Halving Bitcoina coraz bliżej

Data dodania: 28 kwietnia 2020 r. / Aktualizacja: 29 kwietnia 2020 r.
Do halvingu Bitcoina zostało ok. 14 dni Do halvingu Bitcoina zostało ok. 14 dni
Źródło: Pixabay / Pexels

Do halvingu zostało już tylko około 2 tygodni. Według dzisiejszych obliczeń - ma do niego dojść 12 maja 2020. W dużym skrócie - halving to zmniejszenie nagrody górników za wykopanie jednego bloku BTC. Obecna nagroda za wykopanie bloku to 12,5 BTC, a po halvingu zmniejszy się o połowę - do 6.25 BTC za blok. Najbliższy halving nastąpi przy wydobyciu 630 000 bloku Bitcoina. Tutaj doczytasz więcej - czym jest halving Bitcoina. Wytrawni inwestorzy czekają na halving, ponieważ jak dotąd - zawsze w okolicach 1-2 lat po halvingu były odczuwalne silne wzrosty wartości cyfrowego złota.

BitBay kupi namioty medyczne ze środków ze zbiórki

BitBay w obliczu pandemii koronawirusa uruchomiła charytatywną zbiórkę. Jej celem było wsparcie służby zdrowia w walce z COVID-19. Społeczność kryptowalut w Polsce skupiona wokół giełdy BitBay okazała się bardzo hojna i udało się zgromadzić po bezprowizyjnym przewalutowaniu wpłat kwotę ponad 70 tys. zł.

Ze środków tych kwota 10 tys. zł została już przekazana Polskiemu Towarzystwu Ratowników Medycznych w Tychach. Posłuży ona do zakupu namiotu medycznego z przeznaczeniem na punkt medyczny lub szpital polowy dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez Sp. z o.o. w Tychach. Pozostałe środki mają być wykorzystane na przeciwdziałanie skutkom pandemii koronawirusa.

Kryptowalutowa dolina ze Szwajcarii ubiega się o wsparcie władz

Niedaleko Zurychu zlokalizowany jest kanton, który określany jest mianem szwajcarskiej „kryptowalutowej doliny”. To region, który jest przyjazny fintechom z rynku cyfrowych walut. Obecnie chce on uzyskać od rządu federalnego Szwajcarii aż 100 milionów franków szwajcarskich na cele rozwojowe. Fundusz ten ma być przeznaczony właściwie na ratowanie fintechowych firm, które w obliczu pandemii koronawirusa w Szwajcarii i na całym świecie mogą mieć poważne problemy finansowe.

Chińscy inwestorzy pomimo zakazu są zainteresowani Bitcoinami

Dane z Google Trends nie pozostawiają wątpliwości, że w Chinach, gdzie oficjalnie handel Bitcoinami jest zabroniony, coraz więcej inwestorów interesuje się kryptowalutami. W sieci zauważono, że wielu Chińczyków szuka informacji na temat walut cyfrowych i możliwości podejmowania takich alternatywnych inwestycji. Popularność takich danych rośnie także w obliczu globalnego kryzysu gospodarczego spowodowanego przez pandemię koronawirusa.  Spada rentowność 10-letnich chińskich obligacji rządowych, co może wywołać wycofanie się z nich inwestorów, którzy będą generowali zwiększony popyt na BTC w najbliższym czasie.

Coinquista – startup zmieniający polską bankowość

Na swojej stronie StartUp The Bank PKO BP publikuje informacje o najbardziej interesujących startupach na rynku. Wśród nich znajdują się też projekty z rynku kryptowalut i blockchaina. Znalazła się tam też wzmianka o polskiej giełdzie kryptowalutowej Coinquista. Jest ona wpisana do rejestru małych instytucji płatniczych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. PKO BP opublikowało informację, że giełda ta jest jednym ze starupów, które zmieniają polską bankowość. To ważne wyróżnienie dla Coinquisty.

Testy cyfrowego juana – udział zapowiedział McDonald's

Potentat w branży fast foodów na świecie – McDonalda ma innowacyjne podejście i jest otwarty na wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne. Dowodzi tego także podjęta ostatnio przez McDonalda decyzja o wzięciu udziału w testach związanych z chińskim cyfrowym juanem. McDonald's ma współpracować z Ludowym Bankiem Chin.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 1)