło: Ketut Subiyanto / Pexels

W ubiegłym tygodniu zauważalne były duże wzrosty na giełdach kryptowalutowych, jeśli chodzi o Litecoin. LTC zanotował w ciągu jednej doby wzrost rzędu 30 proc. To jeden z najbardziej popularnych altcoinów. Po umocnieniu się, znalazł się jednocześnie na poziomie najwyższym od 6 miesięcy. Kapitalizacja rynkowa LTC przekroczyła 5,64 mld dolarów amerykańskich. Za jednego Litecoina w ubiegłym tygodniu płacono aż 81 dolarów.

Wszystko to w warunkach dość głębokiej bessy na rynkach kryptowalutowych. Otoczenie nie sprzyja wzrostom, a jednak Litecoin pokazał swoją siłę. Dlaczego? Wszystko przez trwającą akumulację tzw. rekinów. Gromadzą oni kryptowaluty.

Binance z funduszem ratunkowym rzędu 1 mld dolarów

Branża kryptowalutowa w ostatnim czasie została dotknięta kryzysem, który zwieńczony jest ostatnim upadkiem giełdy FTX. To wstrząsnęło całym kryptowalutowym środowiskiem. Klienci tracą zaufanie do kryptowalut. Dlatego powstała obawa o los innych giełd.

Największa na świecie giełda kryptowalutowa Binance ogłosiła, że uruchamia tzw. inicjatywę odzyskiwania przemysłu. IRI, bo tak w skrócie nazywany jest fundusz ratunkowy, ma wartość 1 mld dolarów i ma pomóc firmom mocno dotkniętym upadkiem FTX oraz użytkownikom giełdy.

Elon Musk i Vitalik Buterin – co ich łączy?

Z pewnością nazwiska Musk i Buterin są rozpoznawalne na rynku kryptowalutowym. Elon Musk jest nie tylko CEO Tesli, ale też kupił Twittera i wywiera ogromny wpływ na popularność kryptowaluty – mem tokena Dogecoin. Z kolei Vitalik Buterin odpowiada za Ethereum.

Pojawiły się spekulacje, że Elon Musk podejmie współpracę z Vitalikiem Buterinem, by ulepszyć Dogecoina. To doprowadziło do sytuacji, w której w ciągu jednego tygodnia Dogecoin zyskał niemal 24 proc. na wartości i wyceniany był na poziomie 0,1052 USD. DOGE zyskiwał wskutek krachu FTX, zwiększając ogólnie wartość o ponad 36 proc. w ciągu ostatnich 30 dni.

REN z 32-procentowym wzrostem

Pojawiły się w ostatnim czasie plotki o możliwości nabycia wielołańcuchowego protokołu Ren przez giełdę Binance. Już same tego rodzaju spekulacje spowodowały, że natywny token protokołu REN zyskał na wartości o 32 proc. do 0,1061 USD. Rozwój Ren tymczasem wymaga dodatkowych środków, by móc kontynuować projekt Ren 2.0.

Protokół Ren ma na celu zapewnienie dodatkowej płynności zdecentralizowanym protokołom, co jest możliwe poprzez uruchomienie transferu aktywów między wieloma łańcuchami bloków.

Fundusz Pershing Square zajmuje dużą krótką pozycję na dolarze hongkońskim

Rynek walutowy Forex nigdy nie zasypia i zawierane są w jego obrębie liczne transakcje. Obecnie pojawiła się informacja, że fundusz hedgingowy Pershing Square notowany na giełdzie NYSE w Nowym Jorku zajmuje dużą krótką pozycję na dolarze hongkońskim. Ogłosił to aktywista-inwestor Bill Ackman. Jego zdaniem to kwestią czasu, zanim powiązanie waluty Hong Kongu z dolarem zostanie na zawsze zerwane.

Pozytywny trend na parze EUR/USD

Trend na parze euro do dolara amerykańskiego, tj. EUR/USD pozostaje pozytywny. Na koniec IV tygodnia listopada tego roku, pomimo lekkiej korekty, nadal był on kontynuowany. Na początku dnia Eurodolar osiągnął szczyt na poziomie 1,0450, a później testował wsparcie na poziomie 1,04, by lekko opaść do poziomu 1,0415.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)