Halving, halving i po halvingu

Data dodania: 12 maja 2020 r. / Aktualizacja: 12 maja 2020 r.
Następny halving jest przewidywany na maj 2024. Następny halving jest przewidywany na maj 2024.
Źródło: Juan Mendez / Pexels

O zbliżającym się halvingu Bitcoina pisaliśmy Wam dwa tygodnie temu, i się doczekaliśmy. Co się zmieniło? Otóż, wraz z halvingiem spadła nagroda za wykopanie jednego bloku BTC. Do tej pory wynosiła 12,5 BTC za blok. Teraz spadła do 6,25 BTC za wykopany blok. Następny halving za około 4 lata.

Halving bardzo rozpalił marzenia inwestorów do tego stopnia, że cena 1 BTC sięgała nawet 10 000 USD na kilka dni przed zmniejszeniem nagrody. Następnie na rynku pojawiły się niedźwiedzie i obecnie cena 1 sztuki cyfrowego złota jest w okolicach 8700 USD. Te spadki mogły być do przewidzenia, ponieważ halving - halvingiem, ale na interwale tygodniowym była zauważalna potencjalna strefa oporu. Ostatni tydzień zakończył się formacją Spadającej Gwiazdy zwiastującej spadki.

Bitcoin / USD - interwał tygodniowy

Blockchain a rozwój sieci 5G

W jaki sposób technologia blockchain mogłaby wspomóc rozwój sieci 5G? Przewodniczący China Telecom Blockchain i Digital Economy Joint Laboratory – Jiang Wej, powiedział, że może zostać ona użyta w celu poprawy działania sieci komórkowej 5G. China Telecom oczekuje nawet, że blockchain odegra kluczową rolę w zarządzaniu siecią komórkową. Może prowadzić do ulepszeń międzynarodowych usług roamingowych.

Blockchain dla rozwoju logistyki

Zdaniem Ruperta Colchestera, który pełni funkcję szefa zespołu ds. blockchaina w IBM w Australii i Nowej Zelandii, technologia ta już teraz pozwala na przekształcanie systemu łańcucha dostaw na świecie. Nowa technologia znajduje zastosowanie zresztą nie tylko w logistyce.

Bitcoin – w Chinach wartością chronioną prawnie

Na podstawie orzeczenia wydanego przez sąd w Szanghaju można już z całą pewnością stwierdzić, że Bitcoin jest aktywem znajdującym się pod ochroną chińskiego prawa. Orzeczenie to zostało wydane w związku ze sprawą kradzieży dwóch różnych kryptowalut. Trzech Chińczyków i Malezyjczyk włamali się do domu pewnego Amerykanina i jego żony, która jest obywatelką Chin. Związali ofiary i zmusili je do przekazania im 18,88 Bitcoinów i 6466 Skycoinów na swoje elektroniczne portfele.

Obrona oskarżonych powoływała się na to, że Bitcoin nie został uregulowany przez chińskie przepisy. Jednak sąd był innego zdania. Powołał się przy tym na dokumenty Ludowego Banku Chin, stwierdzając, że Bitcoin jest cyfrowym zasobem, który z racji tego podlega ochronie prawnej.

Projekt GamerHash zapowiada swój token

Poznański projekt GamerHash ma się znakomicie i to mimo szalejącej pandemii koronawirusa. Rośnie liczba jego użytkowników, a fakt, że zaleca się pozostawanie w domowej kwarantannie, jeszcze bardziej mu sprzyja.

CMO & CoFounder GamerHash wypowiedział się, że od początku pandemii zaobserwowano prawie dwukrotny wzrost aktywności użytkowników projektu. Zainteresowanie GamerHash przejawiają zarówno inwestorzy krajowi, jak i zagraniczni.

Zapowiedział również, że wraz ze wprowadzeniem inwestorów do spółki, GamerHash przygotowuje się jednocześnie do wypuszczenia na kryptowalutowy rynek tokenu ERC20. Nadana zostanie mu przy tym wysoka użyteczność. Przedsprzedaż tokena ERC20 rozpoczęła się 4 maja. Jeszcze przed tą datą spółka zebrała deklaracje zakupu na kwotę przekraczającą 150 tys. dolarów.

Samsung Pay z możliwością płatności kryptowalutowej

Firma Samsung nawiązała kooperację ze Swipe, która pozwoliła na umożliwienie wszystkim użytkownikom Samsung Pay płacenie przy użyciu kryptowalut. Takich płatności można dokonywać właściwie wszędzie tam, gdzie akceptowana jest zapłata z wykorzystaniem karty płatniczej Visa. To około 50 mln miejsc na całym świecie.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)