Giełda Upbit wycofuje sześć kryptowalut

Data dodania: 24 września 2019 r. / Aktualizacja: 13 października 2021 r.
Upbit wycofuje całkiem popularne kryptowaluty; m. in. Monero, DASH, ZCash. Upbit wycofuje całkiem popularne kryptowaluty; m. in. Monero, DASH, ZCash.
Źródło: Rawpixel

Działająca w Południowej Korei giełda kryptowalutowa Upbit ogłosiła, że wycofuje ze swojej platformy aż sześć kryptowalut, wśród których znajdują się te umożliwiające w pełni anonimowe przesyłanie środków. Z dniem 30 września bieżącego roku z Updit zniknie Monero (XMR), DASH, ZCash (ZEC), Haven (XHV), BitTube (TUBE) i PIVX. Updit nie ma zamiaru obsługiwać depozytów w tych kryptowalutach i anuluje zamówienia na nie w swoim overbooku. Powodem usunięcia akurat tych sześciu kryptowalut z giełdy jest konieczność zablokowania możliwości prania brudnych pieniędzy.

Wypłaty walut PLN ponownie dostępne na BitBay

Największa giełda kryptowalutowa w Polsce, czyli BitBay ponownie uruchomiła swoje wypłaty w PLN. Wcześniej giełda miała problemy z systemem wypłat i wpłat walut fiat wskutek upadku Bitmarketu.

Uwaga na wirusa InnfiRAT

Nowy wirus znany pod nazwą InnfiRAT położył blady strach na inwestorów kryptowalutowych, ponieważ infekuje on urządzenia swoich ofiar, aby wykraść od nich kryptowaluty. Celem ataków są przede wszystkim inwestorzy Bitcoinów i Litecoinów. Wirus to właściwie nowy trojan, który został wykryty przez firmę Zscaler. InnfiRAT pozyskuje dostępy do informacji osobistych na komputerach użytkownika i kradnie kryptowaluty.

CoinDeal umożliwia darmowe wpłaty w złotówkach

Nowością na giełdzie kryptowalutowej CoinDeal jest udostępnienie klientom darmowych wpłat przelewów środków w PLN oraz darmowe wpłacanie środków za pomocą przelewu bankowego w walutach ER, USD, czy też GBP i CHF.

Jednocześnie giełda uruchomiła akcję, w której użytkownicy mają szansę otrzymać tokeny CDL za darmo. Giełda rozdaje 90 proc. z całej puli dla użytkowników w pełni zweryfikowanych. Otrzymują oni bezpłatnie 100 tokenów CDL.

Luksemburski nadzór finansowy ostrzega przed Bit-Bay w Europie

Serwis Bit-Bay.org (NIE polski BitBay) chwali się, że udostępnia najrozsądniejszą na świecie usługę wymiany Bitcoinów. Firma podpiera się autorytetem takich portali jak Tech Crunch i CoinDesk oraz gazety The Wall Street Journal. Tymczasem Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF), czyli odpowiednik KNF z Luksemburga ostrzega przed korzystaniem z usług Bit-Bay.

TecraCoin - ruszyła sprzedaż tokenów na Latoken

TecraCoin jest polskim projektem kryptowalutowym. W ubiegłym tygodniu startup ten ogłosił, że od 18 września wystartuje sprzedaż tokenów TCR na giełdzie kryptowalutowej Latoken. To polska kryptowaluta powiązana z opatentowanymi technologiami. Sprzedaż w pierwszej rundzie będzie trwała aż do 2 października. TecraCoin inwestuje m.in. w nowoczesne technologie związane z grafenem.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!