Giełda Coinrail straciła około 40 mln dolarów

Data dodania: 12 czerwca 2018 r. / Aktualizacja: 18 czerwca 2018 r.
Atak na koreańską giełdę Coinrail Atak na koreańską giełdę Coinrail
Źródło: Gaffey / Pixabay

Jedną z prężnie działających giełd kryptowalutowych w Korei Południowej jest Coinrail. W ostatnią niedzielę wydała komunikat, który oświadczał, że platforma Coinrail została zhakowana a kryptowaluty, które w wyniku tego ataku zostały skradzione, są warte około 40 mln dolarów amerykańskich.

Giełda jednocześnie zawiesiła swoje usługi w zakresie prowadzenia konserwacji systemu. Cyberprzestępcy w wyniku włamania na platformę ukradli tokeny oparte na ERC-20, między innymi NPXS z projektu Pundi X, czy ATC z Aston. Warto podkreślić, że giełda w swoim oświadczeniu zapewniła, że 70 proc. kryptowalut utrzymywanych na niej jest bezpieczna, ponieważ zostały one przeniesione do portfela odciętego od internetu.

Mastercard składa patent na system Blockchain

Po co jednemu z największych dostawców usług finansowych na świecie, marce Mastercard, patent na system Blockchain? Ma on docelowo zapewnić szybsze i bezpieczniejsze płatności kartami z logo Mastercard. Do urzędu patentowego wpłynęło zgłoszenie patentowe o nazwie „Metoda i weryfikacja kart płatniczych za pośrednictwem Blockchain”. Opisuje ono przelewy wspierane przez blockchain oraz pobieranie procesów płatności w celu weryfikacji i zabezpieczania informacji innych użytkowników. Obecnie Mastercard stosuje bezprzewodową transmisję poświadczeń płatności, ale w ich przypadku istnieje ryzyko przechwycenia środków. Dzięki zaś wdrożeniu w przyszłości blockchain firma będzie mogła bezpiecznie przekazywać dane uwierzytelniające.

Brytyjskie Archiwa Narodowe będą wykorzystywać Blockchain - w jakim celu?

Technologia Blockchain ma szerokie zastosowanie. Nie jest do końca znany zakres możliwości jej wykorzystania. Projekt ARCHANGEL Brytyjskich Archiwów Narodowych wskazuje, że można by taką technologię wykorzystać do tworzenia niezmiennych zapisów cyfrowych. Wspominany projekt składa się z kilku instytucji: Narodowego Archiwum, Uniwersytetu w Surrey i brytyjskiego Instytutu Otwartych Danych, a finansowany jest przez Radę ds. Badań Naukowych i Fizycznych (EPSRC). Ma on stworzyć prototyp Blockchain, który wytyczy ścieżkę audytu. Projekt ma trwać przez 18 miesięcy, które przeznaczone będą na współtworzenie i ocenę nowej prototypowej technologii DLT z użytkownikami końcowymi, co pozwoli być może ustalić, w jaki sposób praktyki archiwalne, zrównoważone modele i podstawy społeczne mogą ewoluować w obecności zaufanej zdecentralizowanej technologii udowadniającej integralność treści i zapewniającej z drugiej strony otwarty dostęp do cyfrowych publicznych archiwów.

Kryptowaluta EOS uruchamia Blockchain

To ważna chwila w rozwoju kryptowaluty EOS. Jej twórcy, czyli firma zarządzająca projektem - Block.one zgromadziła ponad 4 miliardy dolarów na rozwój. EOS postanowiło uruchomić własny Blockchain. Umożliwi on tworzenie zdecentralizowanych aplikacji na sieci EOS.

Bitcoin osiąga szczyty wartości w Wenezueli

W Wenezueli wzrasta obrót Bitcoinem oraz innymi, popularnymi kryptowalutami, co może być spowodowane rosnącą wartością inflacji. Rząd Wenezueli już teraz zapowiedział, że 4 sierpnia zamierza zdenominować własną walutę, poprzez usunięcie trzech zer z boliwara wenezuelskiego.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!