Francja i Niemcy przeciwko Libra Coin

Data dodania: 17 września 2019 r. / Aktualizacja: 30 listopada 2020 r.
Niemcy i Francja są pełni obaw, jeśli chodzi o kryptowalutę Facebooka - Libra Coin Niemcy i Francja są pełni obaw, jeśli chodzi o kryptowalutę Facebooka - Libra Coin
Źródło: Tobias Dziuba / Pexels

Szwajcaria chce międzynarodowej debaty dotyczącej powstania kryptowaluty Facebooka - Libra Coin, zaś dwa najważniejsze państwa w Unii Europejskiej; Francja i Niemcy wyrażają się negatywnie na temat tego coina. Francja chce wręcz zablokować rozwój waluty Facebooka. Minister Finansów we Francji, Bruno Le Maire wypowiedział się, że jego kraj nie może zezwolić na uruchomienie proponowanej przez Facebooka cyfrowej waluty w Europie, ponieważ może ona zagrozić suwerenności państwowej. Le Maire przedstawił swoje stanowisko wobec LibraCoin podczas otwarcia Forum Blockchain OECD 2019 w Paryżu.

Niemiecki tygodnik Spiegel publikuje zaś wypowiedź parlamentarzysty Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej Thomasa Heilmanna, który odpowiedzialny jest za kwestie związane z technologią Blockchain. Przekaz jest jasny: rząd Niemiec nie popiera Libra Coin. To kolejna zła informacja dla giganta z rynku mediów społecznościowych.

Kuba przychylna Bitcoinowi

Najważniejsza kryptowaluta na świecie, Bitcoin ma duże pole do rozwoju na Kubie. Od lat wyspa rządzona przez Fidela Castro była odizolowana finansowo od sporej części świata. Wraz z pojawieniem się w tym kraju mobilnego internetu, mieszkańcy zyskali szansę na dostęp do kryptowalut. Kupują je coraz częściej, co pozwala na kupowanie online oraz dokonywanie pewnych inwestycji.

Zwłaszcza dzięki Bitcoinowi na Kubie można teraz częściej zamawiać różne produkty z międzynarodowych sklepów internetowych, np. z Chin. Kryptowaluty są wykorzystywane również do doładowywania telefonów komórkowych.

Pierwszy bitomat w Wenezueli

Portal Coin ATM Radar informuje, że w Wenezueli powstał pierwszy bitomat, co jest przełomem w adopcji kryptowalut w tym kraju. Zainstalowała go dokładnie 10 września bieżącego roku w San Antonio del Tachira firma Panda BTM. Znajduje się on w niewielkim sklepie spożywczym - Viajes e Inversiones HC. Maszyna ta obsługuje kilka najważniejszych kryptowalut, jak Bitcoin BTC, Bitcoin Cash BCH i DASH oraz oficjalną walutę peso Wenezueli i Kolumbii.

Wielka Brytania, USA i Hongkong - kraje z największą liczbą giełd kryptowalutowych

Na całym świecie, w tym w Polsce, funkcjonują firmy działające jak giełdy kryptowalutowe. Okazuje się, że najwięcej operatorów rynku kryptowalut ma Wielka Brytania. Jest tam 43 operatorów rynku. Wielka Brytania oferuje bardzo korzystny system prawny dla rozwijającego się, innowacyjnego sektora finansowego.

W Stanach Zjednoczonych jest zaś 27 operatorów giełd kryptowalutowych. Rynek amerykański był jednym z motorów wzrostu dla całego sektora kryptograficznego. W USA zarejestrowana jest też jedna z najstarszych giełd kryptowalut. Niewielu mniej, bo 22 operatorów ma Hongkong. Ten mały kraj jest zarazem najważniejszy dla rynku cyfrowych walut.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!