Gazprombank testuje usługi oparte o kryptowaluty

Data dodania: 10 kwietnia 2018 r. / Aktualizacja: 18 kwietnia 2018 r.
Gazprombank testuje usługi rynku kryptowalut Gazprombank testuje usługi rynku kryptowalut
Źródło: Andreas Breitling z Pixabay

Wiele dzieje się na rosyjskim rynku kryptowalut, bowiem trzeci co do wielkości rosyjski bank państwowy - Gazprombank chce pozwolić swoim zamożnym klientom handlować kryptowalutami. Dlatego najprawdopodobniej uruchomi w tym roku program pilotażowy, pozwalający na dokonywanie sprzedaży i zakupu kryptowalut. Z założenia ma on objąć wyłącznie inwestorów indywidualnych, dużych klientów prywatnych, którzy wykazują wysokie zainteresowanie takiego typu usługami.

Hiszpański fiskus poszukuje danych inwestorów kryptowalutowych

Początek nowego kwietnia 2018 roku zbiegł się w czasie z uruchomieniem przez hiszpańskie organy podatkowe wysyłki wniosków do 16 banków, kilku giełd kryptowalutowych oraz firm obsługujących bankomaty z kryptowalutami lub akceptujących płatności kryptowalutowe online, o informacje na temat inwestorów kryptowalutowych. Agencja chce pozyskać informacje na temat transakcji kryptowalutowych oraz stron zaangażowanych w ich realizacje.

W Moskwie otwarto kantor bitcoinowy

W Rosji, podobnie jak w Polsce, brakuje jednoznacznych regulacji rynku kryptowalutowego. Korzystając jednak z luki w prawie, Rosjanie już adoptują kryptowaluty, czego wyrazem jest to, że w Moskwie otwarto kantor bitcoinowy. To jedyny punkt w całej Rosji, gdzie można sprzedawać i kupować bitcoina. Firma działa legalnie. Biuro znajduje się na ulicy “Verhniy Susalniy”. Zapowiada jednak, że wkrótce otworzy bitcoinowe kantory w dwóch innych lokalizacjach.

Google blokuje rozszerzenia przeglądarki do kopania kryptowalut

Amerykański gigant technologiczny, firma Google, zablokowała rozszerzenia przeglądarki do kopania kryptowalut w sklepie Chrome. Zapowiedziała, że w lipcu zacznie się proces usuwania istniejących rozszerzeń przeglądarki, które ułatwiają ich wydobywanie. Co ciekawe, inne rozszerzenia związane z blockchainem są nadal dozwolone. Wcześniej Google nie miało nic przeciwko działaniu rozszerzeń do wyszukiwarki Chrome, o ile były one przeznaczone wyłącznie dla górnictwa. Natomiast obecna decyzja najprawdopodobniej podyktowana jest tym, że większość rozszerzeń do kopania kryptowalut, jaka została przesłana do Chrome Web Store, nie była zgodna z zasadami korzystania ze sklepu.

ICO reklamowane przez Floyda Mayweathera wstrzymane

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd - w skrócie SEC wstrzymała ICO agencji prowadzonej przez Sohraba Sharmę i Roberta Farkasa, współzałożycieli Centra Tech. Oskarżyła ich o nielegalną działalność po tym, jak zdobyli 32 mln dolarów ze sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych. Startup zaznaczał, że środki zostaną przeznaczone na rozwój produktów finansowych wspieranych przez Visa i Mastercard, choć Centra Tech tak naprawdę nie ma żadnego związku z siecią kart płatniczych.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!